Szukaj

Wiadomości

Do kiedy powinna stać choinka?

2012-01-07

Trzej Królowie czy Matka Boska Gromniczna? Kto daje znak do rozebrania choinki? - zastanawia się wyborcza.pl. Zdania są podzielone: Jedni rozbierają bożonarodzeniowe drzewko po 6 stycznia, inni na początku lutego.

Szkoły są różne. Dla jednych sygnałem do rozebrania choinki jest święto Trzech Króli, inni czekają do 2 lutego, czyli święta Matki Boskiej Gromnicznej, bo do tego czasu zwyczajowo w kościołach śpiewa się kolędy - czytamy w serwisie katowice.gazeta.pl.


Zgodnie z liturgią bożonarodzeniowy okres trwa w kościele do Niedzieli Chrztu Pańskiego, która w tym roku wypada 8 stycznia. Ludzie jednak kierują się tradycją i najczęściej choinkę rozbierają po kolędzie.

czytaj cały artykuł w serwisie katowice.gazeta.pl 

 

oprac. /ps/


Szukaj podobnych artykułów:
BOŻE NARODZENIEŚWIĘTAZWYCZAJERELIGIA
reklama
Wczytywanie...Dodaj komentarz >>
reklama

Inne artykuły w serwisie Wiadomości

PRACA: handlowiec/sprzedawca w pionie komputerowym

2016-08-24

Masz dobre rozeznanie w branży IT, zmysł handlowca i chcesz wykazać się wynikami – praca dla Ciebie…Wyślij cv.

Ubezpieczenia NNW dla uczniów szkół można kupić on-line

2016-08-23

Wielkimi krokami zbliża się nowy rok szkolny.  Warto przyjrzeć się kilku mitom dotyczącym ubezpieczenia dzieci w żłobkach, przedszkolach i szkołach.  Ciekawa propozycja towarzystwa ubezpieczeniowego AXA - samodzielny zakup na bezpieczny.pl

MOS: Turniej siatkówki na wyremontowanej sali

2016-10-01

Międzyszkolny Ośrodek Sportowy zorganizował zajęcia w ramach Narodowego Dnia Sportu. Oprócz sportowych atrakcji odbyło się oficjalne otwarcie odnowionej sali gimnastycznej.

O.S.T.R. na Końcu Świata w Raciborzu

2016-10-01

O.S.T.R. podbił serca raciborzan wczorajszym koncertem. Bilety na jego koncert zostały wyprzedane w dwa dni! Zobacz fotorelację.

Tradycja i Nowoczesność. Służba więzienna w XXI wieku

2016-09-30

Dziś na Zamku Piastowskim w Raciborzu odbyły się prelekcje dotyczące więziennictwa na ziemi śląskiej. Zobacz fotorelację. 

Pokaz sprawności Grupy Interwencyjnej Służby Więziennej

2016-09-30

Katowicka Grupa Interwencyjna Służby Więziennej zaprezentowała się przed uczestnikami seminarium edukacyjnego pt. Tradycja i Nowoczesność. Służba więzienna w XXI wieku.

Mundurowi rozmawiali z dziećmi o bezpieczeństwie

2016-09-30

Policja wraz z pracownikami kolei uczyła dzieci, jak zachowywać się na drodze i przejazdach kolejowych, by uniknąć wypadku.

> o wydawnictwie - reklama w mediach - praca - kontakt <
Copyright © 2001 - 2016 Raciborskie Media  Raciborskie Media