Sport
W Raciborzu pływacy ścigali się na Mistrzostwach Polski Szkół
2008-03-21
Raciborskie mistrzostwa trwały dwa dni. Uczniowie szkół podstawowych startowali na pływalni PWSZ natomiast gimnazjaliści rywalizowali na obiektach ZSOMS. Rywalizacji sportowej tradycyjnie towarzyszyła konferencja Komisji ds. Szkół Sportowych i Szkół Mistrzostwa Sportowego Polskiego Związku Pływackiego gościnnie organizowana w Klubie Olimpijczyka "Sokół".

Poziom sportowy zawodów w obu kategoriach był stosunkowo wysoki i nawet ustanawianie przez zawodników reprezentujących Szkołę Podstawową Nr 15 i Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego rekordów życiowych nie pozwoliło na zdobycie zbyt wielu medali. Wśród "młodszych" na trzecim stopniu podium rywalizację na dystansie 200 m stylem grzbietowym zakończył Rafał Bugdol (trener Ewa Sienkiewicz) ponadto na 100 m Rafał zajął 8 miejsce. W innych finałach "B" (o miejsca 7-12) punktowali jeszcze: Magdalena Kiersztyn, Katarzyna Grzelak, Agnieszka Piszczan i Julia Wyleżół. Punkty zdobyte przez młodych pływaków z raciborskiej "piętnastki" pozwoliły na zdobycie 14 miejsca drużynowo.

Lepiej wypadli gimnazjaliści, którzy drużynowo uplasowali się na dziewiątym miejscu. Najlepiej zaprezentowała się Paula Żukowska (trener Ewa Lewandowska), która zdobyła dwa medale. Złoty medal na dystansie 200 m. stylem zmiennym i srebrny medal na 200 m stylem dowolnym. Dodatkowo na dystansie 100 m stylem grzbietowym zajęła 4 miejsce, a na 100 m stylem dowolnym była dziesiąta. W finale na dystansie 50 m. stylem dowolnym wystąpiła również Mariola Krzemińska, która była również dziewiąta na 200 m. stylem zmiennym i jedenasta na 100 m stylem dowolnym.
Organizacja i przeprowadzenie zawodów dla tak wielkiej liczby zawodników na trochę przestarzałych pływalniach pozostawiło bardzo dobre wrażenie wśród uczestników i zaproszonych gości, zatem uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów w przyszłym roku znowu wystartują w Raciborzu.
/Piela/

Inne artykuły w serwisie Sport

Udany początek sezonu w halowej piłce nożnej kobiet
2008-11-30
Drużyna RTP "Unii" Racibórz - lider Ekstraligi o awans do finałów Halowych Mistrzostw Polski walczyła w Czeladzi.

Lider III ligi siatkówki kobiet wysoko pokonany "u siebie"
2008-11-28
Udany wyjazd i jeszcze lepsza gra w Lublińcu zdecydowanie przybliżyły drużynę UKS Krzanowice do fazy play - off i walki o drugą ligę.

Piłkarska niedziela na hali ZSO w Rudniku
2008-11-26
W niedzielę 23 listopada rywalizowali trampkarze rocznika 1998 i młodsi. W turnieju wzięło udział sześć drużyn. To był drugi turniej w ramach realizacji projektu "Dobre praktyki trenerskie w piłce nożnej; polsko - czeska wymiana myśli szkoleniowej"

Darmowy wstęp tylko w dniu otwarcia lodowiska
2008-11-25
W najbliższą sobotę, 29 listopada, zostanie otwarte po remoncie lodowisko PIASTOR przy ul. Zamkowej. Na remont przeznaczono pieniądze, które pozostały po zbudowaniu zjeżdżalni na basenie w Oborze.

Odwołany mecz piłki nożnej kobiet
2008-11-25
Ze względu na złe warunki atmosferyczne Wydział Piłkarstwa Kobiecego PZPN zdecydował się na odwołanie meczu 1/8 Pucharu Polski w piłce nożnej kobiet.
Inne serwisy








