Szukaj

Gospodarka

Nowy rozkład jazdy pociągów

2008-12-05

14 grudnia wejdzie w życie nowy rozkład jazdy pociągów. W ciągu najbliższych kilku dni rozkład będzie udostępniony na stronie www.pkp.pl.

Szczegółowe informacje na temat kursowania pociągów można uzyskać pod numerami telefonów: 22 9436, 42 9436 lub 22 51 160 03. Przewoźnicy kolejowi - jak informuje PKP - tworząc rozkład jazdy pociągów, sugerowali się opiniami pasażerów. Korzystali również z pomocy niezależnych ośrodków badawczych i stowarzyszeń. Siatka połączeń regionalnych została ułożona wspólnie z samorządami województw.

 

 

W wyniku uzgodnień Zarządu Województwa Śląskiego z PKP Przewozy Regionalne podpisana będzie roczna umowa o realizacji przewozów pasażerskich w województwie. W 2009 roku zostanie zwiększona liczba dofinansowanych pociągów z 524 do 550. Na dotychczas funkcjonujących liniach zlikwidowano najbardziej nierentowne połączenia, głównie w godzinach poza szczytem. Ponadto przesunięto niektóre kursy z dni świątecznych na robocze oraz dokonano korekt w kursach sezonowych. Kwestię dofinansowania przewozów regionalnych reguluje pięcioletnia umowa do 2012, na łączną kwotę 510 mln. zł. Na każdy rok wysokość dotacji z budżetu Samorządu Województwa jest negocjowana. /źródło:  http://www.silesia-region.pl/wiadomosc.php?id=2930/

 

/KJ/


Szukaj podobnych artykułów:
KOMUNIKACJA
reklama
Wczytywanie...Dodaj komentarz >>
reklama

Inne artykuły w serwisie Gospodarka

Zmiana organizacji ruchu na Ocickiej i darmowe autobusy

2016-10-26

Od soboty do końca listopada z powodu remontu z ruchu będzie wyłączona część ulicy Ocickiej. W Dniu Wszystkich Świętych na cmentarz Jeruzalem będzie można dojechać darmowym autobusem.

Kierował kombajnem, mając prawie 1,5 promila alkoholu

2016-10-25

Podczas akcji Trzeźwość policja "wyeliminowała" z dalszej jazdy 4 amatorów jazdy na „podwójnym gazie”. Rekordzistą okazał się 35-latek w Szonowicach.

Projekt z myślą o szukających pracy

2016-10-25

Śląskie Centrum Szkoleniowe Sp. z o.o. w Katowicach realizuje projekt pn. "Outplacement – kluczem do nowego zatrudnienia" skierowany dla osób bezrobotnych.

Spotkanie prezydenta z mieszkańcami Nowych Zagród

2016-10-24

Prezydent Miasta Racibórz zaprasza mieszkańców Nowych Zagród na spotkanie dotyczące działań w temacie podtopień.

Emerytowani pracownicy Rafako świętowali Dzień Seniora

2016-10-24

Koło Emerytów i Rencistów działające przy Związkach Zawodowych NSZZ Pracowników Zakładów Pracy po raz czwarty zorganizowało obchody Dnia Seniora. W spotkaniu wzięło udział 80 emerytowanych pracowników Rafako.

Policja kontroluje trzeźwość

2016-10-24

Raciborscy policjanci ruchu drogowego prowadzą akcję "Trzeźwość", która ma na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, poprzez kontrolowanie stanu trzeźwości kierujących.

Radny Klima apeluje o bilbordy przedstawiające wypadki

2016-10-24

Nie ma praktycznie dnia bez wypadku drogowego w naszym regionie. Proponuję akcję zamontowania dużych bilbordów i banerów ze zdjęciami skutków katastrof drogowych w miejscach ich powstania.

> o wydawnictwie - reklama w mediach - praca - kontakt <
Copyright © 2001 - 2016 Raciborskie Media  Raciborskie Media