Szukaj

Edukacja

Przedszkole nr 24

Palma Wielkanocna

2006-04-13

Niedziela Palmowa rozpoczyna Wielki Tydzień. W tym dniu osoby udające się do kościoła przynoszą palmy.

Sześciolatki z pomocą swoich rodziców, dziadków i nauczycieli wykonały własne palemki z kolorowej bibuły i wydmuszek. Dzieci podczas zajęć poznały zwyczaje i tradycje wielkanocne na Śląsku, wspólnie bawiły się przy piosence "Kurko, kurko Szaropiórko", ułożyły puzzle z pisanką, "piekły ciasto" przy muzyce Klanzy. Następnie przedszkolaki przystąpiły do pracy przy stolikach. Po wykonaniu palemek wszyscy uczestnicy zajęcia stanęli do pamiątkowego zdjęcia.
Zajęcia przygotowała i przeprowadziła T.Fijałkowska


reklama
Wczytywanie...Dodaj komentarz >>
reklama

Inne artykuły w serwisie Edukacja

Nędza zorganizowała projekt dla dzieci

2015-06-30

W ramach projektu dzieci chodziły na szczudłach, wspinały się na ściance, grały w paintball. Młodzież bawiła się także przy ognisku przy wtórze gitary.

Studenci Instytutu Sztuki bronili się na Zamku Piastowskim

2015-06-30

Dawna siedziba Piastów po raz drugi stała się nie tylko miejscem obrony prac studenckich, ale również galerią twórczości artystycznej.

Policjanci z wizytą w przedszkolu na ul. Bielskiej

2015-06-29

Przedstawiciele raciborskiej komendy policji odwiedzili przedszkolaków. Spotkanie zorganizowane było w ramach prowadzonych kampanii Rok Pieszego 2015, Bezpieczne Wakacje 2015.

Uczeń z Mechanika laureatem konkursu astronomicznego

2015-06-27

Krzysztof Choroba z raciborskiego Zespołu Szkół Mechanicznych zdobył II miejsce w Konkursie Młodych Talentów Astronomicznych.

Miejskie zakończenie roku szkolnego

2015-06-26

Po zakończeniu uroczystości zostało przekazane do użytkowania nowe boisko szkolne. Rozegrano na nim nawet zawody piłkarskie, w których wziął udział m.in. przewodniczący rady miasta.

Mural z myślą o 6-latkach powstał w szkole w Nędzy

2015-06-26

To już kolejny obraz, który wyszedł spod rąk nauczycieli i uczniów Zespołu Szkolno-Gimnazjalnego. Tym razem gimnazjalistom zależało na stworzeniu bajkowego muralu przy szkolnej świetlicy.

Zakończenie roku szkolnego w SP 15

2015-06-26

26 czerwca o godz. 11.00 w sali gimnastycznej "piętnastki" szkołę na dwa miesiące żegnali uczniowie klas I - III [FOTORELACJA].

> o wydawnictwie - reklama w mediach - praca - kontakt <
Copyright © 2001 - 2014 Raciborskie Media  Raciborskie Media