Szukaj

Samorząd

Racibórz w "Prześwietleniu"

2005-11-10

Powiat raciborski, drogą publicznego losowania, został wybrany przez Centrum Rozwoju Inicjatyw Społecznych, do wzięcia udziału w akcji "Prześwietlenie".

Ma ona na celu zainteresowanie społeczeństwa tematem funkcjonowania samorządów. Poza naszym powiatem wybrano także Wodzisław Śląski, Jastrzębie Zdrój, natomiast wśród miast mniejszych, do 50 tysięcy mieszkanców - Rydułtowy, Pszów i Krzanowice, zaś kategorii gmin wiejskich - Lyski, Kornowac i Świerklany.

Na inicjatywę złożą się trzy etapy. Pierwszy będzie polegał na sporządzeniu ankiety dla trzech grup odbiorców: kadry kierowniczej samorządów, ich pracowników oraz liderów organizacji pozarządowych. A wszystko to po to, by sprawdzić na ile odpowiedzi się ze sobą pokrywają.

Oczywiście można odmówić wzięcia udziału w akcji, jak zrobił to np. Godów, ale taka decyzja nasuwa już pewne wnioski... - mówi Lech Kowalski z CRIS - u. O tym, że powiat raciborski został wybrany do uczestnictwa w przedsięwzięciu, starosta Jerzy Wziontek dowiedział się dopiero od nas. Przeanalizujemy wszystkie "za" i "przeciw" i podejmiemy decyzję. - komentuje głowa powiatu.

W połowie przyszłego roku opracowany zostanie raport, który, jak zapowiadają organizatorzy, w dużym nakładzie zostanie przesłany do regionalnych polityków, placówek, organizacji, osób zajmujących się życiem publicznym.

/SaM/


Szukaj podobnych artykułów:
POLITYKA
reklama
Wczytywanie...Dodaj komentarz >>
reklama

Inne artykuły w serwisie Samorząd

Starosta szuka koronera

2016-05-02

Raciborskie starostwo ogłosiło konkurs na koronera. Przedmiotem zamówienia jest usługa polegająca na wystawianiu kart zgonu.

D. Ronin: System się nie zacina. Referendum coraz bliżej

2016-05-01

Zakończył się pierwszy etap weryfikacji podpisów sprawie referendum o odwołanie prezydenta Lenka. Oto co na ten temat pisze Dariusz Ronin, pełnonocnik referendalny.

Anna Kobierska-Mróz w Serwisie Samorządowym PAP

2016-04-29

Szefowa Referatu Przedsiębiorczości i Obsługi Inwestora w Wydziale Rozwoju Urzędu Miasta Racibórz opowiadała m.in. na czym polega działalność prowadzonej przez nią komórki.

Konsultacje społeczne w sprawie dworca PKP

2016-04-28

11maja odbędą się konsultacje społeczne dotyczące dworca kolejowego. Prezydent zaprasza zainteresowanych. 

1 maja rusza II edycja Budżetu Obywatelskiego

2016-04-28

II edycja Budżetu Obywatelskiego rusza już 1 maja. W ratuszu czekają na projekty zgłaszane przez mieszkańców. Całkowita wartość budżetu to 1,5 mln zł.

M. Rapnicki: Niech to będzie ostatnia taka budowla w mieście

2016-04-27

Radni Rapnicki, Klima i Fita nie zostawili suchej nitki na osobach odpowiedzialnych za dopuszczenie wybudowania na rynku centrum handlowo-usługowego. Ich zdaniem budynek ten wybitnie tam nie pasuje i psuje charakter rynku.

ORC zamiast SRC? M. Fita: Może w opolskim byłoby nam lepiej?

2016-04-27

Co jest lepsze: bycie dwudziestym pierwszym co do wielkości miastem w woj. śląskim czy trzecim w opolskim? Radny uważa, że Racibórz jest marginalizowany w śląskim i proponuje zastanowić się, jak byłoby nam w opolskim.

> o wydawnictwie - reklama w mediach - praca - kontakt <
Copyright © 2001 - 2014 Raciborskie Media  Raciborskie Media