1 Grudnia 2008, imieniny Natalii Eligiusza Edmunda
Raciborz
reklama

Kultura

 

ASK z "La Locura" na Festiwalu Sztuki Teatralnej w Rybniku

2008-05-12

Raciborskie Stowarzyszenie Kulturalne ASK zaprasza na prapremierę pracy teatralnej pt. "La Locura" w wykonaniu Grupy Performatywnej CIAŁO.RUCH.MIASTO

Pokaz odbędzie się podczas X Festiwalu Sztuki Teatralnej w Rybniku. Grupa wystąpi w Klubie Energetyka w sobotę 17 maja o godz. 20:10.

 

 

Przedstawienie opiera się na tańcu butoh i działaniach z pogranicza teatru i performance. Zatańczą Piotr Dominiak, Mateusz Iwulski i Klaudyna Malinowska. "La Locura" jest pierwszą pracą sceniczną grupy powstałej w lutym tego roku.

 

GP CIAŁO.RUCH.MIASTO, La Locura

wykonanie: Piotr Dominiak, Mateusz Iwulski, Klaudyna Malinowska

scenariusz, reżyseria i choreografia: Piotr Dominiak, Mateusz Iwulski, Klaudyna Malinowska, Joanna Mużelak

reżyseria świateł: Joanna Mużelak

opracowanie muzyczne: Andrzej Widota i grupa

współpraca: Magdalena Tabor

produkcja: Raciborskie Stowarzyszenie Kulturalne ASK

wsparcie: Raciborskie Centrum Kultury

 

O grupie i pracy:

Grupa Performatywna CIAŁO.RUCH.MIASTO powstała w lutym 2008 roku przy Raciborskim Stowarzyszeniu Kulturalnym ASK po tym, jak jej założyciele w drugiej połowie 2007 r. w Raciborzu prowadzili i uczestniczyli w projekcie Stowarzyszenia pt. "Ciało.Ruch.Miasto - rewitalizacja przestrzeni poprzez ruch". Grupa inspiruje się wywodzącym się z Japonii tańcem butoh i działaniami intermedialnymi na pograniczu teatru, performansu i sztuki wideo. Grupa poszukuje współczesnej i osadzonej w naszej kulturze ikonografii tańca butoh.

 

O butoh:

Butoh to forma współczesnego tańca, która nie opiera się na żadnej tradycyjnej technice. Jest procesem czystego doświadczenia (medytacją w ruchu), w którym to nie tancerz tańczy, ale "jest tańczony". Butoh poszukuje tego, co autentyczne w ciele, otwiera na kontakt z wiecznym cyklem życia i śmierci. Tancerz przyjmuje szczególną psychofizyczną postawę, która oznacza jedność ciało-umysł.

 

Zapowiedzi:

We wrześniu GP CIAŁO.RUCH.MIASTO wystąpi na IX Międzynarodowym Festiwalu Działań Teatralnych i Plastycznych ZDARZENIA Tczew – Europa z premierowym projektem intermedialnym.

 

/s/

Szukaj podobnych artykułów:
ASK SZTUKA
reklama
Wczytywanie...Dodaj komentarz >>

Inne artykuły w serwisie Kultura

V Festiwal Kryminału MORDERSTWO ODBĘDZIE SIĘ...

2008-11-13

Program V Festiwalu Kryminału MORDERSTWO ODBĘDZIE SIĘ..., który orgaznizuje MiPBP w Raciborzu oraz Instytut Książki w Krakowie.

 
Rozpoczęły się warsztaty w ramach projektu ASK-u "Ciało.Ruch.Miasto..." - AKTUALIZACJA

2008-11-28

Bieżący projekt jest próbą rewitalizacji wybranej przestrzeni miejskiej Raciborza poprzez działania teatralno-taneczne, z ukierunkowaniem na japoński taniec butoh. AKTUALIZACJA - Zapowiadany na 1 grudnia pokaz nie odbędzie się.

 
Raciborski performer podbija Berlin

2008-11-26

Mateusz Iwulski zajmuje się sztukami performatywnymi, filmem wideo i animacją kulturalną.

 
Wychowankowie "Atlantydy" odnoszą sukcesy

2008-11-24

Hanna Bratkowska, Maksymilian Mularczyk i Jakub Blokesz zdobywają nagrody na prestiżowych festiwalach w Polsce.

 
Otwarcie "Przemka" niewielu zainteresowało

2008-11-21

20 listopada odbyło się otwarcie Kina "Przemko" po modernizacji w D.K. "Strzecha" przy ul. Londzina. Przybyło na nie zaledwie kilka osób.

 

Inne serwisy

 
 
 
 
> o wydawnictwie - reklama w mediach - praca - kontakt <
Copyright © 2007 Raciborskie Media Raciborskie Media Sp.J. Wszystkie prawa zastrzeżone