Szukaj

Samorząd

Racibórz w "Prześwietleniu"

2005-11-10

Powiat raciborski, drogą publicznego losowania, został wybrany przez Centrum Rozwoju Inicjatyw Społecznych, do wzięcia udziału w akcji "Prześwietlenie".

Ma ona na celu zainteresowanie społeczeństwa tematem funkcjonowania samorządów. Poza naszym powiatem wybrano także Wodzisław Śląski, Jastrzębie Zdrój, natomiast wśród miast mniejszych, do 50 tysięcy mieszkanców - Rydułtowy, Pszów i Krzanowice, zaś kategorii gmin wiejskich - Lyski, Kornowac i Świerklany.

Na inicjatywę złożą się trzy etapy. Pierwszy będzie polegał na sporządzeniu ankiety dla trzech grup odbiorców: kadry kierowniczej samorządów, ich pracowników oraz liderów organizacji pozarządowych. A wszystko to po to, by sprawdzić na ile odpowiedzi się ze sobą pokrywają.

Oczywiście można odmówić wzięcia udziału w akcji, jak zrobił to np. Godów, ale taka decyzja nasuwa już pewne wnioski... - mówi Lech Kowalski z CRIS - u. O tym, że powiat raciborski został wybrany do uczestnictwa w przedsięwzięciu, starosta Jerzy Wziontek dowiedział się dopiero od nas. Przeanalizujemy wszystkie "za" i "przeciw" i podejmiemy decyzję. - komentuje głowa powiatu.

W połowie przyszłego roku opracowany zostanie raport, który, jak zapowiadają organizatorzy, w dużym nakładzie zostanie przesłany do regionalnych polityków, placówek, organizacji, osób zajmujących się życiem publicznym.

/SaM/


Szukaj podobnych artykułów:
POLITYKA
reklama
Wczytywanie...Dodaj komentarz >>
reklama

Inne artykuły w serwisie Samorząd

Teren po cukrowni już prawie należy do miasta

2015-05-25

- Wpłaciliśmy wadium w wymaganym terminie i byliśmy jedynym podmiotem który zjawił się na licytacji - informuje prezydent Lenk. Wkrótce miasto znów będzie dysponować nieruchomością po cukrowni.

Co po byłej piekarni Antosa? Radny nie chce Dzikiego Zachodu

2015-05-25

Piotr Klima upomniał się o prawo mieszkańców (Opawskiej, ale nie tylko) do wiedzy, co buduje się w ich sąsiedztwie po sprzedaży przez gminę sąsiednich gruntów. - Zaufajmy inwestorom - odpowiada prezydent.

Spór o nazwę ulicy. A.Ronin: Nie mamy poważniejszych spraw?

2015-05-25

Radny Marek Rapnicki zgłasza obiekcje co do nazwania niewielkiej uliczki w Ocicach "Senatorską". Uważa, że lepsza byłaby np. "Truskawkowa". Problem w tym, że to droga prywatna.

Radni zobaczyli, jak zmienia się Kemping Obora

2015-05-21

Członkowie miejskiej komisji oświatowej zwiedzili podległy pod OSiR kemping. Po zapoznaniu się z obiektem rozważali, w jakim kierunku powinien pójść jego rozwój.

Lokatorzy zalegają MZB na 20 mln zł

2015-05-20

Ok. 20% najemców mieszkań należących do miasta nie płaci czynszu. Miejski Zarząd Budynków ma 214 wyroki eksmisji, ale nie kwapi się eksmitować dłużników.

Czym zajmą się radni miejscy w maju?

2015-05-15

W programie majowej sesji znalazły się m.in prezentacja założeń Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014–20 i raporty służb o bezpieczeństwie w mieście.

Rada powiatu ponownie ukonstytuowana

2015-05-14

W środę 13 maja w sali obrad starostwa odbyła się VII nadzwyczajna sesja Rady Powiatu Raciborskiego.

> o wydawnictwie - reklama w mediach - praca - kontakt <
Copyright © 2001 - 2014 Raciborskie Media  Raciborskie Media