Szukaj

Samorząd

Ekologia słowo znane i w całym świecie powtarzane...

2008-06-18

Tak śpiewały starszaki z Rudnika, otwierając już III  Międzyprzedszkolny Konkurs Wiedzy Ekologicznej, który odbył się 30 kwietnia w rudnickim przedszkolu.

W konkursie udział wzięły drużyny z Przedszkoli w Grzegorzowicach, Brzeźnicy, Gamowie, Szonowicach oraz Rudniku.

 

Drużyna z Szonowic już rozwiązała rebusy.

 

Celem konkursu było rozbudzanie świadomości ekologicznej oraz kształtowanie postaw proekologicznych u dzieci.

 

Zawodniczka z Brzeźnicy w wyścigu z plastikową butelką.

 

Drużyny poszczególnych przedszkoli brały udział w konkurencjach sprawnościowych, w których rekwizytami były różnorodne surowce wtórne (gazety, puszki, plastikowe butelki). Konkurencje sprawnościowe były przeplatane zadaniami umysłowymi do rozwiązania, typu: rebusy, puzzle „zagrożone zwierzęta”, zagadki o tematyce przyrodniczo – ekologicznej. Poprawność i szybkość wykonanych zadań oceniało Jury, w skład którego weszły Mirella Ogrocka - nasza wizytator oraz Renata Rybka - dyrektor przedszkola w Rudniku. Prawidłowe odpowiedzi były punktowane plastikowymi nakrętkami, które zostaną oddane do punktu skupu.

 

Rudnickie starszaki rozpoczęły konkurs inscenizacją o tematyce ekologicznej.

 

Na zorganizowanie konkursu Katarzyna Zawojska - nauczycielka w przedszkolu w Rudniku, pozyskała fundusze z Gminnego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Powiatowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Banku Spółdzielczego w Raciborzu.

 

Ogółem została zebrana kwota 1200 zł. Zakupiono dwie nagrody główne - aparaty fotograficzne, nagrody w postaci zabawek i płyt cd z bajkami do słuchania dla wszystkich przedszkoli oraz nagrody indywidualne dla uczestników konkursu.

 

Ponieważ wszystkie przedszkolaki z poszczególnych przedszkoli zapoznawały się z tematyką ekologiczną dla nich zostały ufundowane słodkie nagrody.

 

/Katarzyna Zawojska/

/Gmina Rudnik/


Szukaj podobnych artykułów:
RUDNIK
reklama
Wczytywanie...Dodaj komentarz >>
reklama

Inne artykuły w serwisie Samorząd

Małgorzata Krawczyńska nową szefową DPS Złota Jesień

2016-07-27

Zarząd powiatu zdecydował o przekazaniu obowiązków dyrektora DPS „Złota Jesień” w Raciborzu na czas, w którym zwolniona poprzednia szefowa przebywa na L-4.

Jolanta Rabczuk zwolniona ze stanowiska dyrektora DPS

2016-07-19

Zarząd powiatu zdecydował o zwolnieniu Jolanty Rabczuk ze stanowiska szefowej DPS Złota Jesień po tym, jak nie przyjął przedstawionego przez nią programu naprawczego regulującego stosunki między dyrekcją a pracownikami.

Wywiad z prezydentem Lenkiem w czasopiśmie "Strefa"

2016-07-19

W czasopiśmie "Strefa" można przeczytać wywiad z prezydentem Raciborza „Stawiamy na zrównoważony rozwój”, gdzie Mirosław Lenk przedstawia plusy dla inwestorów, decydujących się na działalność gosp. w Raciborzu.

Rada powiatu. Starostwo opublikowało oświadczenia majątkowe

2016-07-18

Zdecydowanie najwięcej oszczędności zgromadził starosta Ryszard Winiarski (422 tys. zł). Tylko dwóch radnych, w tym przewodniczący Adam Wajda, oszczędności nie posiada - oświadczenia majątkowe radnych powiatowych za 2015 rok

Radni miejscy ujawnili stan swoich portfeli

2016-07-18

Kto ile zarobił w 2015 roku? Ile udało się odłożyć na koncie? W jakiej wysokości spłaca kredyt? - raciborski magistrat opublikował zeznania majątkowe członków rady miasta za 2015 rok.

DPS Złota Jesień: Zarząd nie przyjął programu naprawczego

2016-07-18

- Zarząd postanowił, że decyzję co do dalszej współpracy z dyr. Rabczuk podejmie w najbliższym czasie - czytamy w protokole posiedzenia, podczas którego szefowa DPS składała wyjaśnienia. Te członków zarządu nie przekonały.

Magistrat chce sprzedawać działki wraz z najemcami?

2016-07-15

Mają być one sprzedane razem z najemcami, którzy mają następnie dostać wypowiedzenia dzierżawy od nowego właściciela - alarmuje radny Leszek Szczasny w odniesieniu do działek przy ul. Czarnieckiego/Starowiejskiej.

> o wydawnictwie - reklama w mediach - praca - kontakt <
Copyright © 2001 - 2016 Raciborskie Media  Raciborskie Media