Szukaj

Sport

Mistrzostwa Polski Szkół w pływaniu na basenie ZSOMS

2013-03-17

Podczas uroczystego otwarcia zawodów miała miejsce również Inauguracja Wojewódzkich Dni Olimpijczyka. Aleksandra Tomala odczytała apel olimpijski i zapaliła symboliczny znicz. Zdjęcia - Mistrzostwa Polski Szkół w Pływaniu.

Gospodarzami Mistrzostw Polski Szkół w pływaniu, które przez cały weekend trwać będą w Raciborzu, są dyrektor ZSOMS Arkadiusz Tylka, kierownik ds. szkolenia sportowego i radna Sejmiku Województwa Śląskiego Ewa Lewandowska oraz wicedyrektor Dariusz Szymczycha. Tradycyjnie już, pierwsi wystartowali najmłodsi zawodnicy ZSOMS, którzy przygotowali się do startu pod okiem trenerki Katarzyny Cieślickiej. Później przyszły kolejne sukcesy uczniów ZSOMS. Złoty medal zdobyła Angelika Wikieł na 100 m stylem klasycznym, uzyskując rezultat 1:11.08. Srebro wywalczła Aleksandra Tomala, płynąc na 200 m stylem grzbietowym z czasem 2:16.36. W finale A płynął Kamil Gunia, natomiast do finałów B zakwalifikowali się: Amelia Pisarczyk, Angelika Wikieł, Szymon Czech, Aleksandra Tomala, Maja Dziublińska, Bartłomiej Hałas, Daria Warmińska, Małgorzata Niedźwiedzka oraz dwukrotnie Szymon Wawryca. W najbardziej emocjonującym wyścigu, sztafecie 8x100 zmiennym, nasi gimnazjaliści uplasowali się na V miejscu. Płynęli w składzie: Małgorzata Niedźwiedzka, Kamil Gunia, Marta Hasny, Bartłomiej Hałas, Angelika Wikieł, Emil Popis, Aleksandra Tomala i Szymon Wawryca.

Imprezę uświetniło wręczenie Medali 90 lecia Polskiego Związku Pływackiego. Odznaczenia odebrali: Bogusław Śmigielski, Adam Matusiewicz, Ewa Baran, Ewa Lewandowska, Mirosław Lenk, Adam Hajduk oraz Arkadiusz Tylka.

 

 

 
 
 

 

 

/p/


FotorelacjaFotorelacjaFotorelacjaFotorelacjaFotorelacjaFotorelacja
Szukaj podobnych artykułów:
SPORTMIASTO RACIBÓRZROZRYWKA
reklama
Wczytywanie...Dodaj komentarz >>
reklama

Inne artykuły w serwisie Sport

Ewa Bugdoł Mistrzynią Europy w triathlonie

2016-07-28

- Niesamowicie się cieszę, że udało mi się zdobyć Mistrzostwo Europy, tym bardziej, że dokonałam tego przed polską publicznością - mówiła Ewa Bugdoł. Jej sponsorem jest Rafako.

Pływacy z ZSOMS z medalami

2016-07-27

Uczniowie Szkoły Mistrzostwa Sportowego sukcesami zakończyli zmagania sportowe w sezonie letnim.

Podokręg Racibórz: Terminarze rozgrywek A i B klasy

2016-07-27

Podokręg Racibórz opublikował terminarze rozgrywek klasy A i dwóch grup klasy B. Znane są również pary 1/8 finału Pucharu Polski na szczeblu raciborskiego podokręgu.

Zawody kajakowe na Odrze

2016-07-26

Ośrodek Sportu i Rekreacji zaprasza do udziału w zawodach kajakowych na rzece Odrze. Już w najbliższy weekend na miejskim odcinku Odry w Parku Zamkowym odbędą się sprinty oraz slalom kajakowy. Zapisy w dniu zawodów.

Siatkówka: Rafako poznało potencjalnych rywali w II lidze

2016-07-25

PZPS proponuje, aby rozgrywki siatkarskiej II ligi ruszyły 24 września. Wiadomo też, z kim najprawdopodobniej raciborzanie będą rywalizować w sezonie 2016/2017.

Sportowcy z raciborszczyzny będą rywalizowali w Niemczech

2016-07-25

Ponad 50 młodych sportowców i artystów będzie reprezentowało powiat raciborski w IX Europejskich Igrzyskach Młodzieżowych 2016, które na przełomie lipca i sierpnia odbędą się w Rendsburgu.

Nocne zawody pożarnicze "Ognik 2016"

2016-07-25

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Raciborzu zaprasza do wzięcia udziału w Nocnych Zawodach Pożarniczych "Ognik 2016", które odbędą się 20 sierpnia.

Ostatnio komentowane artykuły
Polecane artykuły na forum
reklama
reklama
Promowane firmy

Na skróty

> o wydawnictwie - reklama w mediach - praca - kontakt <
Copyright © 2001 - 2016 Raciborskie Media  Raciborskie Media