Szukaj

Samorząd

Racibórz w "Prześwietleniu"

2005-11-10

Powiat raciborski, drogą publicznego losowania, został wybrany przez Centrum Rozwoju Inicjatyw Społecznych, do wzięcia udziału w akcji "Prześwietlenie".

Ma ona na celu zainteresowanie społeczeństwa tematem funkcjonowania samorządów. Poza naszym powiatem wybrano także Wodzisław Śląski, Jastrzębie Zdrój, natomiast wśród miast mniejszych, do 50 tysięcy mieszkanców - Rydułtowy, Pszów i Krzanowice, zaś kategorii gmin wiejskich - Lyski, Kornowac i Świerklany.

Na inicjatywę złożą się trzy etapy. Pierwszy będzie polegał na sporządzeniu ankiety dla trzech grup odbiorców: kadry kierowniczej samorządów, ich pracowników oraz liderów organizacji pozarządowych. A wszystko to po to, by sprawdzić na ile odpowiedzi się ze sobą pokrywają.

Oczywiście można odmówić wzięcia udziału w akcji, jak zrobił to np. Godów, ale taka decyzja nasuwa już pewne wnioski... - mówi Lech Kowalski z CRIS - u. O tym, że powiat raciborski został wybrany do uczestnictwa w przedsięwzięciu, starosta Jerzy Wziontek dowiedział się dopiero od nas. Przeanalizujemy wszystkie "za" i "przeciw" i podejmiemy decyzję. - komentuje głowa powiatu.

W połowie przyszłego roku opracowany zostanie raport, który, jak zapowiadają organizatorzy, w dużym nakładzie zostanie przesłany do regionalnych polityków, placówek, organizacji, osób zajmujących się życiem publicznym.

/SaM/


Szukaj podobnych artykułów:
POLITYKA
reklama
Wczytywanie...Dodaj komentarz >>
reklama

Inne artykuły w serwisie Samorząd

NaM nie dopiął swego. Myśliwy (na razie) zostaje

2015-01-28

Radni nie doszli do porozumienia, czy przewodniczący rady miasta ma mieć jednego czy dwóch zastępców.

Likwidacja strefy płatnego parkowania odroczona

2015-01-28

Przynajmniej miesiąc przyjdzie poczekać na decyzję, czy od lipca parkowanie w centrum miasta będzie bezpłatne, czy też opłaty zostaną utrzymane.

L.Fiołka: Wyjaśnić do końca sprawę antyniemieckich ulotek

2015-01-28

- Czy zrobiono wszystko, żeby ustalić skąd wzięła się ohydna przedwyborcza ulotka, a jej autorów ukarać? - pyta radny prezydenta.

M. Lenk zapowiada walkę z nielegalnym hazardem w Raciborzu

2015-01-28

Straż miejska ma w przyszłości robić naloty szukając nielegalnych jednorękich bandytów

Anny Ronin sposoby na walkę z depopulacją

2015-01-28

Zdaniem radnej najważniejsze jest zbudowanie pozytywnego klimatu dla rodzin.

> o wydawnictwie - reklama w mediach - praca - kontakt <
Copyright © 2001 - 2014 Raciborskie Media  Raciborskie Media