Szukaj

Samorząd

Ekologia słowo znane i w całym świecie powtarzane...

2008-06-18

Tak śpiewały starszaki z Rudnika, otwierając już III  Międzyprzedszkolny Konkurs Wiedzy Ekologicznej, który odbył się 30 kwietnia w rudnickim przedszkolu.

W konkursie udział wzięły drużyny z Przedszkoli w Grzegorzowicach, Brzeźnicy, Gamowie, Szonowicach oraz Rudniku.

 

Drużyna z Szonowic już rozwiązała rebusy.

 

Celem konkursu było rozbudzanie świadomości ekologicznej oraz kształtowanie postaw proekologicznych u dzieci.

 

Zawodniczka z Brzeźnicy w wyścigu z plastikową butelką.

 

Drużyny poszczególnych przedszkoli brały udział w konkurencjach sprawnościowych, w których rekwizytami były różnorodne surowce wtórne (gazety, puszki, plastikowe butelki). Konkurencje sprawnościowe były przeplatane zadaniami umysłowymi do rozwiązania, typu: rebusy, puzzle „zagrożone zwierzęta”, zagadki o tematyce przyrodniczo – ekologicznej. Poprawność i szybkość wykonanych zadań oceniało Jury, w skład którego weszły Mirella Ogrocka - nasza wizytator oraz Renata Rybka - dyrektor przedszkola w Rudniku. Prawidłowe odpowiedzi były punktowane plastikowymi nakrętkami, które zostaną oddane do punktu skupu.

 

Rudnickie starszaki rozpoczęły konkurs inscenizacją o tematyce ekologicznej.

 

Na zorganizowanie konkursu Katarzyna Zawojska - nauczycielka w przedszkolu w Rudniku, pozyskała fundusze z Gminnego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Powiatowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Banku Spółdzielczego w Raciborzu.

 

Ogółem została zebrana kwota 1200 zł. Zakupiono dwie nagrody główne - aparaty fotograficzne, nagrody w postaci zabawek i płyt cd z bajkami do słuchania dla wszystkich przedszkoli oraz nagrody indywidualne dla uczestników konkursu.

 

Ponieważ wszystkie przedszkolaki z poszczególnych przedszkoli zapoznawały się z tematyką ekologiczną dla nich zostały ufundowane słodkie nagrody.

 

/Katarzyna Zawojska/

/Gmina Rudnik/


Szukaj podobnych artykułów:
RUDNIK
reklama
Wczytywanie...Dodaj komentarz >>
reklama

Inne artykuły w serwisie Samorząd

III Festiwal Organizacji Pozarządowych

2015-03-26

W niedzielę, 10 maja,  organizacje pozarządowe zaprezentują swoją działalność. Początek o godz. 15.30.

Dni Raciborza w tym roku skromniejsze niż zazwyczaj

2015-03-26

Szczegółowy program ma być podany dopiero za kilka dni, ale już dziś prezydent zapowiada, że z niektórych atrakcji zrezygnowano. Dla przykładu, będzie tylko jeden muzyczny koncert z udziałem uznanej gwiazdy estrady.

L. Szczasny: Ludzie chcą więcej zieleni na skwerze Pieczki

2015-03-26

- Miasto chwali się nagrodami za najlepiej zagospodarowaną przestrzeń publiczną, a odczucie ludzi jest zupełnie inne -  Leszek Szczasny chętnie widziałby niedawno zrewitalizowany skwer mniej brukowym a bardziej zielonym.

Prezydent nie wycofuje się ze wsparcia dla AZS Rafako

2015-03-26

Wysupłanie nawet 300 tys. zł nie przekracza możliwości miasta na wsparcie siatkówki, pod warunkiem że pojawi się partner dający drugie tyle. A także, jeśli wszystko w klubie się poukłada. To pozwala realnie myśleć o I lidze.

M.Lenk idzie do sądu. Chce wiedzieć kto nazywa go złodziejem

2015-03-26

- Internauci zarzucają, że jestem nieudolny i sugerują, że mam odejść. Dużo jestem w stanie znieść, ale nazywanie mnie wprost "złodziejem" to już za wiele - prezydent stracił cierpliwość i będzie ustalał autora komentarzy.

Ostatnio komentowane artykuły
Polecane artykuły na forum
reklama
reklama
Promowane firmy

Na skróty

> o wydawnictwie - reklama w mediach - praca - kontakt <
Copyright © 2001 - 2014 Raciborskie Media  Raciborskie Media