Szukaj

Samorząd

Ekologia słowo znane i w całym świecie powtarzane...

2008-06-18

Tak śpiewały starszaki z Rudnika, otwierając już III  Międzyprzedszkolny Konkurs Wiedzy Ekologicznej, który odbył się 30 kwietnia w rudnickim przedszkolu.

W konkursie udział wzięły drużyny z Przedszkoli w Grzegorzowicach, Brzeźnicy, Gamowie, Szonowicach oraz Rudniku.

 

Drużyna z Szonowic już rozwiązała rebusy.

 

Celem konkursu było rozbudzanie świadomości ekologicznej oraz kształtowanie postaw proekologicznych u dzieci.

 

Zawodniczka z Brzeźnicy w wyścigu z plastikową butelką.

 

Drużyny poszczególnych przedszkoli brały udział w konkurencjach sprawnościowych, w których rekwizytami były różnorodne surowce wtórne (gazety, puszki, plastikowe butelki). Konkurencje sprawnościowe były przeplatane zadaniami umysłowymi do rozwiązania, typu: rebusy, puzzle „zagrożone zwierzęta”, zagadki o tematyce przyrodniczo – ekologicznej. Poprawność i szybkość wykonanych zadań oceniało Jury, w skład którego weszły Mirella Ogrocka - nasza wizytator oraz Renata Rybka - dyrektor przedszkola w Rudniku. Prawidłowe odpowiedzi były punktowane plastikowymi nakrętkami, które zostaną oddane do punktu skupu.

 

Rudnickie starszaki rozpoczęły konkurs inscenizacją o tematyce ekologicznej.

 

Na zorganizowanie konkursu Katarzyna Zawojska - nauczycielka w przedszkolu w Rudniku, pozyskała fundusze z Gminnego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Powiatowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Banku Spółdzielczego w Raciborzu.

 

Ogółem została zebrana kwota 1200 zł. Zakupiono dwie nagrody główne - aparaty fotograficzne, nagrody w postaci zabawek i płyt cd z bajkami do słuchania dla wszystkich przedszkoli oraz nagrody indywidualne dla uczestników konkursu.

 

Ponieważ wszystkie przedszkolaki z poszczególnych przedszkoli zapoznawały się z tematyką ekologiczną dla nich zostały ufundowane słodkie nagrody.

 

/Katarzyna Zawojska/

/Gmina Rudnik/


Szukaj podobnych artykułów:
RUDNIK
reklama
Wczytywanie...Dodaj komentarz >>
reklama

Inne artykuły w serwisie Samorząd

Kurpis przewodniczącym Zarządu Forum Oświaty Samorządowej

2016-02-10

8 lutego w Katowicach odbyło się Zebranie Ogólne Śląskiego Forum Oświaty Samorządowej w Katowicach, podczas którego m.in. odbyły się wybory przewodniczącego Forum. Funkcję tę pełnić będzie wicestarosta Marek Kurpis.

Nędza: Caritas wygrał konkurs na ochronę zdrowia

2016-02-04

Gmina Nędza rozstrzygnęła konkurs na realizację zadania publicznego z zakresu "Ochrony i promocji zdrowia". Dotację w wysokości 91.500,00 zł otrzymał NZOZ Caritas Diecezji Gliwickiej Stacja Opieki w Nędzy.

Starosta ma kłopot z koronerem. Nikt nie chce tej funkcji

2016-01-29

Koroner to lekarz stwierdzający zgon i wypisujący akt zgonu. W trakcie corocznej odprawy policji Ryszard Winiarski poskarżył się, że choć przepisy nakładają na niego taki obowiązek, to nie może znaleźć chętnych.

Ciężarówki koło Henkla łamią przepisy?

2016-01-28

Duże samochody ciężarowe nie stosują się do zakazów obowiązujących na ulicach w okolicy zakładów Henkla, a magistrat nie reaguje - skarży się radny L. Szczasny.

Jak skuteczniej odpracować dług za czynsz? Radny podpowiada

2016-01-28

Miejski Zarząd Budynków pozwala dłużnikom zalegającym z czynszem odpracować należności, ale zainteresowanie jest niewielkie. Aby ich bardziej do tego zachęcić, Leszek Szczasny stawia za wzór Chorzów.

W.Szczygielski: Po Chopina kierowcy gnają jak szaleni

2016-01-27

Radny apeluje o ograniczenia dozwolonej prędkości z jaką samochody mogłyby poruszać się po ul. Chopina. Obecnie pojazdy powodują zbyt duży hałas i stanowią zagrożenie wypadkami. A co na to sami kierowcy?

Raciborscy radni jednogłośnie przeciwko wiatrakom

2016-01-27

Piotrowi Klimie, niestrudzonemu przeciwnikowi farm wiatrowych na terenie ziemi raciborskiej udało się przekonać pozostałych radnych co do słuszności jego walki. Racibórz nie będzie przyjazny wiatrakom.

Ostatnio komentowane artykuły
Polecane artykuły na forum
reklama
reklama
Promowane firmy

Na skróty

> o wydawnictwie - reklama w mediach - praca - kontakt <
Copyright © 2001 - 2014 Raciborskie Media  Raciborskie Media