Szukaj

Samorząd

Racibórz w "Prześwietleniu"

2005-11-10

Powiat raciborski, drogą publicznego losowania, został wybrany przez Centrum Rozwoju Inicjatyw Społecznych, do wzięcia udziału w akcji "Prześwietlenie".

Ma ona na celu zainteresowanie społeczeństwa tematem funkcjonowania samorządów. Poza naszym powiatem wybrano także Wodzisław Śląski, Jastrzębie Zdrój, natomiast wśród miast mniejszych, do 50 tysięcy mieszkanców - Rydułtowy, Pszów i Krzanowice, zaś kategorii gmin wiejskich - Lyski, Kornowac i Świerklany.

Na inicjatywę złożą się trzy etapy. Pierwszy będzie polegał na sporządzeniu ankiety dla trzech grup odbiorców: kadry kierowniczej samorządów, ich pracowników oraz liderów organizacji pozarządowych. A wszystko to po to, by sprawdzić na ile odpowiedzi się ze sobą pokrywają.

Oczywiście można odmówić wzięcia udziału w akcji, jak zrobił to np. Godów, ale taka decyzja nasuwa już pewne wnioski... - mówi Lech Kowalski z CRIS - u. O tym, że powiat raciborski został wybrany do uczestnictwa w przedsięwzięciu, starosta Jerzy Wziontek dowiedział się dopiero od nas. Przeanalizujemy wszystkie "za" i "przeciw" i podejmiemy decyzję. - komentuje głowa powiatu.

W połowie przyszłego roku opracowany zostanie raport, który, jak zapowiadają organizatorzy, w dużym nakładzie zostanie przesłany do regionalnych polityków, placówek, organizacji, osób zajmujących się życiem publicznym.

/SaM/


Szukaj podobnych artykułów:
POLITYKA
reklama
Wczytywanie...Dodaj komentarz >>
reklama

Inne artykuły w serwisie Samorząd

O współpracy polsko-czeskiej w Hradcu Králové

2016-09-27

W ubiegłym tygodniu w Hradcu Králové odbyło się posiedzenie Polsko-Czeskiej Komisji Międzyrządowej ds. Współpracy Transgranicznej. Wziął w nim udział prezydent Raciborza Mirosław Lenk.

Budżet Obywatelski Racibórz 2017. Poznaj projekty

2016-09-26

Biblioteka i Urząd Miasta zapraszają mieszkańców Raciborza na prezentację projektów zgłoszonych do Budżetu Obywatelskiego na 2017 rok i zakwalifikowanych do III etapu, czyli głosowania.

Rada Miasta Racibórz wkracza w XXI wiek

2016-09-26

Tablety dla radnych i sprzęt do nagrywania przebiegu sesji – Urząd Miasta ogłasza przetargi na dostawę nowoczesnych urządzeń.

G. Lenartowicz: "dobra zmiana" wszystko zmienia na gorsze!

2016-09-19

Ideą PiS jest powrót do źródeł (narodu) tzn. kurna chata, spalanie biomasy, tzn. chrustu... taki rezerwat w środku Europy z czarownikiem, tfu, naczelnikiem na czele - posłanka o zmniejszeniu przez rząd nakładów na remonty dróg.

Wybrano projekty do Budżetu Obywatelskiego Racibórz 2017

2016-09-19

Zweryfikowano projekty zgłoszone do realizacji w ramach budżetu obywatelskiego Miasta Racibórz. W tym roku mieszkańcy mogą głosować na 30 projektów.

Czym zajmą się radni miejscy we wrześniu?

2016-09-16

Sporo uwagi radni poświęcą strategii rozwoju miasta oraz obecnym i przyszłym programom ochrony środowiska. Kilka miejskich nieruchomości pójdzie pod młotek. Zobacz, co jeszcze znalazło się w programie najbliższej sesji.

Koniec z samowolką reklamową. Zapłacimy za reklamy i szyldy

2016-09-15

Prezydent ustalił zasady lokalizacji i stawki czynszu obowiązujące przy umieszczaniu reklam i szyldów na nieruchomościach należących do miasta.

> o wydawnictwie - reklama w mediach - praca - kontakt <
Copyright © 2001 - 2016 Raciborskie Media  Raciborskie Media