Szukaj

Wiadomości

Dłużnicy ZGKiM w Kuźni trafią do Rejestru Dłużników

2011-03-01

Zaległości w opłatach czynszowych najemców i właścicieli lokali mieszkalnych i użytkowych we wszystkich budynkach zarządzanych przez ZGKiM w Kuźni Raciborskiej wynoszą 697 tys. złotych.

Informacja o wysokości zadłużenia mieszkańców poszczególnych wspólnot mieszkaniowych oraz budynków komunalnych została podana do publicznej wiadomości poprzez wywieszenie na tablicach ogłoszeń w budynkach. Celem tych działań jest ściągnięcie istniejących zaległości czynszowych. Takiemu działaniu służy nawiązanie współpracy z Biurem Informacji Gospodarczej InfoMonitor S.A. Dzięki umowie Program Ochrony Finansów Samorządów może wpisywać dane dłużników do Rejestru Dłużników BIG oraz sprawdzać wiarygodność finansową potencjalnych kontrahentów.

ZGKiM w Kuźni Raciborskiej będzie wpisywał dłużników do Rejestru Dłużników BIG, w sytuacji gdy od terminu zapłaty zobowiązania minęło co najmniej 60 dni, a wysokość długu – w przypadku konsumentów - wynosi minimum 200 zł, natomiast w przypadku przedsiębiorców 500 zł. Ponadto nowa Ustawa o BIG umożliwia gminie przekazywanie do BIG zadłużenia wynikającego z sądowego tytułu wykonawczego. W tym ostatnim przypadku kwota, ani okres zaległości nie mają znaczenia.

Dłużnicy, którzy znajdą się w Rejestrze Dłużników BIG InfoMonitor mogą mieć problemy z otrzymaniem kredytów, pożyczek, z zakupami na raty, z zakupem internetu, telewizji kablowej, czy abonamentu telefonicznego. Rejestr Dłużników BIG sprawdzają firmy z praktycznie każdego sektora rynku, w celu dokonania oceny wypłacalności potencjalnych klientów. Z tego powodu wpis do rejestru skutecznie mobilizuje dłużników do spłaty zaległych zobowiązań- mówi Mariusz Hildebrand Prezes Zarządu BIG InfoMonitor SA

Dodatkowo, Program Ochrony Finansów Samorządów daje ZGKiM w Kuźni Raciborskiej możliwość sprawdzania przedsiębiorców oraz osób fizycznych. Oprócz informacji z Rejestru Dłużników BIG, może także otrzymać informacje z Biura Informacji Kredytowej oraz Związku Banków Polskich.

LR
fot.internet


Szukaj podobnych artykułów:
KUŹNIA RACIBORSKA
reklama
Wczytywanie...Dodaj komentarz >>
reklama

Inne artykuły w serwisie Wiadomości

Przedszkolaki z wizytą w Komendzie Straży Granicznej

2015-04-27

27 kwietnia Komendę Śląsko – Małopolskiego Oddziału Straży Granicznej odwiedziły dzieci z Przedszkola nr 23 z Raciborza.

Środy z Xboxem w raciborskiej bibliotece

2015-04-27

Spędzasz za dużo czasu przed komputerem, a twoim jedynym ćwiczeniem jest ruszanie myszką i wodzenie wzrokiem za postaciami w grach komputerowych? Rusz się i przyjdź do biblioteki.

283 tysiące złotych dla bezrobotnych z powiatu raciborskiego

2015-04-27

W ramach przyznanych Powiatowemu Urzędowi Pracy w Raciborzu środków przewidywane jest zaktywizowanie 36 osób bezrobotnych.

Dowiedz się jak się bronić. Zajęcia z samoobrony w Nędzy

2015-04-27

- Zapewnij bezpieczeństwo sobie i swoim bliskim - zachęcają w Gminnym Centrum Kultury w Nędzy, które organizuje zajęcia z samoobrony dla kobiet i mężczyzn.

Uwaga! Możliwe burze i silny wiatr

2015-04-27

Synoptycy ostrzegają przed niebezpiecznymi zjawiskami meteorologicznymi: burze z opadami deszczu i silny wiatr.

10 medali Unii Racibórz i Dębu Brzeźnica na MP w Zgierzu

2015-04-27

Kluby z powiatu raciborskiego na Mistrzostwach Polski Seniorów w Zapasach zdobyły w sumie po 5 medali.

Samorządowcy będą pielgrzymować do Częstochowy

2015-04-27

RSS Nasze Miasto zaprasza wszystkich obecnych i byłych samorządowców do wspólnego wyjazdu i uczestnictwa w 22 Pielgrzymce Pielgrzymce Samorządu Terytorialnego na Jasną Górę.

> o wydawnictwie - reklama w mediach - praca - kontakt <
Copyright © 2001 - 2014 Raciborskie Media  Raciborskie Media