Szukaj

Samorząd

Racibórz w "Prześwietleniu"

2005-11-10

Powiat raciborski, drogą publicznego losowania, został wybrany przez Centrum Rozwoju Inicjatyw Społecznych, do wzięcia udziału w akcji "Prześwietlenie".

Ma ona na celu zainteresowanie społeczeństwa tematem funkcjonowania samorządów. Poza naszym powiatem wybrano także Wodzisław Śląski, Jastrzębie Zdrój, natomiast wśród miast mniejszych, do 50 tysięcy mieszkanców - Rydułtowy, Pszów i Krzanowice, zaś kategorii gmin wiejskich - Lyski, Kornowac i Świerklany.

Na inicjatywę złożą się trzy etapy. Pierwszy będzie polegał na sporządzeniu ankiety dla trzech grup odbiorców: kadry kierowniczej samorządów, ich pracowników oraz liderów organizacji pozarządowych. A wszystko to po to, by sprawdzić na ile odpowiedzi się ze sobą pokrywają.

Oczywiście można odmówić wzięcia udziału w akcji, jak zrobił to np. Godów, ale taka decyzja nasuwa już pewne wnioski... - mówi Lech Kowalski z CRIS - u. O tym, że powiat raciborski został wybrany do uczestnictwa w przedsięwzięciu, starosta Jerzy Wziontek dowiedział się dopiero od nas. Przeanalizujemy wszystkie "za" i "przeciw" i podejmiemy decyzję. - komentuje głowa powiatu.

W połowie przyszłego roku opracowany zostanie raport, który, jak zapowiadają organizatorzy, w dużym nakładzie zostanie przesłany do regionalnych polityków, placówek, organizacji, osób zajmujących się życiem publicznym.

/SaM/


Szukaj podobnych artykułów:
POLITYKA
reklama
Wczytywanie...Dodaj komentarz >>
reklama

Inne artykuły w serwisie Samorząd

III Festiwal Organizacji Pozarządowych

2015-03-26

W niedzielę, 10 maja,  organizacje pozarządowe zaprezentują swoją działalność. Początek o godz. 15.30.

Dni Raciborza w tym roku skromniejsze niż zazwyczaj

2015-03-26

Szczegółowy program ma być podany dopiero za kilka dni, ale już dziś prezydent zapowiada, że z niektórych atrakcji zrezygnowano. Dla przykładu, będzie tylko jeden muzyczny koncert z udziałem uznanej gwiazdy estrady.

L. Szczasny: Ludzie chcą więcej zieleni na skwerze Pieczki

2015-03-26

- Miasto chwali się nagrodami za najlepiej zagospodarowaną przestrzeń publiczną, a odczucie ludzi jest zupełnie inne -  Leszek Szczasny chętnie widziałby niedawno zrewitalizowany skwer mniej brukowym a bardziej zielonym.

Prezydent nie wycofuje się ze wsparcia dla AZS Rafako

2015-03-26

Wysupłanie nawet 300 tys. zł nie przekracza możliwości miasta na wsparcie siatkówki, pod warunkiem że pojawi się partner dający drugie tyle. A także, jeśli wszystko w klubie się poukłada. To pozwala realnie myśleć o I lidze.

M.Lenk idzie do sądu. Chce wiedzieć kto nazywa go złodziejem

2015-03-26

- Internauci zarzucają, że jestem nieudolny i sugerują, że mam odejść. Dużo jestem w stanie znieść, ale nazywanie mnie wprost "złodziejem" to już za wiele - prezydent stracił cierpliwość i będzie ustalał autora komentarzy.

Ostatnio komentowane artykuły
Polecane artykuły na forum
reklama
reklama
Promowane firmy

Na skróty

> o wydawnictwie - reklama w mediach - praca - kontakt <
Copyright © 2001 - 2014 Raciborskie Media  Raciborskie Media