Szukaj

Samorząd

Ekologia słowo znane i w całym świecie powtarzane...

2008-06-18

Tak śpiewały starszaki z Rudnika, otwierając już III  Międzyprzedszkolny Konkurs Wiedzy Ekologicznej, który odbył się 30 kwietnia w rudnickim przedszkolu.

W konkursie udział wzięły drużyny z Przedszkoli w Grzegorzowicach, Brzeźnicy, Gamowie, Szonowicach oraz Rudniku.

 

Drużyna z Szonowic już rozwiązała rebusy.

 

Celem konkursu było rozbudzanie świadomości ekologicznej oraz kształtowanie postaw proekologicznych u dzieci.

 

Zawodniczka z Brzeźnicy w wyścigu z plastikową butelką.

 

Drużyny poszczególnych przedszkoli brały udział w konkurencjach sprawnościowych, w których rekwizytami były różnorodne surowce wtórne (gazety, puszki, plastikowe butelki). Konkurencje sprawnościowe były przeplatane zadaniami umysłowymi do rozwiązania, typu: rebusy, puzzle „zagrożone zwierzęta”, zagadki o tematyce przyrodniczo – ekologicznej. Poprawność i szybkość wykonanych zadań oceniało Jury, w skład którego weszły Mirella Ogrocka - nasza wizytator oraz Renata Rybka - dyrektor przedszkola w Rudniku. Prawidłowe odpowiedzi były punktowane plastikowymi nakrętkami, które zostaną oddane do punktu skupu.

 

Rudnickie starszaki rozpoczęły konkurs inscenizacją o tematyce ekologicznej.

 

Na zorganizowanie konkursu Katarzyna Zawojska - nauczycielka w przedszkolu w Rudniku, pozyskała fundusze z Gminnego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Powiatowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Banku Spółdzielczego w Raciborzu.

 

Ogółem została zebrana kwota 1200 zł. Zakupiono dwie nagrody główne - aparaty fotograficzne, nagrody w postaci zabawek i płyt cd z bajkami do słuchania dla wszystkich przedszkoli oraz nagrody indywidualne dla uczestników konkursu.

 

Ponieważ wszystkie przedszkolaki z poszczególnych przedszkoli zapoznawały się z tematyką ekologiczną dla nich zostały ufundowane słodkie nagrody.

 

/Katarzyna Zawojska/

/Gmina Rudnik/


Szukaj podobnych artykułów:
RUDNIK
reklama
Wczytywanie...Dodaj komentarz >>
reklama

Inne artykuły w serwisie Samorząd

Straż miejska coraz rzadziej karze mandatami

2015-04-18

341 mandatów na łącznie 36 tys. zł wystawili w 2014 roku strażnicy miejscy. Dla porównania, w 2013 roku było to 465 mandatów (48 tys. zł) a np. w 2011 - 904 mandaty za 90 tys. zł.

Czym zajmą się radni miejscy w kwietniu?

2015-04-17

Radni podczas kwietniowej sesji m.in. wysłuchają sprawozdania z działalności straży miejskiej, zadecydują o pomocy finansowej dla policji i powiatu. Zobacz szczegółowy program.

PiS przyjrzy się uczciwości wyborów w Raciborzu

2015-04-15

Katarzyna Dutkiewicz zainicjowała na facebook'u akcję "26 kwietnia przywracamy uczciwe wybory w Raciborzu".

Gmina Nędza wesprze terapię niepełnosprawnych dzieci

2015-04-14

Radni z gminy Nędza zdecydowali o przyjęciu programu zdrowotnego dotyczącego rehabilitacji i terapii niepełnosprawnych dzieci. Pieniędzy będzie więcej niż w ubiegłym roku.

Powtórka wyborów do rady powiatu. Co warto wiedzieć?

2015-04-08

Głosowanie w wyborach ponownych przeprowadza się na podstawie tych samych spisów wyborców, które zostały sporządzone w związku z wyborami unieważnionymi.

> o wydawnictwie - reklama w mediach - praca - kontakt <
Copyright © 2001 - 2014 Raciborskie Media  Raciborskie Media