Szukaj

Wiadomości

Raciborska policja ujawniła nielegalny arsenał broni

2013-02-28

Z nakazem przeszukania raciborscy kryminalni udali się w miejsce, gdzie miała znajdować się nielegalna „kolekcja” broni i amunicji. Ujawnili pistolety pneumatyczne, kilka karabinów oraz sporą ilość amunicji.

27 lutego funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego zgodnie z postanowieniem o przeszukaniu wydanym przez Prokuraturę Rejonową w Raciborzu w jednym z domów na terenie powiatu raciborskiego ujawnili dwa pistolety pneumatyczne różnego kalibru z przerobionymi lufami, cztery karabiny po przeróbkach, przeszło 800 sztuk amunicji karabinowej oraz pistoletowej. Jak się okazało, 60-latek posiadał broń i amunicję nielegalnie.


Mężczyzna oświadczył, że część z tych przedmiotów znalazł kilkanaście lat temu i przechowywał w celach hobbystycznych. Zatrzymany noc spędził w policyjnym areszcie. 28 lutego zostanie doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszy zarzuty. Za popełnienie tego typu przestępstwa polskie prawo przewiduje karę pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat.


KPP w Raciborzu, oprac. /żet/
fot(mini) lubelska.policja.gov.pl
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 
Polecamy również:

Kolizja na skrzyżowaniu ulic Matejki i Słowackiego

Rondo na skrzyżowaniu ulic Matejki i Słowackiego po raz kolejny stało się miejscem kolizji, do której doszło 27 lutego ok. godziny 17:30. Stłuczka na Słowackiego - zdjęcia.


Obywatel Czech włamał się do domu policjanta

Na gorącym uczynku został zatrzymany obywatel Czech, który włamał się do domu jednorodzinnego w Zabełkowie. Mężczyzna miał pecha, bo za cel obrał sobie dom policjanta, który po krótkim pościgu zatrzymał złodzieja.


Skuteczny pościg za złodziejami artykułów spożywczych
Zatrzymano pięć osób, które we wtorek dokonały kradzieży artykułów spożywczych w sklepie w Krzyżanowicach. Złodzieje odjechali w kierunku Gorzyc, gdzie po długim pościgu udało się ich zatrzymać.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 

Podziel się informacją lub napisz własny  artykuł na forum.
Dodaj Temat na:   
forum.raciborz.com.pl

Dodaj!
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Szukaj podobnych artykułów:
RACIBÓRZBEZPIECZEŃSTWOPRZESTĘPSTWA
reklama
Wczytywanie...Dodaj komentarz >>
reklama

Inne artykuły w serwisie Wiadomości

Referendum 6 września. Co warto wiedzieć?

2015-08-04

W związku z wyznaczonym na 6 września 2015 roku referendum ogólnokrajowym, raciborski magistrat przypomina o sposobie sporządzenia spisów osób uprawnionych do udziału w referendum i inne przydatne informacje.

Warsztaty z wyobraźnią czyli quilling w bibliotece

2015-08-04

O tym, że quilling jest dobry na każdą pogodę przekonali się uczestnicy kolejnych warsztatów odbywających się w Wypożyczalni dla Dzieci i Młodzieży EUREKA.

Bezrobocie w lipcu spadło, ale nieznacznie

2015-08-04

Według danych szacunkowych, z końcem lipca 2015 roku w Powiatowym Urzędzie Pracy w Raciborzu zarejestrowanych było 2548 osób. To niewielki spadek w porównaniu do czerwca, kiedy to w rejestrach widniało 2594 osób.

Dwie stłuczki na Rybnickiej. Sześć aut uszkodzonych

2015-08-04

Dwie niemal identyczne kolizje, z udziałem trzech samochodów każda, odnotowała w ciągu kilkunastu godzin raciborska policja na ul. Rybnickiej. W obydwu przypadkach sprawcami byli kierowcy BMW.

Pierwsze podanie spalin do IMOS w Elektrociepłowni Gdyńskiej

2015-08-03

Inwestorem instalacji jest EDF Polska S.A.,  a wykonawcą RAFAKO S.A. 28 lipca 2015 r. nastąpił moment pierwszego podania nieoczyszczonych spalin na nową instalację w Gdyni.

Letni Teatr na Schodach powraca. Wystawią Mrożka

2015-08-03

28 sierpnia Biblioteka w Raciborzu zaprasza na sztukę teatralną autorstwa Sławomira Mrożka pt. „Na pełnym morzu”. Dla czytelników raciborskiej książnicy zagrają aktorzy Teatru Wodzisławskiej Ulicy. 

Letnia Akcja Zamkowe Zuchy 2015 ruszyła na zamku

2015-08-03

Podczas pierwszego spotkania uczestnicy wzięli udział w przygotowaniach do zajęć z makramy. Każdy mógł samodzielnie wykonać kulę ozdobną przy pomocy sznurka i balonów.

Ostatnio komentowane artykuły
Polecane artykuły na forum
reklama
reklama
Promowane firmy

Na skróty

> o wydawnictwie - reklama w mediach - praca - kontakt <
Copyright © 2001 - 2014 Raciborskie Media  Raciborskie Media