Szukaj

Samorząd

Racibórz w "Prześwietleniu"

2005-11-10

Powiat raciborski, drogą publicznego losowania, został wybrany przez Centrum Rozwoju Inicjatyw Społecznych, do wzięcia udziału w akcji "Prześwietlenie".

Ma ona na celu zainteresowanie społeczeństwa tematem funkcjonowania samorządów. Poza naszym powiatem wybrano także Wodzisław Śląski, Jastrzębie Zdrój, natomiast wśród miast mniejszych, do 50 tysięcy mieszkanców - Rydułtowy, Pszów i Krzanowice, zaś kategorii gmin wiejskich - Lyski, Kornowac i Świerklany.

Na inicjatywę złożą się trzy etapy. Pierwszy będzie polegał na sporządzeniu ankiety dla trzech grup odbiorców: kadry kierowniczej samorządów, ich pracowników oraz liderów organizacji pozarządowych. A wszystko to po to, by sprawdzić na ile odpowiedzi się ze sobą pokrywają.

Oczywiście można odmówić wzięcia udziału w akcji, jak zrobił to np. Godów, ale taka decyzja nasuwa już pewne wnioski... - mówi Lech Kowalski z CRIS - u. O tym, że powiat raciborski został wybrany do uczestnictwa w przedsięwzięciu, starosta Jerzy Wziontek dowiedział się dopiero od nas. Przeanalizujemy wszystkie "za" i "przeciw" i podejmiemy decyzję. - komentuje głowa powiatu.

W połowie przyszłego roku opracowany zostanie raport, który, jak zapowiadają organizatorzy, w dużym nakładzie zostanie przesłany do regionalnych polityków, placówek, organizacji, osób zajmujących się życiem publicznym.

/SaM/


Szukaj podobnych artykułów:
POLITYKA
reklama
Wczytywanie...Dodaj komentarz >>
reklama

Inne artykuły w serwisie Samorząd

Anna Szukalska nowym Powiatowym Rzecznikiem Praw Konsumentów

2016-06-28

Powiat będzie miał nowego Rzecznika Praw Konsumentów, którym zostanie Anna Szukalska. Zmianie ulegnie również lokalizacja biura.

Prezydent Mirosław Lenk z absolutorium

2016-06-24

Na czerwcowej sesji Rady Miasta Radni udzielili prezydentowi miasta Racibórz Mirosławowi Lenkowi absolutorium za wykonanie budżetu za rok 2015.

Czy uda się uratować połączenie PKS Racibórz-Zakopane?

2016-06-23

Popularny kurs do Zakopanego przez Racibórz, obsługiwany przez PKS Świdnica, od lipca ma być zawieszony ze względu na upadłość spółki. Czy jest szansa na inne bezpośrednie połączenie ze stolicą polskich Tatr?

Uważaj jak długo parkujesz. Starosta grozi odholowaniem

2016-06-23

Ryszard Winiarski ma już chyba dość nieustających skarg na zaparkowane miesiącami, głównie pod cmentarzami, pojazdy i zapowiada w następnych dniach podjęcie drastycznych kroków.

Wacławczyk nie chce pomagać policji w łupieniu kierowców

2016-06-23

Jak się okazuje, przekazanie pieniędzy policji na nowe auto to nie taka prosta sprawa. Zanim komenda je dostanie, można nasłuchać się o takich rzeczach jak depresja, ustawa inwigilacyjna czy radni PO wpierający rząd PiS.

Jest szansa na organy w kaplicy zamkowej

2016-06-23

Starosta Ryszard Winiarski znalazł firmę, która nie dość że może podjąć się remontu instrumentu o połowę taniej niż inne, to jeszcze daje gwarancję na właściwe brzmienie. 

Śpiewający początek sesji. Sto lat dla Aleksandry Orłowskiej

2016-06-22

Aleksandra Orłowska w towarzystwie członków zespołu odebrała dziś przyznany miesiąc wcześniej medal z tytułem "Zasłużonej dla Miasta Raciborza".

> o wydawnictwie - reklama w mediach - praca - kontakt <
Copyright © 2001 - 2016 Raciborskie Media  Raciborskie Media