Szukaj

Edukacja

Przedszkole nr 10

Powitanie wiosny w Przedszkolu nr 10

2004-04-04

A TEN GAIK Z LASU IDZIE
DZIWUJˇ SIĘ WSZYSCY LUDZIE
IDZIE PO LIPOWYM MOśCIE
PRZYPATRUJˇ MU SIĘ GOśCIE ...

Z taką właśnie piosenką na ustach sześciolatki z Przedszkola Nr 10 w Raciborzu wraz z nauczycielką Izabelą Borzyszkowską, dyrektor Ewą Zimny i rodzicami jechały w sobotę 20 marca 2004 r. do Chorzowa na Wojewódzki Przegląd Obrzędów Wiosennych i Pieśni "Powitanie wiosny 2004" organizowany przez Starochorzowski Dom Kultury w Chorzowie z przygotowanym przedstawieniem pt. "Utopić Marzannę".
Przegląd obejmował cztery grupy wiekowe : do 7 lat, od 8 do 12, od 12 do 18 lat i powyżej 18 lat. W przeglądzie brały udział zespoły m.in. z Gilowic, Żor, Jaworzna, Katowic, Chorzowa, Bytomia i my z Raciborza. Na miejscu dzieci mogły obejrzeć obrzędy i pieśni w wykonaniu przybyłych zespołów, a także przepiękne gaiki i marzanny. Dzieci bardzo przeżywały występ na prawdziwej scenie i w otoczeniu przybyłej publiczności. Z przygotowanym przedstawieniem pt. "Utopić marzannę" starszaki odwiedziły zaprzyjaźnione placówki w naszym mieście tj. Ośrodek Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych oraz Dom Pomocy Społecznej "Caritas". Podczas wizyty w ośrodku rehabilitacji dzieci obejrzały wystawę prac podopiecznych ośrodka o tematyce świątecznej.
Dyrektor Przedszkola Nr 10 - Ewa Zimny


reklama
Wczytywanie...Dodaj komentarz >>
reklama

Inne artykuły w serwisie Edukacja

Gimnazjum nr 5 na olimpiadzie lekkoatletycznej

2014-09-30

Dnia 29.09.2014 r. na stadionie PWSZ w Raciborzu odbyła się olimpiada lekkoatletyczna dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów. Uczniowie naszego gimnazjum spisali się bardzo dobrze.

W Nędzy pomogą kreatywnie spędzić wolny czas

2014-09-29

Nie zabraknie zajęć, które cieszyły się powodzeniem w poprzednim sezonie, jednak pojwią się także ciekawe nowości.

Co słychać u Motylków?

2014-09-29

Troszkę z życia naszej grupy...

75. rocznica Polskiego Państwa Podziemnego w G5

2014-09-29

Dnia 26 września 2014 roku (w przededniu rocznicy, która przypada 27 września) w auli szkolnej Gimnazjum Nr 5 im. Jana Pawła II w Raciborzu odbyła się miejska uroczystość poświęcona obchodom 75. rocznicy powstania Polskiego Państwa Podziemnego. Nasza szkoła włączyła się w ogólnopolską akcję Instytutu Pamięci Narodowej "My z niego wszyscy". Uroczystość została objęta honorowym patronatem Prezydenta Miasta Racibórz Pana Mirosława Lenka.

Festyn z okazji Dnia Papieskiego w Gimnazjum Nr 5

2014-09-29

Miło nam, po raz kolejny, zaprosić mieszkańców Raciborza, uczniów i absolwentów Gimnazjum nr 5 im. Jana Pawła II oraz ich rodziców na festyn rodzinny z okazji Dnia Papieskiego. Impreza odbędzie się 12 października na placu szkolnym.

> o wydawnictwie - reklama w mediach - praca - kontakt <
Copyright © 2001 - 2014 Raciborskie Media  Raciborskie Media