Szukaj

Samorząd

Ekologia słowo znane i w całym świecie powtarzane...

2008-06-18

Tak śpiewały starszaki z Rudnika, otwierając już III  Międzyprzedszkolny Konkurs Wiedzy Ekologicznej, który odbył się 30 kwietnia w rudnickim przedszkolu.

W konkursie udział wzięły drużyny z Przedszkoli w Grzegorzowicach, Brzeźnicy, Gamowie, Szonowicach oraz Rudniku.

 

Drużyna z Szonowic już rozwiązała rebusy.

 

Celem konkursu było rozbudzanie świadomości ekologicznej oraz kształtowanie postaw proekologicznych u dzieci.

 

Zawodniczka z Brzeźnicy w wyścigu z plastikową butelką.

 

Drużyny poszczególnych przedszkoli brały udział w konkurencjach sprawnościowych, w których rekwizytami były różnorodne surowce wtórne (gazety, puszki, plastikowe butelki). Konkurencje sprawnościowe były przeplatane zadaniami umysłowymi do rozwiązania, typu: rebusy, puzzle „zagrożone zwierzęta”, zagadki o tematyce przyrodniczo – ekologicznej. Poprawność i szybkość wykonanych zadań oceniało Jury, w skład którego weszły Mirella Ogrocka - nasza wizytator oraz Renata Rybka - dyrektor przedszkola w Rudniku. Prawidłowe odpowiedzi były punktowane plastikowymi nakrętkami, które zostaną oddane do punktu skupu.

 

Rudnickie starszaki rozpoczęły konkurs inscenizacją o tematyce ekologicznej.

 

Na zorganizowanie konkursu Katarzyna Zawojska - nauczycielka w przedszkolu w Rudniku, pozyskała fundusze z Gminnego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Powiatowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Banku Spółdzielczego w Raciborzu.

 

Ogółem została zebrana kwota 1200 zł. Zakupiono dwie nagrody główne - aparaty fotograficzne, nagrody w postaci zabawek i płyt cd z bajkami do słuchania dla wszystkich przedszkoli oraz nagrody indywidualne dla uczestników konkursu.

 

Ponieważ wszystkie przedszkolaki z poszczególnych przedszkoli zapoznawały się z tematyką ekologiczną dla nich zostały ufundowane słodkie nagrody.

 

/Katarzyna Zawojska/

/Gmina Rudnik/


Szukaj podobnych artykułów:
RUDNIK
reklama
Wczytywanie...Dodaj komentarz >>
reklama

Inne artykuły w serwisie Samorząd

Pracownicy miejskich jednostek na szkoleniu z zarządzania

2016-06-29

Będą uczestniczyć w szkoleniach dedykowanych Kadrze Zarządzającej w ramach tzw. „Akademii Umiejętności Menadżerskich”.

Anna Szukalska nowym Powiatowym Rzecznikiem Praw Konsumentów

2016-06-28

Powiat będzie miał nowego Rzecznika Praw Konsumentów, którym zostanie Anna Szukalska. Zmianie ulegnie również lokalizacja biura.

Prezydent Mirosław Lenk z absolutorium

2016-06-24

Na czerwcowej sesji Rady Miasta Radni udzielili prezydentowi miasta Racibórz Mirosławowi Lenkowi absolutorium za wykonanie budżetu za rok 2015.

Czy uda się uratować połączenie PKS Racibórz-Zakopane?

2016-06-23

Popularny kurs do Zakopanego przez Racibórz, obsługiwany przez PKS Świdnica, od lipca ma być zawieszony ze względu na upadłość spółki. Czy jest szansa na inne bezpośrednie połączenie ze stolicą polskich Tatr?

Uważaj jak długo parkujesz. Starosta grozi odholowaniem

2016-06-23

Ryszard Winiarski ma już chyba dość nieustających skarg na zaparkowane miesiącami, głównie pod cmentarzami, pojazdy i zapowiada w następnych dniach podjęcie drastycznych kroków.

Wacławczyk nie chce pomagać policji w łupieniu kierowców

2016-06-23

Jak się okazuje, przekazanie pieniędzy policji na nowe auto to nie taka prosta sprawa. Zanim komenda je dostanie, można nasłuchać się o takich rzeczach jak depresja, ustawa inwigilacyjna czy radni PO wpierający rząd PiS.

Jest szansa na organy w kaplicy zamkowej

2016-06-23

Starosta Ryszard Winiarski znalazł firmę, która nie dość że może podjąć się remontu instrumentu o połowę taniej niż inne, to jeszcze daje gwarancję na właściwe brzmienie. 

Ostatnio komentowane artykuły
Polecane artykuły na forum
reklama
reklama
Promowane firmy

Na skróty

> o wydawnictwie - reklama w mediach - praca - kontakt <
Copyright © 2001 - 2016 Raciborskie Media  Raciborskie Media