Szukaj

Edukacja

Przedszkole nr 24

Palma Wielkanocna

2006-04-13

Niedziela Palmowa rozpoczyna Wielki Tydzień. W tym dniu osoby udające się do kościoła przynoszą palmy.

Sześciolatki z pomocą swoich rodziców, dziadków i nauczycieli wykonały własne palemki z kolorowej bibuły i wydmuszek. Dzieci podczas zajęć poznały zwyczaje i tradycje wielkanocne na Śląsku, wspólnie bawiły się przy piosence "Kurko, kurko Szaropiórko", ułożyły puzzle z pisanką, "piekły ciasto" przy muzyce Klanzy. Następnie przedszkolaki przystąpiły do pracy przy stolikach. Po wykonaniu palemek wszyscy uczestnicy zajęcia stanęli do pamiątkowego zdjęcia.
Zajęcia przygotowała i przeprowadziła T.Fijałkowska


reklama
Wczytywanie...Dodaj komentarz >>
reklama

Inne artykuły w serwisie Edukacja

Szkolny Dzień Uprzejmości w Szkole Podstawowej nr 18

2016-02-13

W Szkole Podstawowej nr 18 w Raciborzu jak co roku odbył się szkolny Dzień Uprzejmości. Była to dobra okazja aby uświadomić uczniom, że uprzejmość i kultura to cechy, które nigdy nie wychodzą z mody.

Zajęcia z Ranger Survival Club

2016-02-12

11 lutego w Szkole Mistrzostwa Sportowego gościli instruktorzy z organizacji Ranger Survival Club. Młodzież z klas interdyscyplinarnych-mundurowych brała udział w zajęciach pod nazwą Techniki wysokościowe.

Dzień otwarty w PWSZ zaraz po feriach

2016-02-12

3 marca w PWSZ w Raciborzu odbędzie się dzień otwarty. Uczelnia przygotowała różnorodny program. Dzięki takim inicjatywom władze PWSZ liczą na duży sukces w trakcie tegorocznej rekrutacji.

Bądź aktywny po pięćdziesiątce!

2016-02-12

Czy po zakończeniu kariery zawodowej życie musi się sprowadzać jedynie do przesiadywania przed telewizorem, spacerów z psem, ewentualnie opieki nad wnukami? Zdecydowanie nie!

"Family-Tree i Familienbaum"

2016-02-12

W styczniu 2016 roku nauczyciele języków angielskiego i niemieckiego zorganizowali konkurs na drzewo genealogiczne: "Family- Tree/ Familienbaum. W konkursie wzięli udział uczniowie klas IV.

Szkoła Podstawowa nr 18 gościła przedszkolaki

2016-02-12

11. 02. 2016 roku Szkoła Podstawowa nr 18 gościła w swoich murach dzieci z Przedszkola nr 26. Po przywitaniu goście pod opieką pani Katarzyny Ostrowicz udali się do sali gimnastycznej.

GROSZ na KOŚĆ

2016-02-12

We wtorek 9 lutego grupa pięciolatków odwiedziła schronisko dla bezdomnych zwierząt, by podarować potrzebującym czworonogom zebrane dary.

> o wydawnictwie - reklama w mediach - praca - kontakt <
Copyright © 2001 - 2014 Raciborskie Media  Raciborskie Media