Szukaj

Samorząd

Ekologia słowo znane i w całym świecie powtarzane...

2008-06-18

Tak śpiewały starszaki z Rudnika, otwierając już III  Międzyprzedszkolny Konkurs Wiedzy Ekologicznej, który odbył się 30 kwietnia w rudnickim przedszkolu.

W konkursie udział wzięły drużyny z Przedszkoli w Grzegorzowicach, Brzeźnicy, Gamowie, Szonowicach oraz Rudniku.

 

Drużyna z Szonowic już rozwiązała rebusy.

 

Celem konkursu było rozbudzanie świadomości ekologicznej oraz kształtowanie postaw proekologicznych u dzieci.

 

Zawodniczka z Brzeźnicy w wyścigu z plastikową butelką.

 

Drużyny poszczególnych przedszkoli brały udział w konkurencjach sprawnościowych, w których rekwizytami były różnorodne surowce wtórne (gazety, puszki, plastikowe butelki). Konkurencje sprawnościowe były przeplatane zadaniami umysłowymi do rozwiązania, typu: rebusy, puzzle „zagrożone zwierzęta”, zagadki o tematyce przyrodniczo – ekologicznej. Poprawność i szybkość wykonanych zadań oceniało Jury, w skład którego weszły Mirella Ogrocka - nasza wizytator oraz Renata Rybka - dyrektor przedszkola w Rudniku. Prawidłowe odpowiedzi były punktowane plastikowymi nakrętkami, które zostaną oddane do punktu skupu.

 

Rudnickie starszaki rozpoczęły konkurs inscenizacją o tematyce ekologicznej.

 

Na zorganizowanie konkursu Katarzyna Zawojska - nauczycielka w przedszkolu w Rudniku, pozyskała fundusze z Gminnego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Powiatowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Banku Spółdzielczego w Raciborzu.

 

Ogółem została zebrana kwota 1200 zł. Zakupiono dwie nagrody główne - aparaty fotograficzne, nagrody w postaci zabawek i płyt cd z bajkami do słuchania dla wszystkich przedszkoli oraz nagrody indywidualne dla uczestników konkursu.

 

Ponieważ wszystkie przedszkolaki z poszczególnych przedszkoli zapoznawały się z tematyką ekologiczną dla nich zostały ufundowane słodkie nagrody.

 

/Katarzyna Zawojska/

/Gmina Rudnik/


Szukaj podobnych artykułów:
RUDNIK
reklama
Wczytywanie...Dodaj komentarz >>
reklama

Inne artykuły w serwisie Samorząd

Poseł ma receptę, jak choć trochę ulżyć węglowym gigantom

2015-07-25

Wilk syty i owca cała. Skąd bierze się zadłużenie spółek górniczych? Częściowo z niezapłaconych zobowiązań, m.in. podatku VAT. A gdyby tak spłacać długi niepotrzebnym kopalniom nieruchomościami?

Parasolowy chaos na rynku. Co na to prezydent?

2015-07-24

Miesiąc temu Leszek Szczasny sugerował prezydentowi ujednolicenie parasoli przy lokalach gastronomicznych w centralnych częściach miasta. Jaką odpowiedź otrzymał z magistratu?

L. Szczasny: 25-lecie samorządu na smutno

2015-07-24

- Realia lokalnej samorządności są zatrważające. Ludzie boją się angażować w działalność społeczną - radny Szczasny ocenia raciborskie realia samorządowe.

Piotr Klima: Przydałby się plastyk miejski

2015-07-21

Zdaniem radnego utworzenie w urzędzie miasta etatu plastyka miejskiego korzystnie wpłynęłoby na krajobraz miasta.

Ranking najbogatszych miast. Jak wypadamy na tle sąsiadów?

2015-07-20

Racibórz 105 w kategorii miast powiatowych, powiat raciborski 128 w kategorii powiatów. Jak wyglądamy w porównaniu z okolicznymi powiatami, miastami i gminami?

Ranking najbogatszych miast. Racibórz najgorzej od 8 lat

2015-07-20

Raciborzanie z dochodem 2522 zł są bogatsi niż przed rokiem, ale samo miasto spadło w rankingu zamożności czasopisma "Wspólnota" zajmując najgorsze miejsce od 2006 roku. Duży zjazd odnotował powiat raciborski.

Racibórz bardzo wysoko w rankingu samorządów 2015

2015-07-14

Miasto uplasowało się na ósmej pozycji wśród stu najlepiej ocenionych przez dziennik "Rzeczpospolita" gmin miejsko - wiejskich.

> o wydawnictwie - reklama w mediach - praca - kontakt <
Copyright © 2001 - 2014 Raciborskie Media  Raciborskie Media