Szukaj

Wiadomości

Brooklyn nie daje spać

2010-09-20

W ostatnich dniach, do redakcji Portalu raciborz.com.pl napłynął mail, w którym właściciel mieszkania przy ul. Browarnej skarży się na hałasującą młodzież - klientów nowego clubu.

Sprawa jest świeża, bo skargi nadchodzą od piątku, 17 września, kiedy przy ul. Browarnej otwarty został nowy club. Mieszkańcy zarówno budynku, w którym club się znajduje, jaki sąsiednich klatek, twierdzą, że otwarcie lokalu o funkcji rozrywkowej, jest bezpodstawne i bezprawne. 

 

- Nie mogę spać po nocach, bo mam okna sypialni na przeciwko okien tego pubu. Nie mówię już o muzyce, która nie przeszkadza mi aż tak bardzo, ale młodzież nawet po zamknięciu clubu, błąka się po ulicy, kontynuując libację na chodniku. Wcześniej miałam głośno, bo na Rynku były imprezy, imprezy przenieśli na OSiR, to teraz mam głośno, bo pod oknem zrobili mi mordownię – skarży się pani Grażyna.

 

Manager przedsiębiorstwa Kampka zauważył, że kręgle, które rzeczywiście mogą przeszkadzać mieszkańcom budynku, ze względu na wysoki poziom generowanego hałasu, czynne są jedynie do godziny 22:00. Muzyka natomiast  rzeczywiście gra do godziny 2:00 nad ranem.-Na zewnątrz clubu na pewno nie słychać muzyki, bo lokal jest wyciszany, więc nie powinno być żadnych problemów z potencjalnym hałasem - mówi.

 

Zdania mieszkańców także są podzielone. Na ogół jednak ludzie boją się mówić na ten temat – Co ja mam powiedzieć. Pani chce usłyszeć sensację, a ja nie mogę narzekać przecież. Właściciel tego clubu jest też pierwotnym właścicielem mojego mieszkania. Nie będę marudził, bo się to źle skończy- mówił mieszkaniec.

 

Ci, którzy wolą się narazić, niż do 2:00 nad ranem słuchać wrzasków pijanych ludzi pod oknem, nie kryją oburzenia – To cios poniżej pasa. Podpisywałam umowę na kupno mieszkania, ze świadomością, że na dole jest centrum handlowe. To mi nie przeszkadzało: lokal zamykany był przed 18:00, było cicho. Nagle otrzymałam wiadomość, że zamiast sklepu odzieżowego, na parterze znajdować będzie się imprezownia. Nikt nas, właścicieli mieszkań nawet o to nie zapytał – nie kryje oburzenia inna mieszkanka, która chce pozostać anonimowa.

 

Pojawiają się sygnały, że plac zabaw między ul. Browarną, a ul.Wojska Polskiego, na czas otwarcia lokalu zmienia się w park rozrywki, i to bynajmniej nie dla dzieci, a dla pijanej młodzieży - Robią sobie tu co chcą. To podwórko jest między budynkami, więc echo jest niesamowite. Jak sąsiadka klnie pod nosem, to wszystko słyszę, więc trudno żebym nie słyszał wrzasków i ryków pijanych nastolatków. Robią sobie z tego placu, miejsce nocnych spotkań. Jak wywalają ich z clubu, to siedzą i piją mi pod klatką - skarży się Pan Jan.

 

Policja już pierwszego dnia działalności lokalu, interweniowała na Browarnej. - Po 22:00 obowiązuje tzw. cisza nocna. Po tej godzinie należy zachować spokój na przestrzeni otwartej etc. Kiedy mamy zgłoszenie, że ktoś narusza to prawo, jedziemy na miejsce,by interweniować - mówi rzecznik Policji w Raciborzu, Edward Kowalczyk.

 

/ab/


Szukaj podobnych artykułów:
ROZRYWKAPRAWO
reklama
Wczytywanie...Dodaj komentarz >>
reklama

Inne artykuły w serwisie Wiadomości

Budowa kanalizacji w Rudach zakończona

2015-08-01

W terminie od 1 do 30 czerwca br. trwały prace związane z budową 3 kilometrowej nitki kanalizacyjnej w Rudach.

Pielgrzymka motocyklistów na Górę Św. Anny

2015-08-01

W dniu jutrzejszym odbędzie się pielgrzymka motocyklistów na Górę Św. Anny. Na miejscu motocykliści wezmą udział w uroczystej  mszy  świętej.

Remont alejek w parku przy Matejki zakończony

2015-08-01

Koniec z brodzeniem w błocie na skwerze u zbiegu ulic Matejki - Warszawskiej i Żeromskiego. Możemy już spacerować po estetycznej kostce.

Amunicja w bagażu przyczyną kłopotów na lotnisku

2015-07-31

Od początku roku funkcjonariusze Śląsko – Małopolskiego Oddziału Straży Granicznej w Raciborzu ujawnili już 17 przypadków nielegalnego wywozu amunicji.

Kontenery na używaną odzież. Urząd odpowiada radnemu

2015-07-31

- Czy firmy wystawiające kontenery na odzież czerpią z tego zyski? - pytał w czerwcu Leszek Szczasny i sugerując, iż jeśli tak jest, nie powinny one być w Raciborzu wystawiane. Co na to magistrat?

Jak przebiega tegoroczne lato w rejonie Raciborza?

2015-07-31

Lipiec był miesiącem znacznie cieplejszym od normy i bardzo suchym. Przez ostatnie 50 lat tylko dwukrotnie zdarzały się cieplejsze lipce. Zobacz charakterystykę pogodową wakacyjnych miesięcy, a także prognozy na najbliższe dni.

Uwaga! IBUK Libra – zmiany kodów

2015-07-31

3 sierpnia ończy się termin ważności numerów PIN, umożliwiających dostęp do platformy Ibuk Libra, ale bez obaw, wirtualny księgozbiór będzie nadal otwarty dla tych czytelników, którzy zgłoszą się do biblioteki po nowe kody.

Ostatnio komentowane artykuły
Polecane artykuły na forum
reklama
reklama
Promowane firmy

Na skróty

> o wydawnictwie - reklama w mediach - praca - kontakt <
Copyright © 2001 - 2014 Raciborskie Media  Raciborskie Media