Szukaj

Wiadomości

Dłużnicy ZGKiM w Kuźni trafią do Rejestru Dłużników

2011-03-01

Zaległości w opłatach czynszowych najemców i właścicieli lokali mieszkalnych i użytkowych we wszystkich budynkach zarządzanych przez ZGKiM w Kuźni Raciborskiej wynoszą 697 tys. złotych.

Informacja o wysokości zadłużenia mieszkańców poszczególnych wspólnot mieszkaniowych oraz budynków komunalnych została podana do publicznej wiadomości poprzez wywieszenie na tablicach ogłoszeń w budynkach. Celem tych działań jest ściągnięcie istniejących zaległości czynszowych. Takiemu działaniu służy nawiązanie współpracy z Biurem Informacji Gospodarczej InfoMonitor S.A. Dzięki umowie Program Ochrony Finansów Samorządów może wpisywać dane dłużników do Rejestru Dłużników BIG oraz sprawdzać wiarygodność finansową potencjalnych kontrahentów.

ZGKiM w Kuźni Raciborskiej będzie wpisywał dłużników do Rejestru Dłużników BIG, w sytuacji gdy od terminu zapłaty zobowiązania minęło co najmniej 60 dni, a wysokość długu – w przypadku konsumentów - wynosi minimum 200 zł, natomiast w przypadku przedsiębiorców 500 zł. Ponadto nowa Ustawa o BIG umożliwia gminie przekazywanie do BIG zadłużenia wynikającego z sądowego tytułu wykonawczego. W tym ostatnim przypadku kwota, ani okres zaległości nie mają znaczenia.

Dłużnicy, którzy znajdą się w Rejestrze Dłużników BIG InfoMonitor mogą mieć problemy z otrzymaniem kredytów, pożyczek, z zakupami na raty, z zakupem internetu, telewizji kablowej, czy abonamentu telefonicznego. Rejestr Dłużników BIG sprawdzają firmy z praktycznie każdego sektora rynku, w celu dokonania oceny wypłacalności potencjalnych klientów. Z tego powodu wpis do rejestru skutecznie mobilizuje dłużników do spłaty zaległych zobowiązań- mówi Mariusz Hildebrand Prezes Zarządu BIG InfoMonitor SA

Dodatkowo, Program Ochrony Finansów Samorządów daje ZGKiM w Kuźni Raciborskiej możliwość sprawdzania przedsiębiorców oraz osób fizycznych. Oprócz informacji z Rejestru Dłużników BIG, może także otrzymać informacje z Biura Informacji Kredytowej oraz Związku Banków Polskich.

LR
fot.internet


Szukaj podobnych artykułów:
KUŹNIA RACIBORSKA
reklama
Wczytywanie...Dodaj komentarz >>
reklama

Inne artykuły w serwisie Wiadomości

Raciborscy łamatorzy z medalami

2016-05-31

W minioną sobotę 28 maja odbył się ostatni w sezonie 2015/2016 punktowany turniej ogólnopolskiej ligii dzieci i młodzieży w ju jitsu sportowym. Organizatorem był Śląski Związek Ju Jitsu oraz Roan Fight Club Katowice.

Nowy projekt ustawy o podatku od sprzedaży detalicznej

2016-05-31

Poradnik Przedsiębiorcy: Kwotę wolną od podatku w wysokości 17 mln złotych miesięcznie oraz skalę progresywną obejmującą 2 stawki i progi podatkowe zawiera przygotowany przez Ministra Finansów projekt ustawy o podatku od sprzedaży detalicznej.

Spotkanie Ruchu Autonomii Śląska w Pietrowicach

2016-05-31

W niedzielę, 29 maja, w Pietrowicach Wielkich odbyło się kolejne spotkanie organizowane przez Ruch Autonomii Śląska z serii "Popołednie ze ślonskom godkom".

Tetraedr na Pikniku Rodzinnym

2016-05-31

3 czerwca o godz. 19:00 w RCK będzie można zobaczyć wielokrotnie nagradzaną  "Historię Pana Sommera" Tetraedru oraz wywiedzione ze słowa: "Śmierć Ojca" na podstawie "Sercątka" Herty Müller w wykonaniu Emmy Rąpały.

RAFAKO uczestniczyło w targach ICCI w Stambule

2016-05-31

W dniach 27-29 kwietnia odbyły się 22. Międzynarodowe Targi i Konferencja poświęcone energii i ochronie środowiska (ICCI 2016) w Stambule. W spotkaniu uczestniczyli liderzy branży energetycznej na świecie, w tym również RAFAKO S.A.

Mobbing w Domu Pomocy Społecznej "Złota Jesień"?

2016-05-30

Komisja rewizyjna rady powiatu uznała za zasadną skargę pracownic na działania szefowej DPS-u Jolanty Rabczuk. - Sytuacja w Złotej Jesieni wymaga zdecydowanych działań naprawczych - pisze komisja.

Mecz w Krzanowicach zakończony zwycięstwem gospodarzy

2016-05-30

W niedzielę w Krzanowicach rozegrano spotkanie pomiędzy KS-em 1905 a LKS-em Raszczyce. Nie brakowało okazji bramkowych, goli i emocji, a gospodarze, mimo że przegrywali po pierwszej połowie, zgarnęli komplet punktów. ZDJĘCIA

Ostatnio komentowane artykuły
Polecane artykuły na forum
reklama
reklama
Promowane firmy

Na skróty

> o wydawnictwie - reklama w mediach - praca - kontakt <
Copyright © 2001 - 2014 Raciborskie Media  Raciborskie Media