Szukaj

Wiadomości

Dłużnicy ZGKiM w Kuźni trafią do Rejestru Dłużników

2011-03-01

Zaległości w opłatach czynszowych najemców i właścicieli lokali mieszkalnych i użytkowych we wszystkich budynkach zarządzanych przez ZGKiM w Kuźni Raciborskiej wynoszą 697 tys. złotych.

Informacja o wysokości zadłużenia mieszkańców poszczególnych wspólnot mieszkaniowych oraz budynków komunalnych została podana do publicznej wiadomości poprzez wywieszenie na tablicach ogłoszeń w budynkach. Celem tych działań jest ściągnięcie istniejących zaległości czynszowych. Takiemu działaniu służy nawiązanie współpracy z Biurem Informacji Gospodarczej InfoMonitor S.A. Dzięki umowie Program Ochrony Finansów Samorządów może wpisywać dane dłużników do Rejestru Dłużników BIG oraz sprawdzać wiarygodność finansową potencjalnych kontrahentów.

ZGKiM w Kuźni Raciborskiej będzie wpisywał dłużników do Rejestru Dłużników BIG, w sytuacji gdy od terminu zapłaty zobowiązania minęło co najmniej 60 dni, a wysokość długu – w przypadku konsumentów - wynosi minimum 200 zł, natomiast w przypadku przedsiębiorców 500 zł. Ponadto nowa Ustawa o BIG umożliwia gminie przekazywanie do BIG zadłużenia wynikającego z sądowego tytułu wykonawczego. W tym ostatnim przypadku kwota, ani okres zaległości nie mają znaczenia.

Dłużnicy, którzy znajdą się w Rejestrze Dłużników BIG InfoMonitor mogą mieć problemy z otrzymaniem kredytów, pożyczek, z zakupami na raty, z zakupem internetu, telewizji kablowej, czy abonamentu telefonicznego. Rejestr Dłużników BIG sprawdzają firmy z praktycznie każdego sektora rynku, w celu dokonania oceny wypłacalności potencjalnych klientów. Z tego powodu wpis do rejestru skutecznie mobilizuje dłużników do spłaty zaległych zobowiązań- mówi Mariusz Hildebrand Prezes Zarządu BIG InfoMonitor SA

Dodatkowo, Program Ochrony Finansów Samorządów daje ZGKiM w Kuźni Raciborskiej możliwość sprawdzania przedsiębiorców oraz osób fizycznych. Oprócz informacji z Rejestru Dłużników BIG, może także otrzymać informacje z Biura Informacji Kredytowej oraz Związku Banków Polskich.

LR
fot.internet


Szukaj podobnych artykułów:
KUŹNIA RACIBORSKA
reklama
Wczytywanie...Dodaj komentarz >>
reklama

Inne artykuły w serwisie Wiadomości

W Grzegorzowicach piłkarze powalczą o Puchar Wójta

2014-07-29

Gospodarzem tegorocznego Turnieju w Piłce Nożnej o Puchar Wójta Rudnika będą Grzegorzowice.

Więcej miejsc parkingowych przy centrum rehabilitacji

2014-07-29

Obecnie osoby przywożące dzieci na zajęcia nie mają do dyspozycji zbyt wielu miejsc parkingowych. Wkrótce się to zmieni.

Urząd Skarbowy zachęca - "Weź paragon!"

2014-07-29

Akcja ma na celu uświadomienie obywatelom, że to właśnie oni mają ogromny wpływ na rozwój "szarej strefy".

Sześć zastępów straży walczyło z pożarem stodoły [ZDJĘCIA]

2014-07-28

Po godzinie 17.00 w stodole przy ulicy Mickiewicza w Rudniku wybuchł pożar.

Wybory uzupełniające do senatu w okręgu rybnickim

2014-07-28

Izabela Kloc, Marek Krząkała i Piotr Chmielowski to kandydaci największych formacji politycznych w wyborach uzupełniających do senatu.

Poniedziałkowy street view. Zobacz czym żyje Racibórz

2014-07-28

Budowa parkingu przy Rafako, termomodernizacja Sokoła i przegląd oświetlenia ulicznego.

Rowerzyści mogą czuć się spokojni o dostęp do ścieżki

2014-07-28

Śluza na Odrze za Rafako budzi zainteresowanie.Niektórzy wrzucają filmiki z nią w roli głównej na portale internetowe.

Ostatnio komentowane artykuły
Polecane artykuły na forum
reklama
reklama
Promowane firmy

Na skróty

> o wydawnictwie - reklama w mediach - praca - kontakt <
Copyright © 2001 - 2014 Raciborskie Media  Raciborskie Media