Szukaj

Samorząd

Racibórz w "Prześwietleniu"

2005-11-10

Powiat raciborski, drogą publicznego losowania, został wybrany przez Centrum Rozwoju Inicjatyw Społecznych, do wzięcia udziału w akcji "Prześwietlenie".

Ma ona na celu zainteresowanie społeczeństwa tematem funkcjonowania samorządów. Poza naszym powiatem wybrano także Wodzisław Śląski, Jastrzębie Zdrój, natomiast wśród miast mniejszych, do 50 tysięcy mieszkanców - Rydułtowy, Pszów i Krzanowice, zaś kategorii gmin wiejskich - Lyski, Kornowac i Świerklany.

Na inicjatywę złożą się trzy etapy. Pierwszy będzie polegał na sporządzeniu ankiety dla trzech grup odbiorców: kadry kierowniczej samorządów, ich pracowników oraz liderów organizacji pozarządowych. A wszystko to po to, by sprawdzić na ile odpowiedzi się ze sobą pokrywają.

Oczywiście można odmówić wzięcia udziału w akcji, jak zrobił to np. Godów, ale taka decyzja nasuwa już pewne wnioski... - mówi Lech Kowalski z CRIS - u. O tym, że powiat raciborski został wybrany do uczestnictwa w przedsięwzięciu, starosta Jerzy Wziontek dowiedział się dopiero od nas. Przeanalizujemy wszystkie "za" i "przeciw" i podejmiemy decyzję. - komentuje głowa powiatu.

W połowie przyszłego roku opracowany zostanie raport, który, jak zapowiadają organizatorzy, w dużym nakładzie zostanie przesłany do regionalnych polityków, placówek, organizacji, osób zajmujących się życiem publicznym.

/SaM/


Szukaj podobnych artykułów:
POLITYKA
reklama
Wczytywanie...Dodaj komentarz >>
reklama

Inne artykuły w serwisie Samorząd

Sprzedawcy okularów zapłacą 30zł za metr zajętej powierzchni

2016-02-12

Rada miasta ponownie zamierza zmienić stawki opłaty targowej. Tym razem dla sprzedawców okularów przeciwsłonecznych na rynku i w okolicach oraz handlujących kwiatami i zniczami przy cmentarzach.

800 rocznica nadania praw miejskich dla Raciborza

2016-02-12

2017 rok będzie rokiem obchodów 800 rocznicy nadania Raciborzowi praw miejskich. Stosowną uchwałę w tej sprawie radni mają podjąć na lutowej sesji.

Czym zajmą się radni miejscy w lutym?

2016-02-12

W tym miesiącu radni m.in. zapoznają się ze stanem zaawansowania budowy Zbiornika Racibórz oraz dokumentacji drogi Racibórz-Pszczyna, zmienią opłatę targową a także kryteria naboru do podstawówek i gimnazjów.

Kurpis przewodniczącym Zarządu Forum Oświaty Samorządowej

2016-02-10

8 lutego w Katowicach odbyło się Zebranie Ogólne Śląskiego Forum Oświaty Samorządowej w Katowicach, podczas którego m.in. odbyły się wybory przewodniczącego Forum. Funkcję tę pełnić będzie wicestarosta Marek Kurpis.

Nędza: Caritas wygrał konkurs na ochronę zdrowia

2016-02-04

Gmina Nędza rozstrzygnęła konkurs na realizację zadania publicznego z zakresu "Ochrony i promocji zdrowia". Dotację w wysokości 91.500,00 zł otrzymał NZOZ Caritas Diecezji Gliwickiej Stacja Opieki w Nędzy.

Starosta ma kłopot z koronerem. Nikt nie chce tej funkcji

2016-01-29

Koroner to lekarz stwierdzający zgon i wypisujący akt zgonu. W trakcie corocznej odprawy policji Ryszard Winiarski poskarżył się, że choć przepisy nakładają na niego taki obowiązek, to nie może znaleźć chętnych.

Ciężarówki koło Henkla łamią przepisy?

2016-01-28

Duże samochody ciężarowe nie stosują się do zakazów obowiązujących na ulicach w okolicy zakładów Henkla, a magistrat nie reaguje - skarży się radny L. Szczasny.

Ostatnio komentowane artykuły
Polecane artykuły na forum
reklama
reklama
Promowane firmy

Na skróty

> o wydawnictwie - reklama w mediach - praca - kontakt <
Copyright © 2001 - 2014 Raciborskie Media  Raciborskie Media