Szukaj

Rozrywka

David Price, amerykański kontrabasista, na scenie RCK!

2013-09-05

Szykuje się nie lada gratka dla miłośników bluesa! Znany amerykański kontrabasista David Price wystąpi razem z dyrektorem raciborskiego festiwalu "Motywy Bluesa" Markiem Wojtowiczem w RCK. 

Bluesowe święto w Raciborzu! W RCK wystąpią Marek Wojtowicz i pochodzący z Kalifornii David Price. Amerykanin przez ponad 10 lat grał w zespole legendarnego perkusisty Babatunde Olatunji "Drums of Passion” (laureata nagrody Grammy). Równolegle grał w zespole wokalisty bluesowego Johna „Broadway” Tuckera. W San Francisco grywał też w zespole Dave Workmana. W czasie licznych tras koncertowych miał okazję występować w klubach z wieloma uznanymi muzykami m.in.: Johnny Riversem, Joan Baez, Royem Hargrove′m, Lucky Petersonem.David Price, amerykański kontrabasista, wystąpi w RCK.


- David Price gra na aluminiowym basie, ale posiada też taki sam kontrabas jak Willie Dixon - mówi Marek Wójtowicz, raciborski bluesman, inicjator i dyrektor artystyczny raciborskiego festiwalu "Motywy Bluesa". Marek Wojtowicz wystąpi 29 września na scenie wspólnie z Davidem Pricem. Jako jedyny w Polsce gra wzdłuż gryfu. - Mało który biały muzyk stosuje tę technikę. Wymaga emocji prosto z serca, a nie myślenia. Wielu czarnych bluesmanów często podkreślało, że biali tak właśnie podchodzą do bluesa - głową, intelektualnie, a tu trzeba serca i duszy - mówi Wojtowicz.


Marek promuje tradycyjnego bluesa w Polsce od koncertów na ulicach poprzez duże festiwale. Jest prezesem Son House Gospel Blues Society. Artysta ostatnio zagrał z najbardziej utalentowanym harmonijkarzem USA (tegoroczne "Motywy Bluesa") - Bobem Corritore.Razem z Davidem Pricem w RCK zagra Marek Wojtowicz, dyrektor generalny raciborskiego festiwalu "Motywy Bluesa".


- To będzie wyjątkowe bluesowe wydarzenie! Z kameralnym koncertem w Raciborskim Centrum Kultury 29 września o godz. 18.00 wystąpi znany amerykański bluesman David Price. Bilety w cenie jedynie 15 zł. - informuje RCK.


publ. /żet/
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 
Polecamy również:

Nie ma pieniędzy na poczęstunek dla wolontariuszy

Radna K. Klimaszewska zapytała wiceprezydent L. Nowacką, czy władze miasta nie byłyby w stanie znaleźć dodatkowych 2 tys. zł na zapewnienie skromnego poczęstunku dla wolontariuszy w dniu ich święta.


Aquapark H2Ostróg: nagrody dla zwycięzców konkursu

Iwona Jasiak odebrała nagrodę za zwycięstwo w konkursie na nazwę dla aquaparku w Raciborzu. Na spotkaniu z laureatami konkursu M. Lenk mówił o atrakcjach aquaparku, w tym - darmowym wstępie dla mieszkańców!


Zaopiekuj się mną - konkurs wiedzy o książkach Holly Webb

Rudek, Czaruś, Luna i Gwiazdka… Czy znacie przygody czworonożnych bohaterów książek Holly Webb?  Weź udział w konkursie organizowanym przez Bibliotekę w Raciborzu.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 

Podziel się informacją lub napisz własny  artykuł na forum.
Dodaj Temat na:   
forum.raciborz.com.pl

Dodaj!
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Szukaj podobnych artykułów:
RCKRACIBÓRZMUZYKAKONCERT
reklama
Wczytywanie...Dodaj komentarz >>
reklama

Inne artykuły w serwisie Rozrywka

Ruszyła kolejna Bitwa Kapel. Najlepsi zagrają na Juwenaliach

2016-02-09

Wystarczy wysłać krótki opis wykonawcy oraz demo. Drogą wstępnej selekcji wybrane zostaną zespoły biorące udział w Bitwach na żywo, które odbędą się w marcu oraz kwietniu.

Skaza znów na podium

2016-02-09

Po ostatnich sukcesach na Zderzeniach Tanecznych w Krapkowicach SKAZA nie zwalnia tempa – 7 stycznia zespół znowu wrócił z nagrodami z IV Ogólnopolski Festiwal Tańca VIVERSO w Rybniku.

Modele U-Bootów jeszcze w lutym na zamku

2016-02-09

W drugim tygodniu ferii, od poniedziałku 22 lutego w domu książęcym na zamku będzie można oglądać modele U-Bootów. Łodzi podwodnych będzie kilkanaście. Modele U-Bootów zostały wykonane  w skali 1:35 i 1:50.

Raciborskie Centrum Kultury rusza z mocnymi brzmieniami

2016-02-09

RCK rusza z cyklem koncertów rock/metal. Raz na kwartał w Domu Kultury "Strzecha" zabrzmi mocne uderzenie. Już 20 lutego – wystąpią zespoły AlcoholicA i Pigs in Tank.

Koncert Zimowy w DK Strzecha

2016-02-07

W ostatnią niedzielę karnawału Raciborskie Centrum Kultury zaprosiło na Zimowy koncert. Zdjęcia.

Wymiana książek na Końcu Świata

2016-02-07

Przynieś stare i niepotrzebne książki na Book SWAP Party i wymień je na inne. Kiedy? 7 lutego w niedzielę o godz. 17.00.

Stare Dobre Małżeństwo zagrało w RCK

2016-02-06

Legendarna grupa muzyczna Stare Dobre Małżeństwo wciąż przemierza koncertowe szlaki. Zawitała też do Raciborza. Zdjęcia.

> o wydawnictwie - reklama w mediach - praca - kontakt <
Copyright © 2001 - 2014 Raciborskie Media  Raciborskie Media