Szukaj

Edukacja

MDK Racibórz: młodzi wokaliści na warsztatach w Hradcu

2013-10-25

Wychowankowie kół wokalnych MDK w Raciborzu wzięli udział w międzynarodowych warsztatach w Hradcu nad Morawicą.  MDK Racibórz - warsztaty z Czechami - zdjęcia>>>

W dniach 18-20.10.2013 wychowankowie kół wokalnych Młodzieżowego Domu Kultury w Raciborzu brali udział w Międzynarodowych Warsztatach Wokalnych w ramach czesko-polskiego projektu unijnego pt. "Jesteśmy sąsiadami - poznajmy się". Projekt jest współfinansowany przez program operacyjny we współpracy transgranicznej Republika Czeska - Rzeczpospolita Polska 2007 - 2013, mikroprojekt Euroregionu Silesia.


Warsztaty miały miejsce w Hradcu nad Morawicą i miały za zadanie zapoznanie się z repertuarem wokalnym młodych wokalistów partnerów projektu tj. ze Strzediska Volneho Czasu w Opawie(Czechy) i Młodzieżowego Domu Kultury w Raciborzu(Polska). Oprócz prowadzących warsztaty ze strony czeskiej - ze strony polskiej warsztaty prowadzili: Elżbieta Biskup - dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury w Raciborzu i prowadząca zespół MIRAŻ, a także Daniel Rożek - nauczyciel kół emisji głosu dla dzieci i młodzieży w raciborskim MDK-u. Nad przebiegiem działań  nad warsztatami od strony polskiej czuwała Iwona Hazuka-Nosal - nauczyciel koła świetlicy a także koordynator projektu pomiędzy placówkami.
Podczas trzech dni trwania warsztatów młodzież czeska uczyła się śpiewać m. in. takich utworów jak pt. ”Uciekali” z musicalu METRO w wersji angielskiej i polskiej oraz przyśpiewek ludowych Górnego Śląska przy wsparciu młodzieży polskiej. Natomiast młodzież polska uczyła się śpiewać również opracowań ludowych pieśni czeskich w opracowaniu na chór młodzieżowy a także bardzo rytmicznych z układem choreograficznym jak: „Que Bueno” - przy wsparciu młodzieży czeskiej.


Podsumowania projektu unijnego będą miały miejsca w dniu 9 listopada 2013r. w Klasztorze Minorytów w Opawie oraz w dniu 23 listopada 2013r. na Zamku Piastowskim w Raciborzu, podczas których będzie prezentowana min. wystawa prac plastycznych zrealizowana podczas działań projektu oraz koncert będący efektem warsztatów wokalnych.


publ. /żet/
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 
Polecamy również:

Barbie, Tyczka, Pisarz i inni na deskach MDK

"Prawo do posiadania przyjaciół" to tytuł przedstawienia o perypetiach i nie zawsze szczęśliwych wyborach młodych ludzi powoli wchodzących w dorosłe życie. Premiera odbyła się w piątek w Młodzieżowym Domu Kultury.


W MDK-u tańczyli i śpiewali na podsumowanie warsztatów

Młodzieżowy Dom Kultury w Raciborzu już po raz szósty był organizatorem Międzynarodowych Warsztatów Artystycznych (taniec, muzyka i plastyka) we współpracy z Walijską szkołą katolicką St. Mary’s School z Wrexham.


E. Biskup uhonorowana za zasługi w wychowaniu pozaszkolnym

Elżbieta Biskup, dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury, 19 września otrzymała od Polskiego Stowarzyszenia Wychowania Pozaszkolnego im. Aleksandra Kamińskiego Odznakę Honorową Stowarzyszenia.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 

Podziel się informacją lub napisz własny  artykuł na forum.
Dodaj Temat na:   
forum.raciborz.com.pl

Dodaj!
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


FotorelacjaFotorelacjaFotorelacjaFotorelacjaFotorelacjaFotorelacja
Szukaj podobnych artykułów:
MŁODZIEŻOWY DOM KULTURYCZECHYMUZYKAEDUKACJA
reklama
Wczytywanie...Dodaj komentarz >>
reklama

Inne artykuły w serwisie Edukacja

VIII Raciborskie Dni Nauki i Techniki 2015

2015-10-13

15 i 16 października odbędą się VIII Raciborskie Dni Nauki i Techniki w 2015 roku. Impreza odbędzie się na Zamku Piastowskim, Arenie Rafako i w Muzeum w Raciborzu. Zobacz program.

Niebieskie serduszka dla pierwszaków

2015-10-13

Odblaskowe serduszka, które od wczoraj noszą uczniowie I klas ze Szkoły Podstawowej nr 13 w Raciborzu, to symbol kampanii "Kochasz? Powiedz Stop Wariatom Drogowym", która była jednym z tematów spotkania z uczniami.

Zdrowe śniadanie w wykonaniu uczniów z Nędzy

2015-10-13

Nauczycielki z Nędzy, zainspirowane nowym rozporządzeniem ministra zdrowia, postanowiły zorganizować w szkole pokazowe śniadanie. I udowodnić, że zdrowe nie musi być niesmaczne.

Świeto Pieczonego Ziemniaka w grupie " Kasztanków"

2015-10-13

" Płonie ognisko i szumią knieje ..." wyśpiewywały Kasztanki wraz ze swoimi rodzicami na Święcie Pieczonego Ziemniaka, które odbyło się w poniedziałek 5 października.

Pinokio

2015-10-12

W piątek 2 października grupa pięciolatków wybrała się do Domu Kultury "Strzecha" na przedstawienie pt.:" Pinokio".

Na festynie rodzinnym w Gimnazjum Nr 5

2015-10-12

11 października z okazji Dnia Papieskiego i Dnia Patrona Gimnazjum Nr 5 im. Jana Pawła II w Raciborzu bawiliśmy się na festynie rodzinnym.

Klasa III c z SP 15 w Czarnym Teatrze

2015-10-12

Czarny Teatr działający w Gimnazjum Nr 5, podobnie jak w ubiegłym roku szkolnym, otwiera swoje drzwi dla wszystkich, którzy mają ochotę spróbować swoich sił w tej wciąż rzadko spotykanej i interesującej formie teatralnej.

> o wydawnictwie - reklama w mediach - praca - kontakt <
Copyright © 2001 - 2014 Raciborskie Media  Raciborskie Media