Szukaj

Gospodarka

Szewc R. Palczewski: nie tylko naprawa obuwia...

2013-02-01

... ale również jego rozciąganie, tapicerstwo samochodowe i rymarstwo. Największy zakład szewski w Raciborzu znajduje się przy ul. Londzina 51 i istnieje od 1994 roku, stopniowo rozszerzając swą działalność o kolejne punkty.

 

 

 

 

Roman Palczewski, właściciel zakładu, przyznaje, że rzemieślnikowi jego pokroju trudno jest utrzymać się z samej naprawy obuwia. Dlatego poszerzył zakres świadczonych przez swoje zakłady (oprócz zakładu przy ul. Londzina działają jeszcze dwa punkty: w D.H. Bolko i w Głubczycach) usług o te związane z tapicerstwem samochodowym, malowaniem toreb i walizek, a także rymarstwem.


Głównym problemem w branży rzemieślniczej jest zalew tanich produktów z Chin, które nie nadają się do naprawy, a czasem prace przy nich są wręcz niebezpieczne. - Ludzie kupują tańsze obuwie chińskie, które jest tak naprawdę zrobione z prasowanych śmieci. Jego cena sprawia, że naprawa staje się nieopłacalna, a wykonanie często w ogóle wyklucza tę możliwość. Poza tym ludzie są nieświadomi, że to jest niezdrowe, że noszą na stopach źle wykonane śmieci, które odparzają stopy – ubolewa szewc.


Problemem jest również ekspansja supermarketów, które oferują klientom kupno tanich wkładek do obuwia, które są wykonane ze złego materiału. Ludzie nie chcą już kupować zdrowych dla stopy wkładek skórzanych... - W ogóle nawet ich wyroby skórzane są oszukiwane, bo niby jak pasek skórzany może kosztować 20 zł? - pyta Roman Palczewski i od razu odpowiada – Może, bo nie jest wykonany z jednego kawałka skóry, tylko ze zmielonych i sprasowanych odpadów skórzanych. Prawdziwy pasek skórzany powinien kosztować 100 zł – wyjaśnia.


To o czym mówi Roman Palczewski potwierdza tezę o zmierzchu rzemiosła, choć warto pamiętać że dobry skórzany produkt, mimo że droższy, przetrwa o wiele dłużej niż nawet kilka par taniego obuwia. Wówczas naprawa, która umożliwi nam korzystanie z dobrych butów przez kolejne lata będzie opłacalna. Nie bez znaczenia jest również zdrowie... Zdarzają się nawet przypadki, że sprowadzane z Chin obuwie jest... radioaktywne. Szansą dla Romana Palczewskiego jest również poszerzenie oferty, również o wykonanie skórzanej tapicerki do samochodów. Warto życzyć raciborskiemu szewcowi jak najlepiej, bo jakim miastem byłby Racibórz, gdyby nie było tutaj szewca?


47-400 Racibórz ul. ks. Londzina 51
Tel. 32 414 08 21
47-400 Racibórz ul. Nowa 1 "Dom Handlowy BOLKO"
Tel. 509 770 118
48-100 Głubczyce ul. Jana III Sobieskiego 10
Tel. 514 564 197/artykuł sponsorowany/


Szukaj podobnych artykułów:
GOSPODARKAPRACAGAZETA INFORMATOR
reklama
Wczytywanie...Dodaj komentarz >>
reklama

Inne artykuły w serwisie Gospodarka

Będzie nowa trawa z rolki na Skwerze Kresowian

2016-10-21

Magistrat ogłosił przetarg na wykonanie trawnika z rolki na Skwerze Kresowian. Trawa powinna być położona do 6 grudnia.

Eko-Okna w gronie liderów

2016-10-20

Według dziennika "Rzeczpospolita" firma Eko-Okna jest jednym z najlepszych polskich producentów stolarki okienno-drzwiowej.

Nabór do służby w Straży Granicznej

2016-10-20

21 października Śląski Oddział Straży Granicznej rozpocznie rekrutację kandydatów do służby. 30 osób może liczyć na przyjęcie w 2017 roku.

Posypały się mandaty dla pieszych

2016-10-19

26 pieszych policjanci ukarali mandatami podczas przeprowadzonej 18 października akcji Nurd, 10 pouczono.

W jaki sposób "pitchować" swój pomysł?

2016-10-19

Szkolenie "Pitchowanie" - profesjonalne prezentacje biznesowe odbędzie się 22 października w Inkubatorze Przedsiębiorczości w Raciborzu.

Nędza: Powstanie drugi zbiornik wody pitnej

2016-10-18

Zbiornik ma dać mieszkańcom gminy Nędza lepsze zabezpieczenie, szczególnie w lecie. Budowa będzie kosztowała 645 tysięcy złotych.

Akcja Trzeźwość. Jeden pijany kierowca

2016-10-18

W poniedziałek raciborscy policjanci przeprowadzili akcję Trzeźwość. Skontrolowano ponad 600 kierowców.

> o wydawnictwie - reklama w mediach - praca - kontakt <
Copyright © 2001 - 2016 Raciborskie Media  Raciborskie Media