Szukaj

Samorząd

Ekologia słowo znane i w całym świecie powtarzane...

2008-06-18

Tak śpiewały starszaki z Rudnika, otwierając już III  Międzyprzedszkolny Konkurs Wiedzy Ekologicznej, który odbył się 30 kwietnia w rudnickim przedszkolu.

W konkursie udział wzięły drużyny z Przedszkoli w Grzegorzowicach, Brzeźnicy, Gamowie, Szonowicach oraz Rudniku.

 

Drużyna z Szonowic już rozwiązała rebusy.

 

Celem konkursu było rozbudzanie świadomości ekologicznej oraz kształtowanie postaw proekologicznych u dzieci.

 

Zawodniczka z Brzeźnicy w wyścigu z plastikową butelką.

 

Drużyny poszczególnych przedszkoli brały udział w konkurencjach sprawnościowych, w których rekwizytami były różnorodne surowce wtórne (gazety, puszki, plastikowe butelki). Konkurencje sprawnościowe były przeplatane zadaniami umysłowymi do rozwiązania, typu: rebusy, puzzle „zagrożone zwierzęta”, zagadki o tematyce przyrodniczo – ekologicznej. Poprawność i szybkość wykonanych zadań oceniało Jury, w skład którego weszły Mirella Ogrocka - nasza wizytator oraz Renata Rybka - dyrektor przedszkola w Rudniku. Prawidłowe odpowiedzi były punktowane plastikowymi nakrętkami, które zostaną oddane do punktu skupu.

 

Rudnickie starszaki rozpoczęły konkurs inscenizacją o tematyce ekologicznej.

 

Na zorganizowanie konkursu Katarzyna Zawojska - nauczycielka w przedszkolu w Rudniku, pozyskała fundusze z Gminnego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Powiatowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Banku Spółdzielczego w Raciborzu.

 

Ogółem została zebrana kwota 1200 zł. Zakupiono dwie nagrody główne - aparaty fotograficzne, nagrody w postaci zabawek i płyt cd z bajkami do słuchania dla wszystkich przedszkoli oraz nagrody indywidualne dla uczestników konkursu.

 

Ponieważ wszystkie przedszkolaki z poszczególnych przedszkoli zapoznawały się z tematyką ekologiczną dla nich zostały ufundowane słodkie nagrody.

 

/Katarzyna Zawojska/

/Gmina Rudnik/


Szukaj podobnych artykułów:
RUDNIK
reklama
Wczytywanie...Dodaj komentarz >>
reklama

Inne artykuły w serwisie Samorząd

Juliusz Mohuczy - Wachowski. Dla Śląska

2015-10-09

SLD - traf w 10! Juliusz Mohuczy - Wachowski

Marek Szafraniec. Gram w silnej drużynie

2015-10-09

Rozmowa z Markiem Szafrańcem, kandydatem Prawa i Sprawiedliwości do Sejmu z Okręgu 30.

Radni z Nędzy uchwalili nowe stawki podatku od nieruchomości

2015-10-06

Zmiany są symboliczne. - Staramy się stawek nie podnosić drastycznie, bo to uderzyłoby w naszych mieszkańców. I to nie populizm, wpływy z podatków nie są podstawą budżetu - mówi wójt Anna Iskała. Największy wzrost wyniesie 10...

Luksusowe osiedle domków zamiast działek? Prezydent wyjaśnia

2015-10-02

Rodzinne Ogródki Działkowe w obrębie ulic Matejki/Konopnickiej/Lwowskiej mają już 105 lat, jednak co rusz pojawiają się niepokoje co do ich likwidacji. Co na to Mirosław Lenk?

Leszek Szczasny pyta o dodatkowe przejście przez Reymonta

2015-10-02

- Czy mamy szansę na dodatkowe przejście dla pieszych przez Odrostradę? - zainteresował się radny powątpiewając, czy ktoś chcąc dostać się spod Biedronki na kładkę będzie wędrował do ulicy Odrzańskiej czy pod zajazd biskupi.

Siedlaczek żegna się z przyjaciółmi: Niech moc będzie z tobą

2015-10-02

Poseł postanowił wytłumaczyć się z najgłupszej interpelacji w historii sejmu, jak wystąpienie w sprawie "Gwiezdnych Wojen" nazwały niektóre media. - Poważni dziennikarze uznali ją za bardzo ważną - wyjaśnia.

L. Szczasny: Dzieci w ZOO w Oborze się nudzą

2015-10-02

- Mini ZOO w Arboretum, niegdyś kultowe dla raciborzan miejsce, dziś jest po prostu nudne - informuje radny Leszek Szczasny proponując wprowadzenie nieco urozmaicenia w tym miejscu.

Ostatnio komentowane artykuły
Polecane artykuły na forum
reklama
reklama
Promowane firmy

Na skróty

> o wydawnictwie - reklama w mediach - praca - kontakt <
Copyright © 2001 - 2014 Raciborskie Media  Raciborskie Media