Szukaj

Samorząd

Racibórz w "Prześwietleniu"

2005-11-10

Powiat raciborski, drogą publicznego losowania, został wybrany przez Centrum Rozwoju Inicjatyw Społecznych, do wzięcia udziału w akcji "Prześwietlenie".

Ma ona na celu zainteresowanie społeczeństwa tematem funkcjonowania samorządów. Poza naszym powiatem wybrano także Wodzisław Śląski, Jastrzębie Zdrój, natomiast wśród miast mniejszych, do 50 tysięcy mieszkanców - Rydułtowy, Pszów i Krzanowice, zaś kategorii gmin wiejskich - Lyski, Kornowac i Świerklany.

Na inicjatywę złożą się trzy etapy. Pierwszy będzie polegał na sporządzeniu ankiety dla trzech grup odbiorców: kadry kierowniczej samorządów, ich pracowników oraz liderów organizacji pozarządowych. A wszystko to po to, by sprawdzić na ile odpowiedzi się ze sobą pokrywają.

Oczywiście można odmówić wzięcia udziału w akcji, jak zrobił to np. Godów, ale taka decyzja nasuwa już pewne wnioski... - mówi Lech Kowalski z CRIS - u. O tym, że powiat raciborski został wybrany do uczestnictwa w przedsięwzięciu, starosta Jerzy Wziontek dowiedział się dopiero od nas. Przeanalizujemy wszystkie "za" i "przeciw" i podejmiemy decyzję. - komentuje głowa powiatu.

W połowie przyszłego roku opracowany zostanie raport, który, jak zapowiadają organizatorzy, w dużym nakładzie zostanie przesłany do regionalnych polityków, placówek, organizacji, osób zajmujących się życiem publicznym.

/SaM/


Szukaj podobnych artykułów:
POLITYKA
reklama
Wczytywanie...Dodaj komentarz >>
reklama

Inne artykuły w serwisie Samorząd

Zawada i Ciechowice po wyborach sołtysów. Będą rządzić panie

2015-03-04

Dla Reginy Pieruszki, sołtyski z Ciechowic właśnie rozpoczęła się druga kadencja. Monika Jacheć z sąsiedniej Zawady Książęcej, pracę na czele swojej wsi dopiero zaczyna.

Nowy szef WEKiS. Robert Myśliwy przejmie miejską edukację

2015-03-04

Rozstrzygnięto konkurs na stanowisko naczelnika Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu. Wakujące stanowisko po Marku Kurpisie obejmie były radny Robert Myśliwy.

Karol Kalemba sołtysem Szymocic na kolejną kadencję

2015-03-03

Małe Szymocice, niewiele ponad 300 mieszkańców, ale pomysłów i zaangażowania nie brakuje. Najważniejszą funkcję we wsi na kolejne 4 lata objął dotychczasowy sołtys.

Urząd rozmawia o modernizacji straży pożarnej

2015-03-03

Na temat modernizacji i rozbudowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Raciborzu rozmawiano dziś w raciborskim Urzędzie Miasta.

Futbol w Raciborzu leży. Nie ma pomysłu, jak go podnieść

2015-03-01

- Po co Unii 9 grup młodzieżowych? Wyszkolą zawodników, którzy następnie idą grać w wiejskich drużynach bo tam lepiej płacą - dziwi się prezydent Lenk.

Ostatnio komentowane artykuły
Polecane artykuły na forum
reklama
reklama
Promowane firmy

Na skróty

> o wydawnictwie - reklama w mediach - praca - kontakt <
Copyright © 2001 - 2014 Raciborskie Media  Raciborskie Media