Szukaj

Gospodarka

Ile zapłacimy za mieszkanie w Raciborzu?

2013-08-28

142 000 zł - tyle wynosi średnia cena mieszkania w Raciborzu. Za metr kwadratowy zapłacimy średnio 2281 zł. Przedstawiamy szczegółowe informacje na temat cen tutejszych mieszkań. Racibórz nieruchomości - analiza>>>

Jak wynika z analizy portalu Oferty.net kawalerkę w Raciborzu nabędziemy średnio za 71 000 zł. Najtańsze z nich kosztują w przybliżeniu 60 000 zł, najdroższe zaś niemal 80 000 zł. Znacznie większa rozpiętość cenowa występuje w przypadku mieszkań dwupokojowych, gdyż ich ceny zaczynają się od około 75 000 zł, a sięgają mniej więcej 185 000 zł (tylko wyjątkowo przekraczają 200 000 zł). Średnia cena M3, czyli właśnie mieszkania dwupokojowego, wynosi 127 000 zł. Większość ofert dotyczy właśnie M3.Mieszkania w Raciborzu są droższe niż w Wodzisławiu Śląskim, ale tańsze niż w Rybniku.


Nieco mniej wystawionych na sprzedaż mieszkań to M4. Lokal trzypokojowy nabędziemy przeciętnie za 157 000 zł, przy czym najmniej zapłacimy około 100 000 zł, najwięcej 210 000 zł. Najmniejsza liczba ofert odnosi się do mieszkań składających się z czterech pokojów. Średnia cena takiego mieszkania wynosi 221 000 zł, przy rozpiętości cenowej od około 140 000 zł do mniej więcej 365 000zł.Większość ofert dostępnych na wtórnym rynku nieruchomości mieszkań w Raciborzu dotyczy sprzedaży M3.


Porównując ceny nieruchomości z Raciborza z tymi w pobliskich miastach, okaże się, że taniej jest w Wodzisławiu Śląskim (średnio 117 000 zł za mieszkanie), natomiast drożej w Rybniku (przeciętnie 161 000 zł). Wszystkie przytoczone dane dotyczą cen ofertowych na wtórnym rynku nieruchomości.


publ. /żet/
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 
Polecamy również:

Dragados zadomowił się w Raciborzu-Brzeziu

Siedziba firmy Dragados - wykonawcy zbiornika Racibórz Dolny - nie tylko przyciąga wzrok przechodniów, ale także bezrobotnych, którzy przy budowie zbiornika chcieliby znaleźć pracę.


M. Lenk o śmieciach: dziękuję, przepraszam i proszę
Każda rewolucja wymaga ofiar. Śmieciowa również. Wielu mieszkańców Raciborza zaczyna powątpiewać w sens segregacji odpadów. Powód? Sytuacja wokół odbioru odpadów, która nastała wraz z wejściem w życie nowych przepisów.


XXI Memoriał: bombowe Lady Pank i bombowe fajerwerki [WIDEO]

Koncert grupy Lady Pank ściągnął na OSiR tłumy, jakich dawno w Raciborzu nie widziano. Sędziwi muzycy zagrali świetny koncert. Po wszystkim publiczność skandowała "dziękujemy"! XXI Memoriał: Lady Pank i fajerwerki - wideo.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 

Podziel się informacją lub napisz własny  artykuł na forum.
Dodaj Temat na:   
forum.raciborz.com.pl

Dodaj!
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Szukaj podobnych artykułów:
RACIBÓRZNIERUCHOMOŚCIGOSPODARKA
reklama
Wczytywanie...Dodaj komentarz >>
reklama

Inne artykuły w serwisie Gospodarka

Zmiana organizacji ruchu na Ocickiej i darmowe autobusy

2016-10-26

Od soboty do końca listopada z powodu remontu z ruchu będzie wyłączona część ulicy Ocickiej. W Dniu Wszystkich Świętych na cmentarz Jeruzalem będzie można dojechać darmowym autobusem.

Kierował kombajnem, mając prawie 1,5 promila alkoholu

2016-10-25

Podczas akcji Trzeźwość policja "wyeliminowała" z dalszej jazdy 4 amatorów jazdy na „podwójnym gazie”. Rekordzistą okazał się 35-latek w Szonowicach.

Projekt z myślą o szukających pracy

2016-10-25

Śląskie Centrum Szkoleniowe Sp. z o.o. w Katowicach realizuje projekt pn. "Outplacement – kluczem do nowego zatrudnienia" skierowany dla osób bezrobotnych.

Spotkanie prezydenta z mieszkańcami Nowych Zagród

2016-10-24

Prezydent Miasta Racibórz zaprasza mieszkańców Nowych Zagród na spotkanie dotyczące działań w temacie podtopień.

Emerytowani pracownicy Rafako świętowali Dzień Seniora

2016-10-24

Koło Emerytów i Rencistów działające przy Związkach Zawodowych NSZZ Pracowników Zakładów Pracy po raz czwarty zorganizowało obchody Dnia Seniora. W spotkaniu wzięło udział 80 emerytowanych pracowników Rafako.

Policja kontroluje trzeźwość

2016-10-24

Raciborscy policjanci ruchu drogowego prowadzą akcję "Trzeźwość", która ma na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, poprzez kontrolowanie stanu trzeźwości kierujących.

Radny Klima apeluje o bilbordy przedstawiające wypadki

2016-10-24

Nie ma praktycznie dnia bez wypadku drogowego w naszym regionie. Proponuję akcję zamontowania dużych bilbordów i banerów ze zdjęciami skutków katastrof drogowych w miejscach ich powstania.

> o wydawnictwie - reklama w mediach - praca - kontakt <
Copyright © 2001 - 2016 Raciborskie Media  Raciborskie Media