Szukaj

Samorząd

Racibórz w "Prześwietleniu"

2005-11-10

Powiat raciborski, drogą publicznego losowania, został wybrany przez Centrum Rozwoju Inicjatyw Społecznych, do wzięcia udziału w akcji "Prześwietlenie".

Ma ona na celu zainteresowanie społeczeństwa tematem funkcjonowania samorządów. Poza naszym powiatem wybrano także Wodzisław Śląski, Jastrzębie Zdrój, natomiast wśród miast mniejszych, do 50 tysięcy mieszkanców - Rydułtowy, Pszów i Krzanowice, zaś kategorii gmin wiejskich - Lyski, Kornowac i Świerklany.

Na inicjatywę złożą się trzy etapy. Pierwszy będzie polegał na sporządzeniu ankiety dla trzech grup odbiorców: kadry kierowniczej samorządów, ich pracowników oraz liderów organizacji pozarządowych. A wszystko to po to, by sprawdzić na ile odpowiedzi się ze sobą pokrywają.

Oczywiście można odmówić wzięcia udziału w akcji, jak zrobił to np. Godów, ale taka decyzja nasuwa już pewne wnioski... - mówi Lech Kowalski z CRIS - u. O tym, że powiat raciborski został wybrany do uczestnictwa w przedsięwzięciu, starosta Jerzy Wziontek dowiedział się dopiero od nas. Przeanalizujemy wszystkie "za" i "przeciw" i podejmiemy decyzję. - komentuje głowa powiatu.

W połowie przyszłego roku opracowany zostanie raport, który, jak zapowiadają organizatorzy, w dużym nakładzie zostanie przesłany do regionalnych polityków, placówek, organizacji, osób zajmujących się życiem publicznym.

/SaM/


Szukaj podobnych artykułów:
POLITYKA
reklama
Wczytywanie...Dodaj komentarz >>
reklama

Inne artykuły w serwisie Samorząd

Juliusz Mohuczy - Wachowski. Dla Śląska

2015-10-09

SLD - traf w 10! Juliusz Mohuczy - Wachowski

Marek Szafraniec. Gram w silnej drużynie

2015-10-09

Rozmowa z Markiem Szafrańcem, kandydatem Prawa i Sprawiedliwości do Sejmu z Okręgu 30.

Radni z Nędzy uchwalili nowe stawki podatku od nieruchomości

2015-10-06

Zmiany są symboliczne. - Staramy się stawek nie podnosić drastycznie, bo to uderzyłoby w naszych mieszkańców. I to nie populizm, wpływy z podatków nie są podstawą budżetu - mówi wójt Anna Iskała. Największy wzrost wyniesie 10...

Luksusowe osiedle domków zamiast działek? Prezydent wyjaśnia

2015-10-02

Rodzinne Ogródki Działkowe w obrębie ulic Matejki/Konopnickiej/Lwowskiej mają już 105 lat, jednak co rusz pojawiają się niepokoje co do ich likwidacji. Co na to Mirosław Lenk?

Leszek Szczasny pyta o dodatkowe przejście przez Reymonta

2015-10-02

- Czy mamy szansę na dodatkowe przejście dla pieszych przez Odrostradę? - zainteresował się radny powątpiewając, czy ktoś chcąc dostać się spod Biedronki na kładkę będzie wędrował do ulicy Odrzańskiej czy pod zajazd biskupi.

Siedlaczek żegna się z przyjaciółmi: Niech moc będzie z tobą

2015-10-02

Poseł postanowił wytłumaczyć się z najgłupszej interpelacji w historii sejmu, jak wystąpienie w sprawie "Gwiezdnych Wojen" nazwały niektóre media. - Poważni dziennikarze uznali ją za bardzo ważną - wyjaśnia.

L. Szczasny: Dzieci w ZOO w Oborze się nudzą

2015-10-02

- Mini ZOO w Arboretum, niegdyś kultowe dla raciborzan miejsce, dziś jest po prostu nudne - informuje radny Leszek Szczasny proponując wprowadzenie nieco urozmaicenia w tym miejscu.

Ostatnio komentowane artykuły
Polecane artykuły na forum
reklama
reklama
Promowane firmy

Na skróty

> o wydawnictwie - reklama w mediach - praca - kontakt <
Copyright © 2001 - 2014 Raciborskie Media  Raciborskie Media