Szukaj

Gospodarka

Szewc R. Palczewski: nie tylko naprawa obuwia...

2013-02-01

... ale również jego rozciąganie, tapicerstwo samochodowe i rymarstwo. Największy zakład szewski w Raciborzu znajduje się przy ul. Londzina 51 i istnieje od 1994 roku, stopniowo rozszerzając swą działalność o kolejne punkty.

 

 

 

 

Roman Palczewski, właściciel zakładu, przyznaje, że rzemieślnikowi jego pokroju trudno jest utrzymać się z samej naprawy obuwia. Dlatego poszerzył zakres świadczonych przez swoje zakłady (oprócz zakładu przy ul. Londzina działają jeszcze dwa punkty: w D.H. Bolko i w Głubczycach) usług o te związane z tapicerstwem samochodowym, malowaniem toreb i walizek, a także rymarstwem.


Głównym problemem w branży rzemieślniczej jest zalew tanich produktów z Chin, które nie nadają się do naprawy, a czasem prace przy nich są wręcz niebezpieczne. - Ludzie kupują tańsze obuwie chińskie, które jest tak naprawdę zrobione z prasowanych śmieci. Jego cena sprawia, że naprawa staje się nieopłacalna, a wykonanie często w ogóle wyklucza tę możliwość. Poza tym ludzie są nieświadomi, że to jest niezdrowe, że noszą na stopach źle wykonane śmieci, które odparzają stopy – ubolewa szewc.


Problemem jest również ekspansja supermarketów, które oferują klientom kupno tanich wkładek do obuwia, które są wykonane ze złego materiału. Ludzie nie chcą już kupować zdrowych dla stopy wkładek skórzanych... - W ogóle nawet ich wyroby skórzane są oszukiwane, bo niby jak pasek skórzany może kosztować 20 zł? - pyta Roman Palczewski i od razu odpowiada – Może, bo nie jest wykonany z jednego kawałka skóry, tylko ze zmielonych i sprasowanych odpadów skórzanych. Prawdziwy pasek skórzany powinien kosztować 100 zł – wyjaśnia.


To o czym mówi Roman Palczewski potwierdza tezę o zmierzchu rzemiosła, choć warto pamiętać że dobry skórzany produkt, mimo że droższy, przetrwa o wiele dłużej niż nawet kilka par taniego obuwia. Wówczas naprawa, która umożliwi nam korzystanie z dobrych butów przez kolejne lata będzie opłacalna. Nie bez znaczenia jest również zdrowie... Zdarzają się nawet przypadki, że sprowadzane z Chin obuwie jest... radioaktywne. Szansą dla Romana Palczewskiego jest również poszerzenie oferty, również o wykonanie skórzanej tapicerki do samochodów. Warto życzyć raciborskiemu szewcowi jak najlepiej, bo jakim miastem byłby Racibórz, gdyby nie było tutaj szewca?


47-400 Racibórz ul. ks. Londzina 51
Tel. 32 414 08 21
47-400 Racibórz ul. Nowa 1 "Dom Handlowy BOLKO"
Tel. 509 770 118
48-100 Głubczyce ul. Jana III Sobieskiego 10
Tel. 514 564 197/artykuł sponsorowany/


Szukaj podobnych artykułów:
GOSPODARKAPRACAGAZETA INFORMATOR
reklama
Wczytywanie...Dodaj komentarz >>
reklama

Inne artykuły w serwisie Gospodarka

Kolej w końcu się ruszyła i remontuje przejazd w Kuźni

2015-07-04

Zakończyło się zamieszanie z rozpoczęciem remontu przejazdu kolejowego przy ul. Staszica obok Rafametu. Prace już trwają i na szczęście nie utrudniają komunikacji w tym miejscu.

Nowe akcje Rafako. Komisja Nadzoru Finansowego zatwierdza

2015-07-04

Chodzi o  prospekt emisyjny Rafako, przygotowany w związku z ofertą publiczną akcji serii J oraz zamiar ubiegania się o dopuszczenie do obrotu na rynku regulowanym i praw do akcji serii.

Ruszył remont alejek w parku przy Matejki

2015-07-03

Koniec z brodzeniem w błocie na skwerze u zbiegu ulic Matejki - Warszawskiej i Żeromskiego. Właśnie ruszył remont alejek, w ciągu miesiąca pojawi się estetyczna kostka.

Wkrótce modernizacja ulicy Zborowej

2015-07-03

W ramach modernizacji drogi ma zostać położona nowa jezdnia, chodniki. Wykonawca zadba również o chodniki i odwodnienie.

Inwestycja w transport kolejowy. Zyska także Racibórz

2015-07-03

PKP Polskie Linie Kolejowe przeznaczą 100 mln złotych na usprawnienie przewozu towarów na Śląsku.

Obrady Rady Konsultacyjnej przy Prezydencie

2015-07-02

Wiodącym zagadnieniem podejmowanym podczas obrad rady były kwestie związane ze szkolnictwem zawodowym.

Gmina Nędza będzie rozmawiać z konserwatorem o wąskotorówce

2015-07-02

Ścieżka rowerowa między Raciborzem a Szymocicami mogłaby poprowadzić nasypem dawnej kolei wąskotorowej, która zaczynała się w Markowicach i prowadziła aż do Rud.

> o wydawnictwie - reklama w mediach - praca - kontakt <
Copyright © 2001 - 2014 Raciborskie Media  Raciborskie Media