Szukaj

Samorząd

Racibórz w "Prześwietleniu"

2005-11-10

Powiat raciborski, drogą publicznego losowania, został wybrany przez Centrum Rozwoju Inicjatyw Społecznych, do wzięcia udziału w akcji "Prześwietlenie".

Ma ona na celu zainteresowanie społeczeństwa tematem funkcjonowania samorządów. Poza naszym powiatem wybrano także Wodzisław Śląski, Jastrzębie Zdrój, natomiast wśród miast mniejszych, do 50 tysięcy mieszkanców - Rydułtowy, Pszów i Krzanowice, zaś kategorii gmin wiejskich - Lyski, Kornowac i Świerklany.

Na inicjatywę złożą się trzy etapy. Pierwszy będzie polegał na sporządzeniu ankiety dla trzech grup odbiorców: kadry kierowniczej samorządów, ich pracowników oraz liderów organizacji pozarządowych. A wszystko to po to, by sprawdzić na ile odpowiedzi się ze sobą pokrywają.

Oczywiście można odmówić wzięcia udziału w akcji, jak zrobił to np. Godów, ale taka decyzja nasuwa już pewne wnioski... - mówi Lech Kowalski z CRIS - u. O tym, że powiat raciborski został wybrany do uczestnictwa w przedsięwzięciu, starosta Jerzy Wziontek dowiedział się dopiero od nas. Przeanalizujemy wszystkie "za" i "przeciw" i podejmiemy decyzję. - komentuje głowa powiatu.

W połowie przyszłego roku opracowany zostanie raport, który, jak zapowiadają organizatorzy, w dużym nakładzie zostanie przesłany do regionalnych polityków, placówek, organizacji, osób zajmujących się życiem publicznym.

/SaM/


Szukaj podobnych artykułów:
POLITYKA
reklama
Wczytywanie...Dodaj komentarz >>
reklama

Inne artykuły w serwisie Samorząd

Powiat raciborski w Stowarzyszeniu Gmin Cysterskich

2016-10-21

Na zamku podpisano porozumienie o współpracy pomiędzy Powiatem Raciborskim a OSGC, którego celem jest obrona wspólnych interesów w zakresie ochrony dziedzictwa cysterskiego.

Młodzi strażacy z Niemiec z wizytą w powiecie raciborskim

2016-10-19

Czterdziestu młodych strażaków-ochotników z Polski i Niemiec uczestniczyło w projekcie "Ratownicy przyszłości – niemiecko-polska wymiana młodzieżowych ochotniczych straży pożarnych".

Ruszyło głosowanie nad Budżetem Obywatelskim

2016-10-18

W poniedziałek rozpoczęło się głosowanie na projekty, które mogą zostać zrealizowane w ramach Budżetu Obywatelskiego. Głosy można oddawać przez internet lub w Urzędzie Miasta.

Powiat raciborski w Stowarzyszeniu Gmin Cysterskich

2016-10-18

Ideą Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Gmin Cysterskich jest obrona wspólnych interesów w zakresie ochrony dziedzictwa cysterskiego. Członkiem wspierającym został powiat raciborski.

Zapadł wyrok w sprawie Anny Ronin

2016-10-17

Zakończyła się ciągnąca się od wielu miesięcy sprawa, w której radna Anna Ronin oskarżona była o bezprawne ujawnienie szczegółów śledztwa w czasie jego trwania.

IV Zjazd Oddziału Powiatowego Związku OSP

2016-10-15

W Pietrowicach Wielkich odbył się IV Zjazd Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP 2016. Wybrano prezesa na kolejną kadencję.

Budżet Obywatelski 2017: W poniedziałek początek głosowania

2016-10-14

W poniedziałek rusza głosowanie na projekty, które mogą zostać zrealizowane w ramach Budżetu Obywatelskiego. Z tej okazji Urząd Miasta przygotował film promujący wydarzenie.

> o wydawnictwie - reklama w mediach - praca - kontakt <
Copyright © 2001 - 2016 Raciborskie Media  Raciborskie Media