Szukaj

Samorząd

Racibórz w "Prześwietleniu"

2005-11-10

Powiat raciborski, drogą publicznego losowania, został wybrany przez Centrum Rozwoju Inicjatyw Społecznych, do wzięcia udziału w akcji "Prześwietlenie".

Ma ona na celu zainteresowanie społeczeństwa tematem funkcjonowania samorządów. Poza naszym powiatem wybrano także Wodzisław Śląski, Jastrzębie Zdrój, natomiast wśród miast mniejszych, do 50 tysięcy mieszkanców - Rydułtowy, Pszów i Krzanowice, zaś kategorii gmin wiejskich - Lyski, Kornowac i Świerklany.

Na inicjatywę złożą się trzy etapy. Pierwszy będzie polegał na sporządzeniu ankiety dla trzech grup odbiorców: kadry kierowniczej samorządów, ich pracowników oraz liderów organizacji pozarządowych. A wszystko to po to, by sprawdzić na ile odpowiedzi się ze sobą pokrywają.

Oczywiście można odmówić wzięcia udziału w akcji, jak zrobił to np. Godów, ale taka decyzja nasuwa już pewne wnioski... - mówi Lech Kowalski z CRIS - u. O tym, że powiat raciborski został wybrany do uczestnictwa w przedsięwzięciu, starosta Jerzy Wziontek dowiedział się dopiero od nas. Przeanalizujemy wszystkie "za" i "przeciw" i podejmiemy decyzję. - komentuje głowa powiatu.

W połowie przyszłego roku opracowany zostanie raport, który, jak zapowiadają organizatorzy, w dużym nakładzie zostanie przesłany do regionalnych polityków, placówek, organizacji, osób zajmujących się życiem publicznym.

/SaM/


Szukaj podobnych artykułów:
POLITYKA
reklama
Wczytywanie...Dodaj komentarz >>
reklama

Inne artykuły w serwisie Samorząd

Jolanta Rabczuk zwolniona ze stanowiska dyrektora DPS

2016-07-19

Zarząd powiatu zdecydował o zwolnieniu Jolanty Rabczuk ze stanowiska szefowej DPS Złota Jesień po tym, jak nie przyjął przedstawionego przez nią programu naprawczego regulującego stosunki między dyrekcją a pracownikami.

Wywiad z prezydentem Lenkiem w czasopiśmie "Strefa"

2016-07-19

W czasopiśmie "Strefa" można przeczytać wywiad z prezydentem Raciborza „Stawiamy na zrównoważony rozwój”, gdzie Mirosław Lenk przedstawia plusy dla inwestorów, decydujących się na działalność gosp. w Raciborzu.

Rada powiatu. Starostwo opublikowało oświadczenia majątkowe

2016-07-18

Zdecydowanie najwięcej oszczędności zgromadził starosta Ryszard Winiarski (422 tys. zł). Tylko dwóch radnych, w tym przewodniczący Adam Wajda, oszczędności nie posiada - oświadczenia majątkowe radnych powiatowych za 2015 rok

Radni miejscy ujawnili stan swoich portfeli

2016-07-18

Kto ile zarobił w 2015 roku? Ile udało się odłożyć na koncie? W jakiej wysokości spłaca kredyt? - raciborski magistrat opublikował zeznania majątkowe członków rady miasta za 2015 rok.

DPS Złota Jesień: Zarząd nie przyjął programu naprawczego

2016-07-18

- Zarząd postanowił, że decyzję co do dalszej współpracy z dyr. Rabczuk podejmie w najbliższym czasie - czytamy w protokole posiedzenia, podczas którego szefowa DPS składała wyjaśnienia. Te członków zarządu nie przekonały.

Magistrat chce sprzedawać działki wraz z najemcami?

2016-07-15

Mają być one sprzedane razem z najemcami, którzy mają następnie dostać wypowiedzenia dzierżawy od nowego właściciela - alarmuje radny Leszek Szczasny w odniesieniu do działek przy ul. Czarnieckiego/Starowiejskiej.

Nabór 2016/17. Ogromna przepaść między ogólniakami

2016-07-15

Choć tegoroczny nabór do szkół średnich jest niższy niż oczekiwano, w starostwie są zadowoleni. Udało się utrzymać ponad 1000 uczniów, ale w oczy rzuca się rażąca dysproporcja w liczbie chętnych do obydwu liceów.

> o wydawnictwie - reklama w mediach - praca - kontakt <
Copyright © 2001 - 2016 Raciborskie Media  Raciborskie Media