Szukaj

Sport

Mistrzostwa Polski Szkół w pływaniu na basenie ZSOMS

2013-03-17

Podczas uroczystego otwarcia zawodów miała miejsce również Inauguracja Wojewódzkich Dni Olimpijczyka. Aleksandra Tomala odczytała apel olimpijski i zapaliła symboliczny znicz. Zdjęcia - Mistrzostwa Polski Szkół w Pływaniu.

Gospodarzami Mistrzostw Polski Szkół w pływaniu, które przez cały weekend trwać będą w Raciborzu, są dyrektor ZSOMS Arkadiusz Tylka, kierownik ds. szkolenia sportowego i radna Sejmiku Województwa Śląskiego Ewa Lewandowska oraz wicedyrektor Dariusz Szymczycha. Tradycyjnie już, pierwsi wystartowali najmłodsi zawodnicy ZSOMS, którzy przygotowali się do startu pod okiem trenerki Katarzyny Cieślickiej. Później przyszły kolejne sukcesy uczniów ZSOMS. Złoty medal zdobyła Angelika Wikieł na 100 m stylem klasycznym, uzyskując rezultat 1:11.08. Srebro wywalczła Aleksandra Tomala, płynąc na 200 m stylem grzbietowym z czasem 2:16.36. W finale A płynął Kamil Gunia, natomiast do finałów B zakwalifikowali się: Amelia Pisarczyk, Angelika Wikieł, Szymon Czech, Aleksandra Tomala, Maja Dziublińska, Bartłomiej Hałas, Daria Warmińska, Małgorzata Niedźwiedzka oraz dwukrotnie Szymon Wawryca. W najbardziej emocjonującym wyścigu, sztafecie 8x100 zmiennym, nasi gimnazjaliści uplasowali się na V miejscu. Płynęli w składzie: Małgorzata Niedźwiedzka, Kamil Gunia, Marta Hasny, Bartłomiej Hałas, Angelika Wikieł, Emil Popis, Aleksandra Tomala i Szymon Wawryca.

Imprezę uświetniło wręczenie Medali 90 lecia Polskiego Związku Pływackiego. Odznaczenia odebrali: Bogusław Śmigielski, Adam Matusiewicz, Ewa Baran, Ewa Lewandowska, Mirosław Lenk, Adam Hajduk oraz Arkadiusz Tylka.

 

 

 
 
 

 

 

/p/


FotorelacjaFotorelacjaFotorelacjaFotorelacjaFotorelacjaFotorelacja
Szukaj podobnych artykułów:
SPORTMIASTO RACIBÓRZROZRYWKA
reklama
Wczytywanie...Dodaj komentarz >>
reklama

Inne artykuły w serwisie Sport

Raciborscy policjanci na podium pływackich mistrzostw

2015-11-30

W miniony piątek odbyły się Wojewódzkie Mistrzostwa Policji w Pływaniu. Wśród najlepszych na podium znaleźli się raciborscy policjanci.

Awaria opóźnia otwarcie lodowiska Piastor

2015-11-30

Na raciborskim lodowisku zepsuło się urządzenie odpowiedzialne za mrożenie. Konieczna jest jego wymiana.

Mistrzostwa Polski Młodzików w zapasach w Arena Rafako

2015-11-28

Przy Łąkowej odbywa się Memoriał Ernesta Starzyńskiego i Piotra Starzyńskiego - Mistrzostwa Polski Młodzików w zapasach w stylu klasycznym. W sobotę zawodnicy toczą walki eliminacyjne.

Będą się wspinać o puchar prezydenta miasta

2015-11-26

I Meeting Wspinaczkowy Racibórz 2015 odbędzie się 5 grudnia na ściance wspinaczkowej przy ul. Urbana 28 (hala LKS-u Studzienna).

Mistrzostwa Polski Młodzików w zapasach tuż tuż

2015-11-26

W najbliższą sobotę i w niedzielę (27-28.11) w Raciborzu odbędzie się Memoriał Ernesta Starzyńskiego i Piotra Starzyńskiego - Mistrzostwa Polski Młodzików w zapasach w stylu klasycznym.

4 medale Klaudiusza Matury na zawodach w ratownictwie wodnym

2015-11-23

Klaudiusz Matura, uczeń Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Raciborzu wystartował w finale Grand Prix Polski w ratownictwie medycznym w Szczecinie.

Mistrzostwa Polski Młodzików w zapasach już 28 listopada

2015-11-23

Racibórz będzie gospodarzem Mistrzostw Polski Młodzików w zapasach w stylu klasycznym. Zawody odbędą się 28-29 listopada w Arenie Rafako.

> o wydawnictwie - reklama w mediach - praca - kontakt <
Copyright © 2001 - 2014 Raciborskie Media  Raciborskie Media