Szukaj

Wiadomości

Raciborska policja ujawniła nielegalny arsenał broni

2013-02-28

Z nakazem przeszukania raciborscy kryminalni udali się w miejsce, gdzie miała znajdować się nielegalna „kolekcja” broni i amunicji. Ujawnili pistolety pneumatyczne, kilka karabinów oraz sporą ilość amunicji.

27 lutego funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego zgodnie z postanowieniem o przeszukaniu wydanym przez Prokuraturę Rejonową w Raciborzu w jednym z domów na terenie powiatu raciborskiego ujawnili dwa pistolety pneumatyczne różnego kalibru z przerobionymi lufami, cztery karabiny po przeróbkach, przeszło 800 sztuk amunicji karabinowej oraz pistoletowej. Jak się okazało, 60-latek posiadał broń i amunicję nielegalnie.


Mężczyzna oświadczył, że część z tych przedmiotów znalazł kilkanaście lat temu i przechowywał w celach hobbystycznych. Zatrzymany noc spędził w policyjnym areszcie. 28 lutego zostanie doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszy zarzuty. Za popełnienie tego typu przestępstwa polskie prawo przewiduje karę pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat.


KPP w Raciborzu, oprac. /żet/
fot(mini) lubelska.policja.gov.pl
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 
Polecamy również:

Kolizja na skrzyżowaniu ulic Matejki i Słowackiego

Rondo na skrzyżowaniu ulic Matejki i Słowackiego po raz kolejny stało się miejscem kolizji, do której doszło 27 lutego ok. godziny 17:30. Stłuczka na Słowackiego - zdjęcia.


Obywatel Czech włamał się do domu policjanta

Na gorącym uczynku został zatrzymany obywatel Czech, który włamał się do domu jednorodzinnego w Zabełkowie. Mężczyzna miał pecha, bo za cel obrał sobie dom policjanta, który po krótkim pościgu zatrzymał złodzieja.


Skuteczny pościg za złodziejami artykułów spożywczych
Zatrzymano pięć osób, które we wtorek dokonały kradzieży artykułów spożywczych w sklepie w Krzyżanowicach. Złodzieje odjechali w kierunku Gorzyc, gdzie po długim pościgu udało się ich zatrzymać.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 

Podziel się informacją lub napisz własny  artykuł na forum.
Dodaj Temat na:   
forum.raciborz.com.pl

Dodaj!
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Szukaj podobnych artykułów:
RACIBÓRZBEZPIECZEŃSTWOPRZESTĘPSTWA
reklama
Wczytywanie...Dodaj komentarz >>
reklama

Inne artykuły w serwisie Wiadomości

Czołowe zderzenie opla z volkswagenem na Słowackiego

2015-09-02

Do groźnie wyglądającego wypadku doszło obok supersamu na ul. Słowackiego w Raciborzu, gdzie zderzyły się osobowe opel i volkswagen. Musiała interweniować straż pożarna, gdyż istniało ryzyko zapalenia pojazdów.

Piosenka szantowa zabrzmi na przystani kajakowej

2015-09-02

RCK zaprasza 12 września na przystań kajakową w Parku Zamkowym w Raciborzu, gdzie odbędzie się koncert zespołów Perspektywa Okolicy i Carta Marina. Zagrają utwory z repertuaru muzyki szantowej i irlandzkiej.

Pożegnanie lata z Młodzieżowym Domem Kultury

2015-09-02

MDK zaprasza dzieci, młodzież, rodziców i dziadków oraz wszystkich, którym działania artystyczne młodych artystów są bliskie sercu na imprezę plenerową „Pożegnanie lata z MDK”.

W starostwie ruszyło Biuro Informacji o rejestracji pojazdów

2015-09-02

- Rejestracja pojazdów to proces złożony i często wymagający wielu dokumentów - informuje Barbara Sofronów kierownik Referatu Rejestracji Pojazdów.

Remiza OSP w Babicach zmienia swoje oblicze

2015-09-02

Trwa modernizacja budynku OSP w Babicach. Do tej pory udało się m.in. docieplić elewację, wymienić dach, instalacje oraz przebudować pomieszczenia.

Bruki Trawiński i PRD przebudują ulicę Sienkiewicza

2015-09-02

Oferta raciborskiego konsorcjum była najkorzystniejsza z czterech zgłoszonych w postępowaniu. Przebudowa ma zakończyć się do końca października.

"Pola nadziei" w Hospicjum im. św. Józefa

2015-09-02

Raciborskie Hospicjum w tym roku obchodzi 25 lecie istnienia. Jest to wspaniała okazja aby po raz pierwszy włączyć się w akcję "Pola nadziei".

> o wydawnictwie - reklama w mediach - praca - kontakt <
Copyright © 2001 - 2014 Raciborskie Media  Raciborskie Media