Szukaj

Gospodarka

Szewc R. Palczewski: nie tylko naprawa obuwia...

2013-02-01

... ale również jego rozciąganie, tapicerstwo samochodowe i rymarstwo. Największy zakład szewski w Raciborzu znajduje się przy ul. Londzina 51 i istnieje od 1994 roku, stopniowo rozszerzając swą działalność o kolejne punkty.

 

 

 

 

Roman Palczewski, właściciel zakładu, przyznaje, że rzemieślnikowi jego pokroju trudno jest utrzymać się z samej naprawy obuwia. Dlatego poszerzył zakres świadczonych przez swoje zakłady (oprócz zakładu przy ul. Londzina działają jeszcze dwa punkty: w D.H. Bolko i w Głubczycach) usług o te związane z tapicerstwem samochodowym, malowaniem toreb i walizek, a także rymarstwem.


Głównym problemem w branży rzemieślniczej jest zalew tanich produktów z Chin, które nie nadają się do naprawy, a czasem prace przy nich są wręcz niebezpieczne. - Ludzie kupują tańsze obuwie chińskie, które jest tak naprawdę zrobione z prasowanych śmieci. Jego cena sprawia, że naprawa staje się nieopłacalna, a wykonanie często w ogóle wyklucza tę możliwość. Poza tym ludzie są nieświadomi, że to jest niezdrowe, że noszą na stopach źle wykonane śmieci, które odparzają stopy – ubolewa szewc.


Problemem jest również ekspansja supermarketów, które oferują klientom kupno tanich wkładek do obuwia, które są wykonane ze złego materiału. Ludzie nie chcą już kupować zdrowych dla stopy wkładek skórzanych... - W ogóle nawet ich wyroby skórzane są oszukiwane, bo niby jak pasek skórzany może kosztować 20 zł? - pyta Roman Palczewski i od razu odpowiada – Może, bo nie jest wykonany z jednego kawałka skóry, tylko ze zmielonych i sprasowanych odpadów skórzanych. Prawdziwy pasek skórzany powinien kosztować 100 zł – wyjaśnia.


To o czym mówi Roman Palczewski potwierdza tezę o zmierzchu rzemiosła, choć warto pamiętać że dobry skórzany produkt, mimo że droższy, przetrwa o wiele dłużej niż nawet kilka par taniego obuwia. Wówczas naprawa, która umożliwi nam korzystanie z dobrych butów przez kolejne lata będzie opłacalna. Nie bez znaczenia jest również zdrowie... Zdarzają się nawet przypadki, że sprowadzane z Chin obuwie jest... radioaktywne. Szansą dla Romana Palczewskiego jest również poszerzenie oferty, również o wykonanie skórzanej tapicerki do samochodów. Warto życzyć raciborskiemu szewcowi jak najlepiej, bo jakim miastem byłby Racibórz, gdyby nie było tutaj szewca?


47-400 Racibórz ul. ks. Londzina 51
Tel. 32 414 08 21
47-400 Racibórz ul. Nowa 1 "Dom Handlowy BOLKO"
Tel. 509 770 118
48-100 Głubczyce ul. Jana III Sobieskiego 10
Tel. 514 564 197/artykuł sponsorowany/


Szukaj podobnych artykułów:
GOSPODARKAPRACAGAZETA INFORMATOR
reklama
Wczytywanie...Dodaj komentarz >>
reklama

Inne artykuły w serwisie Gospodarka

Działki na Ocicach zostały sprzedane

2016-07-25

Ostatnie trzy z dziesięciu planowanych do sprzedaży działek budowlanych położonych pomiędzy ulicami Górną i Dolną na Ocicach 13 lipca znalazły nabywców.

Samborowice: kursowanie autobusów

2016-07-25

W związku z zawieszeniem kursu do miejscowości Samborowice, linia Nr 1 i Nr 6, realizowanego przez Przedsiębiorstwo Komunalne w Raciborzu od 1 sierpnia zostaną uruchomione stałe kursy autobusowe.

Uwaga rolnicy. Zwrot podatku akcyzowaego

2016-07-23

W sierpniu w godz. 8:00 - 15:00 w urzędzie w Krzanowicach przyjmowane będą wnioski o zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego.

Urząd miasta dementuje: Nie będzie rozbiórki mostu

2016-07-22

Według zapewnień przedstawiciela Inwestora śluza Rafako będzie mogła zostać rozebrana dopiero po przejęciu funkcji przeciwpowodziowej przez budowany obecnie upust do Odry Miejskiej.

PKP sprzedaje budynek dworca wąskotorówki w Nędzy

2016-07-22

29 lipca odbędzie się przetarg na sprzedaż dworca dawnej kolejki wąskotorowej przejeżdżającej przez Nędzę. Cena wywoławcza nieruchomości to 210 tys. zł.

Konkurs "Grunt na medal". Wizyta audytorów w Raciborzu

2016-07-22

Racibórz odwiedziła komisja, która zadecyduje o wynikach prestiżowego konkursu "Grunt na medal". Poza prezentacją multimedialną członkowie komisji, zobaczyli również tereny na "własne oczy".

Rafamet wybuduje tokarkę dla metra w Meszhedzie

2016-07-21

W czerwcu Rafamet podpisał kontrakt na dostawę tokarki podtorowej typu UGE 300 N, która będzie pracowała w warsztacie naprawczym metra mieszczącym się w mieście Meszhed w Iranie.

Ostatnio komentowane artykuły
Polecane artykuły na forum
reklama
reklama
Promowane firmy

Na skróty

> o wydawnictwie - reklama w mediach - praca - kontakt <
Copyright © 2001 - 2016 Raciborskie Media  Raciborskie Media