Szukaj

Samorząd

Ekologia słowo znane i w całym świecie powtarzane...

2008-06-18

Tak śpiewały starszaki z Rudnika, otwierając już III  Międzyprzedszkolny Konkurs Wiedzy Ekologicznej, który odbył się 30 kwietnia w rudnickim przedszkolu.

W konkursie udział wzięły drużyny z Przedszkoli w Grzegorzowicach, Brzeźnicy, Gamowie, Szonowicach oraz Rudniku.

 

Drużyna z Szonowic już rozwiązała rebusy.

 

Celem konkursu było rozbudzanie świadomości ekologicznej oraz kształtowanie postaw proekologicznych u dzieci.

 

Zawodniczka z Brzeźnicy w wyścigu z plastikową butelką.

 

Drużyny poszczególnych przedszkoli brały udział w konkurencjach sprawnościowych, w których rekwizytami były różnorodne surowce wtórne (gazety, puszki, plastikowe butelki). Konkurencje sprawnościowe były przeplatane zadaniami umysłowymi do rozwiązania, typu: rebusy, puzzle „zagrożone zwierzęta”, zagadki o tematyce przyrodniczo – ekologicznej. Poprawność i szybkość wykonanych zadań oceniało Jury, w skład którego weszły Mirella Ogrocka - nasza wizytator oraz Renata Rybka - dyrektor przedszkola w Rudniku. Prawidłowe odpowiedzi były punktowane plastikowymi nakrętkami, które zostaną oddane do punktu skupu.

 

Rudnickie starszaki rozpoczęły konkurs inscenizacją o tematyce ekologicznej.

 

Na zorganizowanie konkursu Katarzyna Zawojska - nauczycielka w przedszkolu w Rudniku, pozyskała fundusze z Gminnego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Powiatowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Banku Spółdzielczego w Raciborzu.

 

Ogółem została zebrana kwota 1200 zł. Zakupiono dwie nagrody główne - aparaty fotograficzne, nagrody w postaci zabawek i płyt cd z bajkami do słuchania dla wszystkich przedszkoli oraz nagrody indywidualne dla uczestników konkursu.

 

Ponieważ wszystkie przedszkolaki z poszczególnych przedszkoli zapoznawały się z tematyką ekologiczną dla nich zostały ufundowane słodkie nagrody.

 

/Katarzyna Zawojska/

/Gmina Rudnik/


Szukaj podobnych artykułów:
RUDNIK
reklama
Wczytywanie...Dodaj komentarz >>
reklama

Inne artykuły w serwisie Samorząd

Radni zobaczyli, jak zmienia się Kemping Obora

2015-05-21

Członkowie miejskiej komisji oświatowej zwiedzili podległy pod OSiR kemping. Po zapoznaniu się z obiektem rozważali, w jakim kierunku powinien pójść jego rozwój.

Lokatorzy zalegają MZB na 20 mln zł

2015-05-20

Ok. 20% najemców mieszkań należących do miasta nie płaci czynszu. Miejski Zarząd Budynków ma 214 wyroki eksmisji, ale nie kwapi się eksmitować dłużników.

Czym zajmą się radni miejscy w maju?

2015-05-15

W programie majowej sesji znalazły się m.in prezentacja założeń Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014–20 i raporty służb o bezpieczeństwie w mieście.

Rada powiatu ponownie ukonstytuowana

2015-05-14

W środę 13 maja w sali obrad starostwa odbyła się VII nadzwyczajna sesja Rady Powiatu Raciborskiego.

25 lat samorządności - wykład otwarty ŚUTW w Raciborzu

2015-05-14

Wykład zaprezentują przedstawiciele Fundacji Viribus Unitis. Odbędzie się on 20 maja w sali 217 PWSZ w Raciborzu.

Sprzeciw NaM wobec koncepcji obchodów 25-lecia samorządu

2015-05-07

- Nie wyobrażamy sobie, by samorząd ograniczony do wąskiego grona osób miał bawić się i ucztować za pieniądze pozostałych mieszkańców - radni RSS NaM sprzeciwiają się formule obchodów zaproponowanej przez władze.

Nie ma skutecznego bata na trucicieli?

2015-05-05

- Co może straż miejska na zgłoszenie, że mieszkańcy spalają w swoich piecach śmieci? - pyta radny Michał Fita. Jak się okazuje, strażnik ma prawo wystawić mandat, ale w rzeczywistości jego uprawnienia są niewielkie.

> o wydawnictwie - reklama w mediach - praca - kontakt <
Copyright © 2001 - 2014 Raciborskie Media  Raciborskie Media