Szukaj

Wiadomości

Do kiedy powinna stać choinka?

2012-01-07

Trzej Królowie czy Matka Boska Gromniczna? Kto daje znak do rozebrania choinki? - zastanawia się wyborcza.pl. Zdania są podzielone: Jedni rozbierają bożonarodzeniowe drzewko po 6 stycznia, inni na początku lutego.

Szkoły są różne. Dla jednych sygnałem do rozebrania choinki jest święto Trzech Króli, inni czekają do 2 lutego, czyli święta Matki Boskiej Gromnicznej, bo do tego czasu zwyczajowo w kościołach śpiewa się kolędy - czytamy w serwisie katowice.gazeta.pl.


Zgodnie z liturgią bożonarodzeniowy okres trwa w kościele do Niedzieli Chrztu Pańskiego, która w tym roku wypada 8 stycznia. Ludzie jednak kierują się tradycją i najczęściej choinkę rozbierają po kolędzie.

czytaj cały artykuł w serwisie katowice.gazeta.pl 

 

oprac. /ps/


Szukaj podobnych artykułów:
BOŻE NARODZENIEŚWIĘTAZWYCZAJERELIGIA
reklama
Wczytywanie...Dodaj komentarz >>
reklama

Inne artykuły w serwisie Wiadomości

Wpadka amatora Ballantine'sa. Bezczelność zgubiła złodzieja?

2015-12-01

Mężczyzna w Biedronce przy Słowackiego ukradł 3 butelki drogiego alkoholu, po czym wrócił po 2 następne. Został złapany przez (prawdopodobnie) policjanta po służbie.

Nerwowo na spotkaniu o placu przy Warszawskiej/Wczasowej

2015-12-01

Żadna z trzech wcześniejszych koncepcji zagospodarowania skweru nie znalazła uznania, więc magistrat zaproponował czwartą. Ma kosztować ok. 200 tys. i zakłada wycięte jedynie 9 drzew.

Wyróżnienie dla H2Ostróg

2015-12-01

26 listopada podsumowano XVI edycję konkursu Budowniczy Polskiego Sportu. Jednym z laureatów w kategorii „Sportowy Obiekt Roku” jest Aquapark H2ostróg.

Zwłoki w mieszkaniu na Ogrodowej

2015-12-01

Straż pożarna została wezwana do otwarcia mieszkania na ulicę Ogrodową w Raciborzu. Ujawniono w nim zwłoki mężczyzny.

XI Forum Osób Niepełnosprawnych wkrótce na raciborskim zamku

2015-12-01

12 grudnia (sobota) na Zamku Piastowskim w Raciborzu odbędzie się XI Forum Osób Niepełnosprawnych z okazji Światowego Dnia Osób Niepełnosprawnych pod hasłem „W służbie chorym”.

Koleje Śląskie dostaną od marszałka 1,4 mld zł

2015-12-01

Każdego roku przewoźnik będzie dostawał 140 mln zł z tytułu rekompensaty. Dzięki tym środkom spółka w ciągu 10 lat ma mieć wyłączność na obsługę 12 linii, w tym Racibórz - Katowice i Racibórz - Chałupki.

Kiermasz Bożonarodzeniowy w Tworkowie

2015-12-01

6 grudnia w Centrum Kultury w Tworkowie odbędzie się Kiermasz Bożonarodzeniowy. W programie m.in. prezentacja potraw świątecznych, wystawa bombek, wizyta św. Mikołaja.

> o wydawnictwie - reklama w mediach - praca - kontakt <
Copyright © 2001 - 2014 Raciborskie Media  Raciborskie Media