Szukaj

Edukacja

Przedszkole nr 10

Powitanie wiosny w Przedszkolu nr 10

2004-04-04

A TEN GAIK Z LASU IDZIE
DZIWUJˇ SIĘ WSZYSCY LUDZIE
IDZIE PO LIPOWYM MOśCIE
PRZYPATRUJˇ MU SIĘ GOśCIE ...

Z taką właśnie piosenką na ustach sześciolatki z Przedszkola Nr 10 w Raciborzu wraz z nauczycielką Izabelą Borzyszkowską, dyrektor Ewą Zimny i rodzicami jechały w sobotę 20 marca 2004 r. do Chorzowa na Wojewódzki Przegląd Obrzędów Wiosennych i Pieśni "Powitanie wiosny 2004" organizowany przez Starochorzowski Dom Kultury w Chorzowie z przygotowanym przedstawieniem pt. "Utopić Marzannę".
Przegląd obejmował cztery grupy wiekowe : do 7 lat, od 8 do 12, od 12 do 18 lat i powyżej 18 lat. W przeglądzie brały udział zespoły m.in. z Gilowic, Żor, Jaworzna, Katowic, Chorzowa, Bytomia i my z Raciborza. Na miejscu dzieci mogły obejrzeć obrzędy i pieśni w wykonaniu przybyłych zespołów, a także przepiękne gaiki i marzanny. Dzieci bardzo przeżywały występ na prawdziwej scenie i w otoczeniu przybyłej publiczności. Z przygotowanym przedstawieniem pt. "Utopić marzannę" starszaki odwiedziły zaprzyjaźnione placówki w naszym mieście tj. Ośrodek Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych oraz Dom Pomocy Społecznej "Caritas". Podczas wizyty w ośrodku rehabilitacji dzieci obejrzały wystawę prac podopiecznych ośrodka o tematyce świątecznej.
Dyrektor Przedszkola Nr 10 - Ewa Zimny


reklama
Wczytywanie...Dodaj komentarz >>
reklama

Inne artykuły w serwisie Edukacja

"Nie boimy się trudnych wyzwań jakie niesie czas"

2014-10-23

Z rektorem PWSZ w Raciborzu prof. Michałem Szepelawym rozmawia dr Janusz Nowak.

Wycieczka do Zozolandii w Wodzisławiu Śląskim

2014-10-23

Pomimo niesprzyjającej pogody w piątek 17 października, dzieci z naszego przedszkola, wyjechały na wycieczkę do pobliskiego Wodzisławia, by tam móc zabawić się " na całego".

Uczyliśmy się bawiąc na imprezie czytelniczej w Gimnazjum Nr 5

2014-10-23

22 października w naszym gimnazjum odbył się konkurs "Z książką na wesoło". Celem zabawy była promocja biblioteki szkolnej oraz integracja klas pierwszych. Impreza odbyła się z okazji święta bibliotek szkolnych.

Dzień Edukacji Narodowej w naszym przedszkolu

2014-10-23

Święto wszystkich pracowników oświaty obchodziliśmy 14 października.

Ogólnopolska kampania Zachowaj Trzeźwy Umysł 2014

2014-10-22

Gmina Racibórz po raz kolejny czynnie uczestniczyła w kampanii profilaktycznej.

> o wydawnictwie - reklama w mediach - praca - kontakt <
Copyright © 2001 - 2014 Raciborskie Media  Raciborskie Media