Szukaj

Rozrywka

David Price, amerykański kontrabasista, na scenie RCK!

2013-09-05

Szykuje się nie lada gratka dla miłośników bluesa! Znany amerykański kontrabasista David Price wystąpi razem z dyrektorem raciborskiego festiwalu "Motywy Bluesa" Markiem Wojtowiczem w RCK. 

Bluesowe święto w Raciborzu! W RCK wystąpią Marek Wojtowicz i pochodzący z Kalifornii David Price. Amerykanin przez ponad 10 lat grał w zespole legendarnego perkusisty Babatunde Olatunji "Drums of Passion” (laureata nagrody Grammy). Równolegle grał w zespole wokalisty bluesowego Johna „Broadway” Tuckera. W San Francisco grywał też w zespole Dave Workmana. W czasie licznych tras koncertowych miał okazję występować w klubach z wieloma uznanymi muzykami m.in.: Johnny Riversem, Joan Baez, Royem Hargrove′m, Lucky Petersonem.David Price, amerykański kontrabasista, wystąpi w RCK.


- David Price gra na aluminiowym basie, ale posiada też taki sam kontrabas jak Willie Dixon - mówi Marek Wójtowicz, raciborski bluesman, inicjator i dyrektor artystyczny raciborskiego festiwalu "Motywy Bluesa". Marek Wojtowicz wystąpi 29 września na scenie wspólnie z Davidem Pricem. Jako jedyny w Polsce gra wzdłuż gryfu. - Mało który biały muzyk stosuje tę technikę. Wymaga emocji prosto z serca, a nie myślenia. Wielu czarnych bluesmanów często podkreślało, że biali tak właśnie podchodzą do bluesa - głową, intelektualnie, a tu trzeba serca i duszy - mówi Wojtowicz.


Marek promuje tradycyjnego bluesa w Polsce od koncertów na ulicach poprzez duże festiwale. Jest prezesem Son House Gospel Blues Society. Artysta ostatnio zagrał z najbardziej utalentowanym harmonijkarzem USA (tegoroczne "Motywy Bluesa") - Bobem Corritore.Razem z Davidem Pricem w RCK zagra Marek Wojtowicz, dyrektor generalny raciborskiego festiwalu "Motywy Bluesa".


- To będzie wyjątkowe bluesowe wydarzenie! Z kameralnym koncertem w Raciborskim Centrum Kultury 29 września o godz. 18.00 wystąpi znany amerykański bluesman David Price. Bilety w cenie jedynie 15 zł. - informuje RCK.


publ. /żet/
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 
Polecamy również:

Nie ma pieniędzy na poczęstunek dla wolontariuszy

Radna K. Klimaszewska zapytała wiceprezydent L. Nowacką, czy władze miasta nie byłyby w stanie znaleźć dodatkowych 2 tys. zł na zapewnienie skromnego poczęstunku dla wolontariuszy w dniu ich święta.


Aquapark H2Ostróg: nagrody dla zwycięzców konkursu

Iwona Jasiak odebrała nagrodę za zwycięstwo w konkursie na nazwę dla aquaparku w Raciborzu. Na spotkaniu z laureatami konkursu M. Lenk mówił o atrakcjach aquaparku, w tym - darmowym wstępie dla mieszkańców!


Zaopiekuj się mną - konkurs wiedzy o książkach Holly Webb

Rudek, Czaruś, Luna i Gwiazdka… Czy znacie przygody czworonożnych bohaterów książek Holly Webb?  Weź udział w konkursie organizowanym przez Bibliotekę w Raciborzu.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 

Podziel się informacją lub napisz własny  artykuł na forum.
Dodaj Temat na:   
forum.raciborz.com.pl

Dodaj!
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Szukaj podobnych artykułów:
RCKRACIBÓRZMUZYKAKONCERT
reklama
Wczytywanie...Dodaj komentarz >>
reklama

Inne artykuły w serwisie Rozrywka

Chałupki: Kolejny Jarmark na granicy za nami

2016-09-25

Dużym zainteresowaniem cieszył się cykliczny Jarmark na granicy, który odbył się w niedzielę na przejściu granicznym w Chałupkach. Zobacz fotorelację.

Dożynki miejskie 2016: Święto plonów w Studziennej

2016-09-25

Niedziela w Studziennej upływa na wspólnym świętowaniu dożynek miejskich. Po barwnym korowodzie przyszedł czas na przekazanie chleba i występy. Zobacz zdjęcia.

Wielka gala taneczna. Skaza zatańczyła w RCK

2016-09-24

W sobotę w Raciborskim Centrum Kultury można było podziwiać taneczne umiejętności zespołu Skaza. Grupa świętuje w tym roku pięciolecie działalności. Zobacz fotorelację.

Bolesław zaprasza na Kartoffelfest

2016-09-24

Już dziś od godz. 16:00 będzie się można bawić na corocznej imprezie Kartoffelfest. Tym razem tematem przewodnim będzie morze.

W najbliższy weekend odbędą się dożynki miejskie

2016-09-23

Tegorocznym gospodarzem dożynek miejskich jest Studzienna. W programie święta plonów m.in. występy artystyczne, biesiada śląska i pokaz street workout.

Dzień otwarty w Klubie Strefa

2016-09-23

Wczoraj na placyku przy ul. Żółkiewskiego całe rodziny świętowały pożegnanie lata i powitanie nowego sezonu w Klubie dla Młodzieży Strefa.

Dzień Animacji Polskiej na Końcu Świata

2016-09-23

2 października Koniec Świata zorganizuje warsztaty animacji dla dzieci pod hasłem "Od rysunku naskalnego do Disneya i Pixara, czyli jak animacja wyszła z jaskiń" oraz pokaz najlepszych filmów z Festiwalu OPLA.

> o wydawnictwie - reklama w mediach - praca - kontakt <
Copyright © 2001 - 2016 Raciborskie Media  Raciborskie Media