Szukaj

Samorząd

Ekologia słowo znane i w całym świecie powtarzane...

2008-06-18

Tak śpiewały starszaki z Rudnika, otwierając już III  Międzyprzedszkolny Konkurs Wiedzy Ekologicznej, który odbył się 30 kwietnia w rudnickim przedszkolu.

W konkursie udział wzięły drużyny z Przedszkoli w Grzegorzowicach, Brzeźnicy, Gamowie, Szonowicach oraz Rudniku.

 

Drużyna z Szonowic już rozwiązała rebusy.

 

Celem konkursu było rozbudzanie świadomości ekologicznej oraz kształtowanie postaw proekologicznych u dzieci.

 

Zawodniczka z Brzeźnicy w wyścigu z plastikową butelką.

 

Drużyny poszczególnych przedszkoli brały udział w konkurencjach sprawnościowych, w których rekwizytami były różnorodne surowce wtórne (gazety, puszki, plastikowe butelki). Konkurencje sprawnościowe były przeplatane zadaniami umysłowymi do rozwiązania, typu: rebusy, puzzle „zagrożone zwierzęta”, zagadki o tematyce przyrodniczo – ekologicznej. Poprawność i szybkość wykonanych zadań oceniało Jury, w skład którego weszły Mirella Ogrocka - nasza wizytator oraz Renata Rybka - dyrektor przedszkola w Rudniku. Prawidłowe odpowiedzi były punktowane plastikowymi nakrętkami, które zostaną oddane do punktu skupu.

 

Rudnickie starszaki rozpoczęły konkurs inscenizacją o tematyce ekologicznej.

 

Na zorganizowanie konkursu Katarzyna Zawojska - nauczycielka w przedszkolu w Rudniku, pozyskała fundusze z Gminnego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Powiatowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Banku Spółdzielczego w Raciborzu.

 

Ogółem została zebrana kwota 1200 zł. Zakupiono dwie nagrody główne - aparaty fotograficzne, nagrody w postaci zabawek i płyt cd z bajkami do słuchania dla wszystkich przedszkoli oraz nagrody indywidualne dla uczestników konkursu.

 

Ponieważ wszystkie przedszkolaki z poszczególnych przedszkoli zapoznawały się z tematyką ekologiczną dla nich zostały ufundowane słodkie nagrody.

 

/Katarzyna Zawojska/

/Gmina Rudnik/


Szukaj podobnych artykułów:
RUDNIK
reklama
Wczytywanie...Dodaj komentarz >>
reklama

Inne artykuły w serwisie Samorząd

Szpital w Raciborzu wśród Liderów Śląskiej Medycyny

2016-09-30

- Znaleźliśmy się w gronie trzech najlepszych szpitali w naszym województwie, a jako szpital powiatowy jesteśmy najlepsi – poinformował starosta Ryszard Winiarski.

 

Zgłoś kandydaturę do Nagrody Mieszko AD 2016

2016-09-29

Do 30 listopada można zgłaszać kandydatury do tegorocznej Nagrody Starosty Raciborskiego Mieszko.

O współpracy polsko-czeskiej w Hradcu Králové

2016-09-27

W ubiegłym tygodniu w Hradcu Králové odbyło się posiedzenie Polsko-Czeskiej Komisji Międzyrządowej ds. Współpracy Transgranicznej. Wziął w nim udział prezydent Raciborza Mirosław Lenk.

Budżet Obywatelski Racibórz 2017. Poznaj projekty

2016-09-26

Biblioteka i Urząd Miasta zapraszają mieszkańców Raciborza na prezentację projektów zgłoszonych do Budżetu Obywatelskiego na 2017 rok i zakwalifikowanych do III etapu, czyli głosowania.

Rada Miasta Racibórz wkracza w XXI wiek

2016-09-26

Tablety dla radnych i sprzęt do nagrywania przebiegu sesji – Urząd Miasta ogłasza przetargi na dostawę nowoczesnych urządzeń.

G. Lenartowicz: "dobra zmiana" wszystko zmienia na gorsze!

2016-09-19

Ideą PiS jest powrót do źródeł (narodu) tzn. kurna chata, spalanie biomasy, tzn. chrustu... taki rezerwat w środku Europy z czarownikiem, tfu, naczelnikiem na czele - posłanka o zmniejszeniu przez rząd nakładów na remonty dróg.

Wybrano projekty do Budżetu Obywatelskiego Racibórz 2017

2016-09-19

Zweryfikowano projekty zgłoszone do realizacji w ramach budżetu obywatelskiego Miasta Racibórz. W tym roku mieszkańcy mogą głosować na 30 projektów.

> o wydawnictwie - reklama w mediach - praca - kontakt <
Copyright © 2001 - 2016 Raciborskie Media  Raciborskie Media