Sport
Przekonywujące zwycięstwo nad Krupińskim
2010-02-07
6 lutego w Świerklanach odbył się drugi mecz sparingowy Unii Racibórz. Piłkarze Szyguły i Marcowa pokonali na sztucznej murawie występujący w katowickiej klasie okręgowej GKS Krupiński Suszec 4:0.
Gola na 1:0 w siódmiej minucie meczu strzelił sprowadzony do Unii w przerwie zimowej Michał Szyguła. Syn obecnego trenera Unii w lipcu skończy 22 lata i gra na pozycji ofensywnego pomocnika. Do przerwy utrzymało się jednobramkowe prowadzenie unitów. Kolejne bramki padały w II połowie. Najpierw w 55. minucie gola zdobył Łukasz Zejdler. Na 3:0 podwyższył Rafał Haras, który strzelił drugiego gola w drugim meczu sparingowym. Tydzień temu zaliczył decydujące o wyniku końcowym trafienie ze Zrywem Wysoka. Ostatnią bramkę meczu, na 10 minut przed końcem, zdobył brat Rafała - Łukasz Haras.
Kolejny - trzeci już - test mecz unici rozegrają w środę. Spotkanie odbędzie się w czeskich Vitkovicach z juniorami Banika Ostrava.
/kozz/

Inne artykuły w serwisie Sport

Siatkarki z Krzanowic o półfinał zagrają u siebie
2010-03-11
Po wywalczeniu w lutym mistrzostwa Śląska kadetki GS UKS Krzanowice zagrają o awans do półfinału Mistrzostw Polski. Turniej ćwierćfinałowy MP Kadetek zostanie rozegrany w dniach 26 - 28 marca w Pietrowicach Wielkich.

Najlepsi młodzi tenisiści pojadą do Strasburga
2010-03-11
Ewa Galicka zdobyła tytuł najlepszego młodego tenisisty Raciborza w rozgrywanym w ubiegłym roku cyklu Grand Prix. II miejsce przypadło Jankowi Rabczukowi. W nagrodę młodzi sportowcy na zaproszenie Jerzego Buzka odwiedzą Parlament Europejski w Strasburgu. Zobacz zdjęcia

Hokejowy wynik w Wilczym Gardle
2010-03-08
Niecodziennym wynikiem zakończył się mecz pomiędzy Unią Racibórz a Carbo Gliwice. W rozegranym w sobotę 6 marca w Wilczym Gardle sparingu padł remis 4 : 4.

Unitki gromią Słowaczki w Czechach
2010-03-06
Im blizej rozpoczęcia rundy wiosennej sezonu 2009/2010, tym wyższą formę prezentują piłkarki RTP Unia Racibórz gromiąc rywalki w kolejnych sparingach. W piątkowy wieczór 5 marca nie pozostawiły złudzeń Słowaczkom z ŠKF Žilina pokonując je 6:1. Mecz rozegrano na sztucznej nawierzchni Bully Arena Kravare w Czechach.

Mistrz z Raciborza
2010-03-09
Raciborzanin Adam Majchrzak wywalczył mistrzostwo Polski w japońskiej szermierce IAIDO.
2010-03-11
Najlepsi młodzi tenisiści

















