Szukaj

Samorząd

Racibórz w "Prześwietleniu"

2005-11-10

Powiat raciborski, drogą publicznego losowania, został wybrany przez Centrum Rozwoju Inicjatyw Społecznych, do wzięcia udziału w akcji "Prześwietlenie".

Ma ona na celu zainteresowanie społeczeństwa tematem funkcjonowania samorządów. Poza naszym powiatem wybrano także Wodzisław Śląski, Jastrzębie Zdrój, natomiast wśród miast mniejszych, do 50 tysięcy mieszkanców - Rydułtowy, Pszów i Krzanowice, zaś kategorii gmin wiejskich - Lyski, Kornowac i Świerklany.

Na inicjatywę złożą się trzy etapy. Pierwszy będzie polegał na sporządzeniu ankiety dla trzech grup odbiorców: kadry kierowniczej samorządów, ich pracowników oraz liderów organizacji pozarządowych. A wszystko to po to, by sprawdzić na ile odpowiedzi się ze sobą pokrywają.

Oczywiście można odmówić wzięcia udziału w akcji, jak zrobił to np. Godów, ale taka decyzja nasuwa już pewne wnioski... - mówi Lech Kowalski z CRIS - u. O tym, że powiat raciborski został wybrany do uczestnictwa w przedsięwzięciu, starosta Jerzy Wziontek dowiedział się dopiero od nas. Przeanalizujemy wszystkie "za" i "przeciw" i podejmiemy decyzję. - komentuje głowa powiatu.

W połowie przyszłego roku opracowany zostanie raport, który, jak zapowiadają organizatorzy, w dużym nakładzie zostanie przesłany do regionalnych polityków, placówek, organizacji, osób zajmujących się życiem publicznym.

/SaM/


Szukaj podobnych artykułów:
POLITYKA
reklama
Wczytywanie...Dodaj komentarz >>
reklama

Inne artykuły w serwisie Samorząd

Dyżury radnych Rady Seniorów Miasta Racibórz

2016-08-24

Członkowie Rady Seniorów dyżurują w każdy przedostatni poniedziałek miesiąca w godz. od 14.30 do 15.30 w Sali Błękitnej (I piętro nr 125) Urzędu Miasta Racibórz.

Za ile skorzystasz z szaletu? O tym zadecyduje prezydent

2016-08-19

Rada miasta zamierza zrzec się przysługującego jej prawa do ustalania wysokości opłat za korzystanie z szaletów miejskich i upoważnić prezydenta, aby to on decydował o tym osobiście.

Radni pochylą się nad obwodnicami Raciborza

2016-08-19

Po wakacyjnej przerwie do pracy wracają radni miejscy. Głównym tematem sierpniowej sesji będzie stan zaawansowania prac nad projektowaniem obwodnic miasta. Zobacz, czym jeszcze zajmą się raciborscy radni w sierpniu.

Starosta powołał grupę antykryzysową

2016-08-17

Powiatowy Zespół Zarządzania Kryzysowego to organ właściwy w sprawach inicjowania i koordynowania działań w zakresie zarządzania kryzysowego.

Raptorsi na Zamkowej? "W życiu nie ma nic za darmo"

2016-08-10

Prezydent sprzyja raciborskiej drużynie futbolu amerykańskiego, jednak nie kwapi się wpuścić Raptorsów na stadion OSiR-u za darmo.

Kiedy szpecące billboardy znikną z poboczy?

2016-08-10

Władze centralne ustawą krajobrazową dały samorządom narzędzie pozwalające ucywilizować przestrzeń wokół miast. W Raciborzu biorą jednak na przeczekanie.

Małgorzata Krawczyńska nową szefową DPS Złota Jesień

2016-07-27

Zarząd powiatu zdecydował o przekazaniu obowiązków dyrektora DPS „Złota Jesień” w Raciborzu na czas, w którym zwolniona poprzednia szefowa przebywa na L-4.

> o wydawnictwie - reklama w mediach - praca - kontakt <
Copyright © 2001 - 2016 Raciborskie Media  Raciborskie Media