Szukaj

Wiadomości

Do kiedy powinna stać choinka?

2012-01-07

Trzej Królowie czy Matka Boska Gromniczna? Kto daje znak do rozebrania choinki? - zastanawia się wyborcza.pl. Zdania są podzielone: Jedni rozbierają bożonarodzeniowe drzewko po 6 stycznia, inni na początku lutego.

Szkoły są różne. Dla jednych sygnałem do rozebrania choinki jest święto Trzech Króli, inni czekają do 2 lutego, czyli święta Matki Boskiej Gromnicznej, bo do tego czasu zwyczajowo w kościołach śpiewa się kolędy - czytamy w serwisie katowice.gazeta.pl.


Zgodnie z liturgią bożonarodzeniowy okres trwa w kościele do Niedzieli Chrztu Pańskiego, która w tym roku wypada 8 stycznia. Ludzie jednak kierują się tradycją i najczęściej choinkę rozbierają po kolędzie.

czytaj cały artykuł w serwisie katowice.gazeta.pl 

 

oprac. /ps/


Szukaj podobnych artykułów:
BOŻE NARODZENIEŚWIĘTAZWYCZAJERELIGIA
reklama
Wczytywanie...Dodaj komentarz >>
reklama

Inne artykuły w serwisie Wiadomości

Książka "Siła duetów" w prezencie od Ibuk Libra i biblioteki

2016-05-05

Czy wiesz, że raciborska biblioteka umożliwia swoim czytelnikom bezpłatny dostęp do prawie 3 tys. e-booków na platformie Ibuk Libra? Ale to nie wszystko!

Sześciolatek a zajęcia dodatkowe

2016-05-05

We wszystkich 10 raciborskich podstawówkach organizowane są ciekawe zajęcia pozalekcyjne, na które mogą uczęszczać już sześciolatki.

Badania ankietowe Urzędu Statystycznego w Katowicach

2016-05-05

Już dziś na Śląsku rozpoczyna się Europejskie Badanie Warunków Życia Ludności. Ankieterzy Urzędu Statystycznego zapukają do 1688 wylosowanych wcześniej mieszkań.

Najmłodsi Łamatorzy na katowickich matach

2016-05-05

Ośmioro najmłodszych zawodników raciborskiego klubu brazylijskiego jiu jitsu "Łamator" wystartowało w siódmej w tym sezonie edycji turnieju Ogólnopolskiej Ligi Dzieci i Młodzieży w Ju Jitsu Sportowym. ZDJĘCIA

XVI Eko-Wystawa - co jeszcze w ten weekend?

2016-05-05

XVI Eko-Wystawa - Ciepło Przyjazne Środowisku, występ kabaretu Neo-Nówka, Międzynarodowy Festiwal Muzyki Odnalezionej, niezwykły balet "Kraina Lodu" - to tylko niektóre atrakcje zbliżającego się weekendu. Sprawdź szczegóły. 

Zadbaj o bezpieczeństwo i higienę podczas pracy

2016-05-05

Sklep Delfin pomoże Ci dopasować odzież ochronną oraz artykuły BHP do specyfiki wykonywanej pracy.

Koncert "PRZEMYK AKUSTIK TRIO" na Końcu Świata

2016-05-05

Na Przystanku Kulturalnym Koniec Świata w Raciborzu już 14 maja o godz. 19.00 odbędzie się koncert "PRZEMYK AKUSTIK TRIO".

> o wydawnictwie - reklama w mediach - praca - kontakt <
Copyright © 2001 - 2014 Raciborskie Media  Raciborskie Media