Szukaj

Samorząd

Racibórz w "Prześwietleniu"

2005-11-10

Powiat raciborski, drogą publicznego losowania, został wybrany przez Centrum Rozwoju Inicjatyw Społecznych, do wzięcia udziału w akcji "Prześwietlenie".

Ma ona na celu zainteresowanie społeczeństwa tematem funkcjonowania samorządów. Poza naszym powiatem wybrano także Wodzisław Śląski, Jastrzębie Zdrój, natomiast wśród miast mniejszych, do 50 tysięcy mieszkanców - Rydułtowy, Pszów i Krzanowice, zaś kategorii gmin wiejskich - Lyski, Kornowac i Świerklany.

Na inicjatywę złożą się trzy etapy. Pierwszy będzie polegał na sporządzeniu ankiety dla trzech grup odbiorców: kadry kierowniczej samorządów, ich pracowników oraz liderów organizacji pozarządowych. A wszystko to po to, by sprawdzić na ile odpowiedzi się ze sobą pokrywają.

Oczywiście można odmówić wzięcia udziału w akcji, jak zrobił to np. Godów, ale taka decyzja nasuwa już pewne wnioski... - mówi Lech Kowalski z CRIS - u. O tym, że powiat raciborski został wybrany do uczestnictwa w przedsięwzięciu, starosta Jerzy Wziontek dowiedział się dopiero od nas. Przeanalizujemy wszystkie "za" i "przeciw" i podejmiemy decyzję. - komentuje głowa powiatu.

W połowie przyszłego roku opracowany zostanie raport, który, jak zapowiadają organizatorzy, w dużym nakładzie zostanie przesłany do regionalnych polityków, placówek, organizacji, osób zajmujących się życiem publicznym.

/SaM/


Szukaj podobnych artykułów:
POLITYKA
reklama
Wczytywanie...Dodaj komentarz >>
reklama

Inne artykuły w serwisie Samorząd

Straż miejska coraz rzadziej karze mandatami

2015-04-18

341 mandatów na łącznie 36 tys. zł wystawili w 2014 roku strażnicy miejscy. Dla porównania, w 2013 roku było to 465 mandatów (48 tys. zł) a np. w 2011 - 904 mandaty za 90 tys. zł.

Miasto dopłaci swoim nauczycielom za dokształcanie

2015-04-17

Pedagodzy z placówek podległych miastu mogą liczyć na dopłatę w wysokości 50% czesnego jednak nie więcej niż 1 800 zł za semestr, dla jednego nauczyciela.

Czym zajmą się radni miejscy w kwietniu?

2015-04-17

Radni podczas kwietniowej sesji m.in. wysłuchają sprawozdania z działalności straży miejskiej, zadecydują o pomocy finansowej dla policji i powiatu. Zobacz szczegółowy program.

PiS przyjrzy się uczciwości wyborów w Raciborzu

2015-04-15

Katarzyna Dutkiewicz zainicjowała na facebook'u akcję "26 kwietnia przywracamy uczciwe wybory w Raciborzu".

Gmina Nędza wesprze terapię niepełnosprawnych dzieci

2015-04-14

Radni z gminy Nędza zdecydowali o przyjęciu programu zdrowotnego dotyczącego rehabilitacji i terapii niepełnosprawnych dzieci. Pieniędzy będzie więcej niż w ubiegłym roku.

> o wydawnictwie - reklama w mediach - praca - kontakt <
Copyright © 2001 - 2014 Raciborskie Media  Raciborskie Media