Szukaj

Edukacja

Przedszkole nr 10

Powitanie wiosny w Przedszkolu nr 10

2004-04-04

A TEN GAIK Z LASU IDZIE
DZIWUJˇ SIĘ WSZYSCY LUDZIE
IDZIE PO LIPOWYM MOśCIE
PRZYPATRUJˇ MU SIĘ GOśCIE ...

Z taką właśnie piosenką na ustach sześciolatki z Przedszkola Nr 10 w Raciborzu wraz z nauczycielką Izabelą Borzyszkowską, dyrektor Ewą Zimny i rodzicami jechały w sobotę 20 marca 2004 r. do Chorzowa na Wojewódzki Przegląd Obrzędów Wiosennych i Pieśni "Powitanie wiosny 2004" organizowany przez Starochorzowski Dom Kultury w Chorzowie z przygotowanym przedstawieniem pt. "Utopić Marzannę".
Przegląd obejmował cztery grupy wiekowe : do 7 lat, od 8 do 12, od 12 do 18 lat i powyżej 18 lat. W przeglądzie brały udział zespoły m.in. z Gilowic, Żor, Jaworzna, Katowic, Chorzowa, Bytomia i my z Raciborza. Na miejscu dzieci mogły obejrzeć obrzędy i pieśni w wykonaniu przybyłych zespołów, a także przepiękne gaiki i marzanny. Dzieci bardzo przeżywały występ na prawdziwej scenie i w otoczeniu przybyłej publiczności. Z przygotowanym przedstawieniem pt. "Utopić marzannę" starszaki odwiedziły zaprzyjaźnione placówki w naszym mieście tj. Ośrodek Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych oraz Dom Pomocy Społecznej "Caritas". Podczas wizyty w ośrodku rehabilitacji dzieci obejrzały wystawę prac podopiecznych ośrodka o tematyce świątecznej.
Dyrektor Przedszkola Nr 10 - Ewa Zimny


reklama
Wczytywanie...Dodaj komentarz >>
reklama

Inne artykuły w serwisie Edukacja

VIII Raciborskie Dni Nauki i Techniki 2015

2015-10-13

15 i 16 października odbędą się VIII Raciborskie Dni Nauki i Techniki w 2015 roku. Impreza odbędzie się na Zamku Piastowskim, Arenie Rafako i w Muzeum w Raciborzu. Zobacz program.

Niebieskie serduszka dla pierwszaków

2015-10-13

Odblaskowe serduszka, które od wczoraj noszą uczniowie I klas ze Szkoły Podstawowej nr 13 w Raciborzu, to symbol kampanii "Kochasz? Powiedz Stop Wariatom Drogowym", która była jednym z tematów spotkania z uczniami.

Zdrowe śniadanie w wykonaniu uczniów z Nędzy

2015-10-13

Nauczycielki z Nędzy, zainspirowane nowym rozporządzeniem ministra zdrowia, postanowiły zorganizować w szkole pokazowe śniadanie. I udowodnić, że zdrowe nie musi być niesmaczne.

Świeto Pieczonego Ziemniaka w grupie " Kasztanków"

2015-10-13

" Płonie ognisko i szumią knieje ..." wyśpiewywały Kasztanki wraz ze swoimi rodzicami na Święcie Pieczonego Ziemniaka, które odbyło się w poniedziałek 5 października.

Pinokio

2015-10-12

W piątek 2 października grupa pięciolatków wybrała się do Domu Kultury "Strzecha" na przedstawienie pt.:" Pinokio".

Na festynie rodzinnym w Gimnazjum Nr 5

2015-10-12

11 października z okazji Dnia Papieskiego i Dnia Patrona Gimnazjum Nr 5 im. Jana Pawła II w Raciborzu bawiliśmy się na festynie rodzinnym.

Klasa III c z SP 15 w Czarnym Teatrze

2015-10-12

Czarny Teatr działający w Gimnazjum Nr 5, podobnie jak w ubiegłym roku szkolnym, otwiera swoje drzwi dla wszystkich, którzy mają ochotę spróbować swoich sił w tej wciąż rzadko spotykanej i interesującej formie teatralnej.

> o wydawnictwie - reklama w mediach - praca - kontakt <
Copyright © 2001 - 2014 Raciborskie Media  Raciborskie Media