Szukaj

Wiadomości

Dłużnicy ZGKiM w Kuźni trafią do Rejestru Dłużników

2011-03-01

Zaległości w opłatach czynszowych najemców i właścicieli lokali mieszkalnych i użytkowych we wszystkich budynkach zarządzanych przez ZGKiM w Kuźni Raciborskiej wynoszą 697 tys. złotych.

Informacja o wysokości zadłużenia mieszkańców poszczególnych wspólnot mieszkaniowych oraz budynków komunalnych została podana do publicznej wiadomości poprzez wywieszenie na tablicach ogłoszeń w budynkach. Celem tych działań jest ściągnięcie istniejących zaległości czynszowych. Takiemu działaniu służy nawiązanie współpracy z Biurem Informacji Gospodarczej InfoMonitor S.A. Dzięki umowie Program Ochrony Finansów Samorządów może wpisywać dane dłużników do Rejestru Dłużników BIG oraz sprawdzać wiarygodność finansową potencjalnych kontrahentów.

ZGKiM w Kuźni Raciborskiej będzie wpisywał dłużników do Rejestru Dłużników BIG, w sytuacji gdy od terminu zapłaty zobowiązania minęło co najmniej 60 dni, a wysokość długu – w przypadku konsumentów - wynosi minimum 200 zł, natomiast w przypadku przedsiębiorców 500 zł. Ponadto nowa Ustawa o BIG umożliwia gminie przekazywanie do BIG zadłużenia wynikającego z sądowego tytułu wykonawczego. W tym ostatnim przypadku kwota, ani okres zaległości nie mają znaczenia.

Dłużnicy, którzy znajdą się w Rejestrze Dłużników BIG InfoMonitor mogą mieć problemy z otrzymaniem kredytów, pożyczek, z zakupami na raty, z zakupem internetu, telewizji kablowej, czy abonamentu telefonicznego. Rejestr Dłużników BIG sprawdzają firmy z praktycznie każdego sektora rynku, w celu dokonania oceny wypłacalności potencjalnych klientów. Z tego powodu wpis do rejestru skutecznie mobilizuje dłużników do spłaty zaległych zobowiązań- mówi Mariusz Hildebrand Prezes Zarządu BIG InfoMonitor SA

Dodatkowo, Program Ochrony Finansów Samorządów daje ZGKiM w Kuźni Raciborskiej możliwość sprawdzania przedsiębiorców oraz osób fizycznych. Oprócz informacji z Rejestru Dłużników BIG, może także otrzymać informacje z Biura Informacji Kredytowej oraz Związku Banków Polskich.

LR
fot.internet


Szukaj podobnych artykułów:
KUŹNIA RACIBORSKA
reklama
Wczytywanie...Dodaj komentarz >>
reklama

Inne artykuły w serwisie Wiadomości

Ferie w mieście

2015-01-24

Urząd miasta zorganizuje dla raciborskich dzieci ferie zimowe. Młodzież będzie mogła uczestniczyć w warsztatach plastycznych, fotograficznych, teatralnych i ekologicznych.

Konkurs ofert na realizację zadań publicznych.

2015-01-24

Urząd Miasta informuje, że NGO-sy będą mogły realizować zadania publiczne w takich kategoriach jak przeciwdziałanie uzależnieniom i patologiom społecznym.

Śnieg! Uważajcie na drogach

2015-01-24

W całym województwie wystąpią obite opady śniegu. Najbardziej obfite będą na południu województwa i w górach.

W gminie Nędza seniorzy nie siedzą w domach

2015-01-23

Gmina stara się zorganizować aktywny wypoczynek dla starszych mieszkańców.

Radni wypowiedzieli wojnę fajerwerkom na miejskich imprezach

2015-01-23

- Strata pieniędzy - tak o pokazach sztucznych ogni wyraża się Marek Rapnicki. Andrzej Rosół uważa je za dopuszczalne, pod warunkiem, że towarzyszą muzyce klasycznej.

Nowe place zabaw pojawią się w dzielnicach

2015-01-23

Studzienna, Sudół, Brzezie i Ostróg doczekają się placów zabaw. Łącznie na ten cel przewidziano w tegorocznym budżecie 550 tys zł.

Rewitalizacja parku koło sądu odłożona o rok

2015-01-23

Nie będzie rewitalizacji parku z pomnikiem Moniuszki. W magistracie chcą się wstrzymać i zrobić to kompleksowo, gdy będą już środki na pl. Długosza.

> o wydawnictwie - reklama w mediach - praca - kontakt <
Copyright © 2001 - 2014 Raciborskie Media  Raciborskie Media