Szukaj

Samorząd

Racibórz w "Prześwietleniu"

2005-11-10

Powiat raciborski, drogą publicznego losowania, został wybrany przez Centrum Rozwoju Inicjatyw Społecznych, do wzięcia udziału w akcji "Prześwietlenie".

Ma ona na celu zainteresowanie społeczeństwa tematem funkcjonowania samorządów. Poza naszym powiatem wybrano także Wodzisław Śląski, Jastrzębie Zdrój, natomiast wśród miast mniejszych, do 50 tysięcy mieszkanców - Rydułtowy, Pszów i Krzanowice, zaś kategorii gmin wiejskich - Lyski, Kornowac i Świerklany.

Na inicjatywę złożą się trzy etapy. Pierwszy będzie polegał na sporządzeniu ankiety dla trzech grup odbiorców: kadry kierowniczej samorządów, ich pracowników oraz liderów organizacji pozarządowych. A wszystko to po to, by sprawdzić na ile odpowiedzi się ze sobą pokrywają.

Oczywiście można odmówić wzięcia udziału w akcji, jak zrobił to np. Godów, ale taka decyzja nasuwa już pewne wnioski... - mówi Lech Kowalski z CRIS - u. O tym, że powiat raciborski został wybrany do uczestnictwa w przedsięwzięciu, starosta Jerzy Wziontek dowiedział się dopiero od nas. Przeanalizujemy wszystkie "za" i "przeciw" i podejmiemy decyzję. - komentuje głowa powiatu.

W połowie przyszłego roku opracowany zostanie raport, który, jak zapowiadają organizatorzy, w dużym nakładzie zostanie przesłany do regionalnych polityków, placówek, organizacji, osób zajmujących się życiem publicznym.

/SaM/


Szukaj podobnych artykułów:
POLITYKA
reklama
Wczytywanie...Dodaj komentarz >>
reklama

Inne artykuły w serwisie Samorząd

Poseł ma receptę, jak choć trochę ulżyć węglowym gigantom

2015-07-25

Wilk syty i owca cała. Skąd bierze się zadłużenie spółek górniczych? Częściowo z niezapłaconych zobowiązań, m.in. podatku VAT. A gdyby tak spłacać długi niepotrzebnym kopalniom nieruchomościami?

Parasolowy chaos na rynku. Co na to prezydent?

2015-07-24

Miesiąc temu Leszek Szczasny sugerował prezydentowi ujednolicenie parasoli przy lokalach gastronomicznych w centralnych częściach miasta. Jaką odpowiedź otrzymał z magistratu?

L. Szczasny: 25-lecie samorządu na smutno

2015-07-24

- Realia lokalnej samorządności są zatrważające. Ludzie boją się angażować w działalność społeczną - radny Szczasny ocenia raciborskie realia samorządowe.

Piotr Klima: Przydałby się plastyk miejski

2015-07-21

Zdaniem radnego utworzenie w urzędzie miasta etatu plastyka miejskiego korzystnie wpłynęłoby na krajobraz miasta.

Ranking najbogatszych miast. Jak wypadamy na tle sąsiadów?

2015-07-20

Racibórz 105 w kategorii miast powiatowych, powiat raciborski 128 w kategorii powiatów. Jak wyglądamy w porównaniu z okolicznymi powiatami, miastami i gminami?

Ranking najbogatszych miast. Racibórz najgorzej od 8 lat

2015-07-20

Raciborzanie z dochodem 2522 zł są bogatsi niż przed rokiem, ale samo miasto spadło w rankingu zamożności czasopisma "Wspólnota" zajmując najgorsze miejsce od 2006 roku. Duży zjazd odnotował powiat raciborski.

Racibórz bardzo wysoko w rankingu samorządów 2015

2015-07-14

Miasto uplasowało się na ósmej pozycji wśród stu najlepiej ocenionych przez dziennik "Rzeczpospolita" gmin miejsko - wiejskich.

> o wydawnictwie - reklama w mediach - praca - kontakt <
Copyright © 2001 - 2014 Raciborskie Media  Raciborskie Media