Szukaj

Samorząd

Ekologia słowo znane i w całym świecie powtarzane...

2008-06-18

Tak śpiewały starszaki z Rudnika, otwierając już III  Międzyprzedszkolny Konkurs Wiedzy Ekologicznej, który odbył się 30 kwietnia w rudnickim przedszkolu.

W konkursie udział wzięły drużyny z Przedszkoli w Grzegorzowicach, Brzeźnicy, Gamowie, Szonowicach oraz Rudniku.

 

Drużyna z Szonowic już rozwiązała rebusy.

 

Celem konkursu było rozbudzanie świadomości ekologicznej oraz kształtowanie postaw proekologicznych u dzieci.

 

Zawodniczka z Brzeźnicy w wyścigu z plastikową butelką.

 

Drużyny poszczególnych przedszkoli brały udział w konkurencjach sprawnościowych, w których rekwizytami były różnorodne surowce wtórne (gazety, puszki, plastikowe butelki). Konkurencje sprawnościowe były przeplatane zadaniami umysłowymi do rozwiązania, typu: rebusy, puzzle „zagrożone zwierzęta”, zagadki o tematyce przyrodniczo – ekologicznej. Poprawność i szybkość wykonanych zadań oceniało Jury, w skład którego weszły Mirella Ogrocka - nasza wizytator oraz Renata Rybka - dyrektor przedszkola w Rudniku. Prawidłowe odpowiedzi były punktowane plastikowymi nakrętkami, które zostaną oddane do punktu skupu.

 

Rudnickie starszaki rozpoczęły konkurs inscenizacją o tematyce ekologicznej.

 

Na zorganizowanie konkursu Katarzyna Zawojska - nauczycielka w przedszkolu w Rudniku, pozyskała fundusze z Gminnego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Powiatowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Banku Spółdzielczego w Raciborzu.

 

Ogółem została zebrana kwota 1200 zł. Zakupiono dwie nagrody główne - aparaty fotograficzne, nagrody w postaci zabawek i płyt cd z bajkami do słuchania dla wszystkich przedszkoli oraz nagrody indywidualne dla uczestników konkursu.

 

Ponieważ wszystkie przedszkolaki z poszczególnych przedszkoli zapoznawały się z tematyką ekologiczną dla nich zostały ufundowane słodkie nagrody.

 

/Katarzyna Zawojska/

/Gmina Rudnik/


Szukaj podobnych artykułów:
RUDNIK
reklama
Wczytywanie...Dodaj komentarz >>
reklama

Inne artykuły w serwisie Samorząd

Nowy wiceprezydent nie będzie wybrany w konkursie

2015-06-26

- Chcę sam dobrać kogoś, kto będzie w stanie podołać stawianym mu zadaniom, realizować moją politykę i akceptować moje wady - Mirosław Lenk sam woli decydować, kto będzie jego zastępcą.

H. Siedlaczek chce przyzwoitości, nawet w propagandzie

2015-06-25

Poseł uświadomił kolegom, jak naprawdę trzeba rozumieć wypowiedzi polityków nagranych u Sowy, wyliczył ile będą kosztowały rządy PiS oraz zadał kłam propagandzie opozycji o zmarnowanych latach rządów PO.

Prezydent przekonany, że uda się utrzymać RCKiK

2015-06-24

- Zrobię wszystko co możliwe, aby krwiodawstwo pozostało w Raciborzu - zapewnił na sesji prezydent Lenk. Ma kilka mocnych argumentów, którymi będzie chciał przekonać ministerstwo.

Syryjczycy w Raciborzu? Prezydent woli sprowadzać Słowian

2015-06-24

Kuria opolska sonduje możliwość ulokowania w parafiach chrześcijan zbiegłych przed przemocą państwa islamskiego. Chodzi o Syryjczyków, których określoną liczbę zobowiązał się przyjąć rząd polski.

Prezydent z absolutorium za wykonanie budżetu za 2014 rok

2015-06-24

Radni RSS Nasze Miasto negatywnie ocenili ubiegłoroczny budżet, wyliczając wszystkie jego wady. Większość w radzie miasta uważa jednak inaczej.

Długa otwarta dla rowerów? "Nie każdy rowerzysta to wariat"

2015-06-24

Dwaj radni z tego samego ugrupowania, dwa odmienne zdania. Piotr Klima apeluje do prezydenta, by ten absolutnie nie pozwalał jeździć rowerami po ul. Długiej i rynku. Leszek Szczasny wręcz odwrotnie.

M. Lenk: W mieście nie ma żadnego układu

2015-06-24

- Będę robił wszystko, aby nasi przedsiębiorcy realizowali kontrakty w Raciborzu, ale w granicach prawa - prezydent odpowiada na sugestie radnego Szczasnego o faworyzowaniu i niejasnych rozstrzygnięciach przetargów.

> o wydawnictwie - reklama w mediach - praca - kontakt <
Copyright © 2001 - 2014 Raciborskie Media  Raciborskie Media