Religia
Rodzinny festyn parafialny
2008-06-01
1 czerwca Caritas i duszpasterstwo młodzieży na placu kościoła NSPJ zorganizowało festyn rodzinny.
W domu katechetycznym trwała akcja stacji krwiodawstwa, w której prym wiódł ks. proboszcz Adam Rogalski.

Ze sceny, nota bene powstałej w kilka dni dzięki sile rąk (i charakterów) lektorów parafii NSPJ pod kierownictwem ks. Jana, licytację prowadzili ks. Marcin i ks. Andrzej.
Na przemian koncertowali: orkiestra przed sceną i Kamil Białuski, uczeń piątego roku Państwoej Szkoły Muzycznej w Rybniku w kościele na organach kościelnych.

Dodatkowo można było wejść „za organy” i posłuchać brzmienia instrumentu „od tyłu” i poczuć się jak w pudle rezonansowym. Tymczasem w podziemiach kościoła, w kotłowni, spragnieni prac fizycznych mogli przyłożyć szuflą do pieca - oryginalnego pieca z lat 30. ubiegłego wieku, a więc z lat kiedy wybudowano kościół.

Festynowi towarzyszyła wystawa prac malarskich Aleksandra Żurawieckiego i wystawa modeli statków autorstwa Ernesta Beracza. Wzięciem cieszyły się: loteria fantowa i zabawy dla dzieci prowadzone przez harcerki oraz menu kawiarenki i grillowego ogródka.
Emocje budziły pokazy ratownictwa medycznego i nagrody ufundowane przez Straż Graniczną.
Festyn odbywał się w ramach VIII Dni ks. Stefana Pieczki.
Za tydzień, w ramach obchodów, na stadionie PWSZ zaplanowano rozegranie meczu pomiędzy parafią NSPJ a parafią Matki Bożej.
18 czerwca w RCK zostaną wręczone medale im. Księdza prałata Stefana Pieczki. Poza tym organizowany jest konkurs plastyczny i fotograficzny „Zabytki sakralne Ziemi Raciborskiej”. Prace można składać w Centrum Młodzieżowym „Przystań” przy ul. K. Miarki 5 (od godz. 15.00 do 18.00) lub w parafii NSPJ.
/BSp/
PARAFIA NSPJ

Inne artykuły w serwisie Religia

Ks. J. Rosiek: "Obiekt musi zaistnieć w całym swoim pięknie"
2008-08-11
W Rudach trwają intensywne prace przy rekonstrukcji Pocysterskiego Zespołu Klasztorno-Pałacowego.

Nowy proboszcz na Starej Wsi
2008-08-27
Po 50 latach kapłaństwa i 30 latach pełnienia posługi proboszczowskiej w parafii św. Mikołaja w Raciborzu, w wieku 75 lat odszedł na emeryturę ksiądz radca duchowny Reinhold Porwol. Nowym proboszczem ksiądz abp Alfons Nossol mianował księdza Piotra Adamowa.

Msza św. z okazji XVI Memoriału w kościele farnym
2008-08-24
- Kim jest dla ciebie Jezus? Jak ważny jest w twoim życiu? Czy masz dla niego czas? - pytał podczas kazania ksiądz Ginter Józef Kurowski przybyłych na mszę.

Około 6 tys. osób przybyło na zgromadzenie Świadków Jehowy
2008-07-29
Do Sosnowca przybyli członkowie tego wyznania oraz ich sympatycy z Raciborza, Rybnika, Wodzisławia Śl., Żor, Jastrzębia-Zdroju, Cieszyna, Wisły i Bielska-Białej.

26 lipca w Brzeziu odbył się pogrzeb pisarza Jana Darowskiego
2008-07-28
W ostatnią sobotę, o godzinie 11:00, w parafii pw. św. Mateusza i Macieja w Brzeziu, został według swojej woli pochowany Jan Darowski.

VI Pielgrzymka Motocyklistów na Górę św. Anny
2008-07-28
W niedzielę, 3 sierpnia, odbędzie się już VI Pielgrzymka Motocyklistów na Górę św. Anny. Zbiórka motocyklistów w Raciborzu o godz. 9.00 na stacji Statoil.
Inne serwisy

- 8 kobiet w projekcie "Promocja aktywnej integracji Gminie Rudnik"
- Najbliższa sesja Rady Miasta odbędzie się 17 września
- Relacja z odsłonięcia dwujęzycznych tablic w Łubowicach
- Odsłonięto tablice dwujęzyczne z nazwą miejscowości Łubowice-Lubowitz
- Więcej swobody handlowej dla raciborskich straganiarzy rozwiąże spór?
- Inauguracja pływackiego sezonu w Werdohl

- List do redakcji: Stan boiska przy SMS w Raciborzu
- List do redakcji: Ostatni dzwonek dla Szkoły Muzycznej
- List do redakcji: W poszukiwaniu najładniejszej elewacji
- Święto Wojska Polskiego
- List do redakcji: czy można tolerować takich "gospodarzy"
- Ks. Konrad Glombik wydaje kronikę parafii św. Mikołaja w Raciborzu

- Raciborskie Centrum Badań Historycznych : O obozach pracy dla Niemców
- Raciborskie Centrum Kultury zaprasza na zajęcia
- Kobyla reprezentuje nas na Jarmarku Produktów Tradycyjnych
- 27 lipca na raciborskim rynku zagrał zespół Love Story
- Zespół Raciborzanie wrócił z Festiwalu w Istambule
- Grupa Bez Nazwy nie zagrała z powodu deszczu

- Ks. J. Rosiek: "Obiekt musi zaistnieć w całym swoim pięknie"
- Nowy proboszcz na Starej Wsi
- Msza św. z okazji XVI Memoriału w kościele farnym
- Około 6 tys. osób przybyło na zgromadzenie Świadków Jehowy
- 26 lipca w Brzeziu odbył się pogrzeb pisarza Jana Darowskiego
- VI Pielgrzymka Motocyklistów na Górę św. Anny








