Szukaj

Wiadomości

Dłużnicy ZGKiM w Kuźni trafią do Rejestru Dłużników

2011-03-01

Zaległości w opłatach czynszowych najemców i właścicieli lokali mieszkalnych i użytkowych we wszystkich budynkach zarządzanych przez ZGKiM w Kuźni Raciborskiej wynoszą 697 tys. złotych.

Informacja o wysokości zadłużenia mieszkańców poszczególnych wspólnot mieszkaniowych oraz budynków komunalnych została podana do publicznej wiadomości poprzez wywieszenie na tablicach ogłoszeń w budynkach. Celem tych działań jest ściągnięcie istniejących zaległości czynszowych. Takiemu działaniu służy nawiązanie współpracy z Biurem Informacji Gospodarczej InfoMonitor S.A. Dzięki umowie Program Ochrony Finansów Samorządów może wpisywać dane dłużników do Rejestru Dłużników BIG oraz sprawdzać wiarygodność finansową potencjalnych kontrahentów.

ZGKiM w Kuźni Raciborskiej będzie wpisywał dłużników do Rejestru Dłużników BIG, w sytuacji gdy od terminu zapłaty zobowiązania minęło co najmniej 60 dni, a wysokość długu – w przypadku konsumentów - wynosi minimum 200 zł, natomiast w przypadku przedsiębiorców 500 zł. Ponadto nowa Ustawa o BIG umożliwia gminie przekazywanie do BIG zadłużenia wynikającego z sądowego tytułu wykonawczego. W tym ostatnim przypadku kwota, ani okres zaległości nie mają znaczenia.

Dłużnicy, którzy znajdą się w Rejestrze Dłużników BIG InfoMonitor mogą mieć problemy z otrzymaniem kredytów, pożyczek, z zakupami na raty, z zakupem internetu, telewizji kablowej, czy abonamentu telefonicznego. Rejestr Dłużników BIG sprawdzają firmy z praktycznie każdego sektora rynku, w celu dokonania oceny wypłacalności potencjalnych klientów. Z tego powodu wpis do rejestru skutecznie mobilizuje dłużników do spłaty zaległych zobowiązań- mówi Mariusz Hildebrand Prezes Zarządu BIG InfoMonitor SA

Dodatkowo, Program Ochrony Finansów Samorządów daje ZGKiM w Kuźni Raciborskiej możliwość sprawdzania przedsiębiorców oraz osób fizycznych. Oprócz informacji z Rejestru Dłużników BIG, może także otrzymać informacje z Biura Informacji Kredytowej oraz Związku Banków Polskich.

LR
fot.internet


Szukaj podobnych artykułów:
KUŹNIA RACIBORSKA
reklama
Wczytywanie...Dodaj komentarz >>
reklama

Inne artykuły w serwisie Wiadomości

NaM przyjrzy się finansowaniu sportu w regionie

2015-10-13

Raciborskie Stowarzyszenie Samorządowe Nasze Miasto rozpoczęło badanie monitoringowe grantów na realizację zadań publicznych w obszarze kultury fizycznej i sportu w miastach Rybnik, Racibórz, Żory, Wodzisław i Jastrzębie.

Niskie temperatury niebezpieczne dla bezdomnych

2015-10-13

- Apelujemy do mieszkańców Raciborza aby powiadomili odpowiednie służby o każdej osobie, która mogłaby się znaleźć w sytuacji zagrażającej jej życiu lub zdrowiu - informuje Komenda Powiatowa Policji w Raciborzu.

Gender - Od tolerancji do totalitaryzmu. Ksiądz Oko na zamku

2015-10-13

Fundacja Ofki Raciborskiej oraz Klub Gazety Polskiej zapraszają na spotkanie z ks. prof. dr hab. Dariuszem Oko. Będzie to okazja do omówienia głośnych wydarzeń ostatnich tygodni w dziedzinie, w której ksiądz jest specjalistą.

Finał VIII Konkursu Wokalnego Kuźnia Raciborska 2015

2015-10-13

Podczas tegorocznego Koncertu Finałowego będzie można posłuchać dzieci i młodzież nie tylko z Kuźni Raciborskiej, ale również z gmin Nędza i Bierawa.

W Kornowacu pogonią za lisem

2015-10-13

Święto dla miłośników koni w gminie Kornowac. W sobotę 17 października odbędzie się tam piknik św. Huberta, czyli popularny Hubertus.

Masz problem? Poradź się mediatora w Nędzy

2015-10-13

14 i 15 października mediatorzy podczas konsultacji przede wszystkim będą chcieli skupić się na sprawach rodzinnych, cywilnych i gospodarczych.

Gdzie się podziało to BMW? M. Lenk odpowiada Annie Ronin

2015-10-13

- Coś nam się wydaje, że Prezydent Raciborza jest dowodem na istnienie Anny Ronin. Bez niego do Sejmu ani rusz... - prezydent Lenk odnosi się do zarzutów stawianych mu prze radną kandydującą w wyborach parlamentarnych.

> o wydawnictwie - reklama w mediach - praca - kontakt <
Copyright © 2001 - 2014 Raciborskie Media  Raciborskie Media