Szukaj

Samorząd

Racibórz w "Prześwietleniu"

2005-11-10

Powiat raciborski, drogą publicznego losowania, został wybrany przez Centrum Rozwoju Inicjatyw Społecznych, do wzięcia udziału w akcji "Prześwietlenie".

Ma ona na celu zainteresowanie społeczeństwa tematem funkcjonowania samorządów. Poza naszym powiatem wybrano także Wodzisław Śląski, Jastrzębie Zdrój, natomiast wśród miast mniejszych, do 50 tysięcy mieszkanców - Rydułtowy, Pszów i Krzanowice, zaś kategorii gmin wiejskich - Lyski, Kornowac i Świerklany.

Na inicjatywę złożą się trzy etapy. Pierwszy będzie polegał na sporządzeniu ankiety dla trzech grup odbiorców: kadry kierowniczej samorządów, ich pracowników oraz liderów organizacji pozarządowych. A wszystko to po to, by sprawdzić na ile odpowiedzi się ze sobą pokrywają.

Oczywiście można odmówić wzięcia udziału w akcji, jak zrobił to np. Godów, ale taka decyzja nasuwa już pewne wnioski... - mówi Lech Kowalski z CRIS - u. O tym, że powiat raciborski został wybrany do uczestnictwa w przedsięwzięciu, starosta Jerzy Wziontek dowiedział się dopiero od nas. Przeanalizujemy wszystkie "za" i "przeciw" i podejmiemy decyzję. - komentuje głowa powiatu.

W połowie przyszłego roku opracowany zostanie raport, który, jak zapowiadają organizatorzy, w dużym nakładzie zostanie przesłany do regionalnych polityków, placówek, organizacji, osób zajmujących się życiem publicznym.

/SaM/


Szukaj podobnych artykułów:
POLITYKA
reklama
Wczytywanie...Dodaj komentarz >>
reklama

Inne artykuły w serwisie Samorząd

Nowy wiceprezydent nie będzie wybrany w konkursie

2015-06-26

- Chcę sam dobrać kogoś, kto będzie w stanie podołać stawianym mu zadaniom, realizować moją politykę i akceptować moje wady - Mirosław Lenk sam woli decydować, kto będzie jego zastępcą.

H. Siedlaczek chce przyzwoitości, nawet w propagandzie

2015-06-25

Poseł uświadomił kolegom, jak naprawdę trzeba rozumieć wypowiedzi polityków nagranych u Sowy, wyliczył ile będą kosztowały rządy PiS oraz zadał kłam propagandzie opozycji o zmarnowanych latach rządów PO.

Prezydent przekonany, że uda się utrzymać RCKiK

2015-06-24

- Zrobię wszystko co możliwe, aby krwiodawstwo pozostało w Raciborzu - zapewnił na sesji prezydent Lenk. Ma kilka mocnych argumentów, którymi będzie chciał przekonać ministerstwo.

Syryjczycy w Raciborzu? Prezydent woli sprowadzać Słowian

2015-06-24

Kuria opolska sonduje możliwość ulokowania w parafiach chrześcijan zbiegłych przed przemocą państwa islamskiego. Chodzi o Syryjczyków, których określoną liczbę zobowiązał się przyjąć rząd polski.

Prezydent z absolutorium za wykonanie budżetu za 2014 rok

2015-06-24

Radni RSS Nasze Miasto negatywnie ocenili ubiegłoroczny budżet, wyliczając wszystkie jego wady. Większość w radzie miasta uważa jednak inaczej.

Długa otwarta dla rowerów? "Nie każdy rowerzysta to wariat"

2015-06-24

Dwaj radni z tego samego ugrupowania, dwa odmienne zdania. Piotr Klima apeluje do prezydenta, by ten absolutnie nie pozwalał jeździć rowerami po ul. Długiej i rynku. Leszek Szczasny wręcz odwrotnie.

M. Lenk: W mieście nie ma żadnego układu

2015-06-24

- Będę robił wszystko, aby nasi przedsiębiorcy realizowali kontrakty w Raciborzu, ale w granicach prawa - prezydent odpowiada na sugestie radnego Szczasnego o faworyzowaniu i niejasnych rozstrzygnięciach przetargów.

> o wydawnictwie - reklama w mediach - praca - kontakt <
Copyright © 2001 - 2014 Raciborskie Media  Raciborskie Media