Szukaj

Wiadomości

Raciborska policja ujawniła nielegalny arsenał broni

2013-02-28

Z nakazem przeszukania raciborscy kryminalni udali się w miejsce, gdzie miała znajdować się nielegalna „kolekcja” broni i amunicji. Ujawnili pistolety pneumatyczne, kilka karabinów oraz sporą ilość amunicji.

27 lutego funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego zgodnie z postanowieniem o przeszukaniu wydanym przez Prokuraturę Rejonową w Raciborzu w jednym z domów na terenie powiatu raciborskiego ujawnili dwa pistolety pneumatyczne różnego kalibru z przerobionymi lufami, cztery karabiny po przeróbkach, przeszło 800 sztuk amunicji karabinowej oraz pistoletowej. Jak się okazało, 60-latek posiadał broń i amunicję nielegalnie.


Mężczyzna oświadczył, że część z tych przedmiotów znalazł kilkanaście lat temu i przechowywał w celach hobbystycznych. Zatrzymany noc spędził w policyjnym areszcie. 28 lutego zostanie doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszy zarzuty. Za popełnienie tego typu przestępstwa polskie prawo przewiduje karę pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat.


KPP w Raciborzu, oprac. /żet/
fot(mini) lubelska.policja.gov.pl
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 
Polecamy również:

Kolizja na skrzyżowaniu ulic Matejki i Słowackiego

Rondo na skrzyżowaniu ulic Matejki i Słowackiego po raz kolejny stało się miejscem kolizji, do której doszło 27 lutego ok. godziny 17:30. Stłuczka na Słowackiego - zdjęcia.


Obywatel Czech włamał się do domu policjanta

Na gorącym uczynku został zatrzymany obywatel Czech, który włamał się do domu jednorodzinnego w Zabełkowie. Mężczyzna miał pecha, bo za cel obrał sobie dom policjanta, który po krótkim pościgu zatrzymał złodzieja.


Skuteczny pościg za złodziejami artykułów spożywczych
Zatrzymano pięć osób, które we wtorek dokonały kradzieży artykułów spożywczych w sklepie w Krzyżanowicach. Złodzieje odjechali w kierunku Gorzyc, gdzie po długim pościgu udało się ich zatrzymać.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 

Podziel się informacją lub napisz własny  artykuł na forum.
Dodaj Temat na:   
forum.raciborz.com.pl

Dodaj!
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Szukaj podobnych artykułów:
RACIBÓRZBEZPIECZEŃSTWOPRZESTĘPSTWA
reklama
Wczytywanie...Dodaj komentarz >>
reklama

Inne artykuły w serwisie Wiadomości

Ruszyły przygotowania do jarmarku świątecznego

2015-11-30

Jarmark zaczyna się 1 grudnia i potrwa cały miesiąc. Każdy znajdzie coś dla siebie wśród stoisk na  Rynku. A już w najbliższy weekend masa atrakcji, np. wielkie gotowanie, kino w namiocie sferycznym, spotkanie z Mikołajem.

Gołębie piękności na wystawie w Nędzy

2015-11-30

Dokładnie 212 gołębi zostało zaprezentowanych na wystawie gołębi pocztowych w Nędzy. To najlepsze z najlepszych w kategoriach sportowych i standard.

Raciborscy policjanci na podium pływackich mistrzostw

2015-11-30

W miniony piątek odbyły się Wojewódzkie Mistrzostwa Policji w Pływaniu. Wśród najlepszych na podium znaleźli się raciborscy policjanci.

Kolejarze o bezpiecznym przejeździe u przedszkolaków w Nędzy

2015-11-30

16 wypadków i kolizji, 4 osoby zabite i 2 ciężko ranne - to bilans zdarzeń do jakich doszło w samym tylko wrześniu z udziałem pojazdów i pieszych na przejazdach oraz przejściach kolejowo-drogowych.

Druga EkoPaka już jest w bibliotece

2015-11-30

Raciborska biblioteka jest jedną z 50 w całej Polsce, które biorą udział w programie edukacyjnym „EkoPaka - zamykamy obieg surowców” organizowanym przez INTERSEROH Organizację Odzysku Opakowań S.A.

1012 kontroli podczas policyjnej akcji "Alkohol i Narkotyki"

2015-11-30

Raciborscy policjanci przeprowadzili w sobotę akcję "Alkohol i narkotyki". W trakcie działań stróże prawa wyeliminowali z dalszej jazdy 7 amatorów jazdy na „podwójnym gazie”.

Mikołaj zawita do Areny Rafako

2015-11-30

W niedzielę, 6 grudnia w Arenie RAFAKO na wszystkie dzieci pracowników Rafako S.A. czekać będą niespodzianki. Właśnie tego dnia przypadają Mikołajki, więc i władze raciborskiej Spółki zadbały, aby ten dzień był wyjątkowy.

> o wydawnictwie - reklama w mediach - praca - kontakt <
Copyright © 2001 - 2014 Raciborskie Media  Raciborskie Media