Szukaj

Samorząd

Ekologia słowo znane i w całym świecie powtarzane...

2008-06-18

Tak śpiewały starszaki z Rudnika, otwierając już III  Międzyprzedszkolny Konkurs Wiedzy Ekologicznej, który odbył się 30 kwietnia w rudnickim przedszkolu.

W konkursie udział wzięły drużyny z Przedszkoli w Grzegorzowicach, Brzeźnicy, Gamowie, Szonowicach oraz Rudniku.

 

Drużyna z Szonowic już rozwiązała rebusy.

 

Celem konkursu było rozbudzanie świadomości ekologicznej oraz kształtowanie postaw proekologicznych u dzieci.

 

Zawodniczka z Brzeźnicy w wyścigu z plastikową butelką.

 

Drużyny poszczególnych przedszkoli brały udział w konkurencjach sprawnościowych, w których rekwizytami były różnorodne surowce wtórne (gazety, puszki, plastikowe butelki). Konkurencje sprawnościowe były przeplatane zadaniami umysłowymi do rozwiązania, typu: rebusy, puzzle „zagrożone zwierzęta”, zagadki o tematyce przyrodniczo – ekologicznej. Poprawność i szybkość wykonanych zadań oceniało Jury, w skład którego weszły Mirella Ogrocka - nasza wizytator oraz Renata Rybka - dyrektor przedszkola w Rudniku. Prawidłowe odpowiedzi były punktowane plastikowymi nakrętkami, które zostaną oddane do punktu skupu.

 

Rudnickie starszaki rozpoczęły konkurs inscenizacją o tematyce ekologicznej.

 

Na zorganizowanie konkursu Katarzyna Zawojska - nauczycielka w przedszkolu w Rudniku, pozyskała fundusze z Gminnego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Powiatowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Banku Spółdzielczego w Raciborzu.

 

Ogółem została zebrana kwota 1200 zł. Zakupiono dwie nagrody główne - aparaty fotograficzne, nagrody w postaci zabawek i płyt cd z bajkami do słuchania dla wszystkich przedszkoli oraz nagrody indywidualne dla uczestników konkursu.

 

Ponieważ wszystkie przedszkolaki z poszczególnych przedszkoli zapoznawały się z tematyką ekologiczną dla nich zostały ufundowane słodkie nagrody.

 

/Katarzyna Zawojska/

/Gmina Rudnik/


Szukaj podobnych artykułów:
RUDNIK
reklama
Wczytywanie...Dodaj komentarz >>
reklama

Inne artykuły w serwisie Samorząd

O smogu na sesji rady powiatu

2016-11-30

Rada powiatu uchwaliła Program Ochrony Środowiska. Radny Wacławczyk wzywał do działania.

Nędza: Dotacje dla organizacji pozarządowych

2016-11-30

Ponad 256 tysięcy złotych przeznaczy Gmina Nędza na zadania realizowane przez organizacje, które propagują sport, kulturę, ochronę zdrowia czy przeciwdziałają uzależnieniom.

Konsultowano przebudowę ulicy Długiej

2016-11-24

Prezydent Mirosław Lenk spotkał się z mieszkańcami Raciborza w sprawie przebudowy ulicy Długiej. Na spotkaniu mieszkańcy dopytywali się o kształt zmian.

Mieszko AD 2016. Ostatnie dni do zgłoszenia kandydatury

2016-11-24

Do 30 listopada trwa przyjmowanie kandydatur do Nagrody Starosty Raciborskiego Mieszko AD 2016. 

Jak Racibórz będzie świętował 800 lat praw miejskich?

2016-11-17

Posadzenie 800 drzewek, bieg z Raciborza nad morze czy maraton pływacki w H2Ostróg – to pierwsze pomysły związane z obchodami 800-lecia nadania praw miejskich.

Szkolenie w zakresie poboru prób popiołu

2016-11-17

Ponad 60 pracowników jednostek samorządu terytorialnego i Straży Gminnych wzięło udział w szkoleniu dotyczącym poboru prób popiołu w celu wykrycia faktu spalania odpadów.

Kolejne obrady Młodzieżowej Rady Miasta

2016-11-08

W środę, 9 listopada, o godzinie 16.00 rozpocznie obrady Młodzieżowa Rada Miasta. Młodzi radni będą rozmawiać między innymi o organizacji giełdy talentów.

> o wydawnictwie - reklama w mediach - praca - kontakt <
Copyright © 2001 - 2016 Raciborskie Media  Raciborskie Media