Szukaj

Samorząd

Racibórz w "Prześwietleniu"

2005-11-10

Powiat raciborski, drogą publicznego losowania, został wybrany przez Centrum Rozwoju Inicjatyw Społecznych, do wzięcia udziału w akcji "Prześwietlenie".

Ma ona na celu zainteresowanie społeczeństwa tematem funkcjonowania samorządów. Poza naszym powiatem wybrano także Wodzisław Śląski, Jastrzębie Zdrój, natomiast wśród miast mniejszych, do 50 tysięcy mieszkanców - Rydułtowy, Pszów i Krzanowice, zaś kategorii gmin wiejskich - Lyski, Kornowac i Świerklany.

Na inicjatywę złożą się trzy etapy. Pierwszy będzie polegał na sporządzeniu ankiety dla trzech grup odbiorców: kadry kierowniczej samorządów, ich pracowników oraz liderów organizacji pozarządowych. A wszystko to po to, by sprawdzić na ile odpowiedzi się ze sobą pokrywają.

Oczywiście można odmówić wzięcia udziału w akcji, jak zrobił to np. Godów, ale taka decyzja nasuwa już pewne wnioski... - mówi Lech Kowalski z CRIS - u. O tym, że powiat raciborski został wybrany do uczestnictwa w przedsięwzięciu, starosta Jerzy Wziontek dowiedział się dopiero od nas. Przeanalizujemy wszystkie "za" i "przeciw" i podejmiemy decyzję. - komentuje głowa powiatu.

W połowie przyszłego roku opracowany zostanie raport, który, jak zapowiadają organizatorzy, w dużym nakładzie zostanie przesłany do regionalnych polityków, placówek, organizacji, osób zajmujących się życiem publicznym.

/SaM/


Szukaj podobnych artykułów:
POLITYKA
reklama
Wczytywanie...Dodaj komentarz >>
reklama

Inne artykuły w serwisie Samorząd

O smogu na sesji rady powiatu

2016-11-30

Rada powiatu uchwaliła Program Ochrony Środowiska. Radny Wacławczyk wzywał do działania.

Nędza: Dotacje dla organizacji pozarządowych

2016-11-30

Ponad 256 tysięcy złotych przeznaczy Gmina Nędza na zadania realizowane przez organizacje, które propagują sport, kulturę, ochronę zdrowia czy przeciwdziałają uzależnieniom.

Konsultowano przebudowę ulicy Długiej

2016-11-24

Prezydent Mirosław Lenk spotkał się z mieszkańcami Raciborza w sprawie przebudowy ulicy Długiej. Na spotkaniu mieszkańcy dopytywali się o kształt zmian.

Mieszko AD 2016. Ostatnie dni do zgłoszenia kandydatury

2016-11-24

Do 30 listopada trwa przyjmowanie kandydatur do Nagrody Starosty Raciborskiego Mieszko AD 2016. 

Jak Racibórz będzie świętował 800 lat praw miejskich?

2016-11-17

Posadzenie 800 drzewek, bieg z Raciborza nad morze czy maraton pływacki w H2Ostróg – to pierwsze pomysły związane z obchodami 800-lecia nadania praw miejskich.

Szkolenie w zakresie poboru prób popiołu

2016-11-17

Ponad 60 pracowników jednostek samorządu terytorialnego i Straży Gminnych wzięło udział w szkoleniu dotyczącym poboru prób popiołu w celu wykrycia faktu spalania odpadów.

Kolejne obrady Młodzieżowej Rady Miasta

2016-11-08

W środę, 9 listopada, o godzinie 16.00 rozpocznie obrady Młodzieżowa Rada Miasta. Młodzi radni będą rozmawiać między innymi o organizacji giełdy talentów.

> o wydawnictwie - reklama w mediach - praca - kontakt <
Copyright © 2001 - 2016 Raciborskie Media  Raciborskie Media