Szukaj

Samorząd

Ekologia słowo znane i w całym świecie powtarzane...

2008-06-18

Tak śpiewały starszaki z Rudnika, otwierając już III  Międzyprzedszkolny Konkurs Wiedzy Ekologicznej, który odbył się 30 kwietnia w rudnickim przedszkolu.

W konkursie udział wzięły drużyny z Przedszkoli w Grzegorzowicach, Brzeźnicy, Gamowie, Szonowicach oraz Rudniku.

 

Drużyna z Szonowic już rozwiązała rebusy.

 

Celem konkursu było rozbudzanie świadomości ekologicznej oraz kształtowanie postaw proekologicznych u dzieci.

 

Zawodniczka z Brzeźnicy w wyścigu z plastikową butelką.

 

Drużyny poszczególnych przedszkoli brały udział w konkurencjach sprawnościowych, w których rekwizytami były różnorodne surowce wtórne (gazety, puszki, plastikowe butelki). Konkurencje sprawnościowe były przeplatane zadaniami umysłowymi do rozwiązania, typu: rebusy, puzzle „zagrożone zwierzęta”, zagadki o tematyce przyrodniczo – ekologicznej. Poprawność i szybkość wykonanych zadań oceniało Jury, w skład którego weszły Mirella Ogrocka - nasza wizytator oraz Renata Rybka - dyrektor przedszkola w Rudniku. Prawidłowe odpowiedzi były punktowane plastikowymi nakrętkami, które zostaną oddane do punktu skupu.

 

Rudnickie starszaki rozpoczęły konkurs inscenizacją o tematyce ekologicznej.

 

Na zorganizowanie konkursu Katarzyna Zawojska - nauczycielka w przedszkolu w Rudniku, pozyskała fundusze z Gminnego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Powiatowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Banku Spółdzielczego w Raciborzu.

 

Ogółem została zebrana kwota 1200 zł. Zakupiono dwie nagrody główne - aparaty fotograficzne, nagrody w postaci zabawek i płyt cd z bajkami do słuchania dla wszystkich przedszkoli oraz nagrody indywidualne dla uczestników konkursu.

 

Ponieważ wszystkie przedszkolaki z poszczególnych przedszkoli zapoznawały się z tematyką ekologiczną dla nich zostały ufundowane słodkie nagrody.

 

/Katarzyna Zawojska/

/Gmina Rudnik/


Szukaj podobnych artykułów:
RUDNIK
reklama
Wczytywanie...Dodaj komentarz >>
reklama

Inne artykuły w serwisie Samorząd

Powiat raciborski w Stowarzyszeniu Gmin Cysterskich

2016-10-21

Na zamku podpisano porozumienie o współpracy pomiędzy Powiatem Raciborskim a OSGC, którego celem jest obrona wspólnych interesów w zakresie ochrony dziedzictwa cysterskiego.

Młodzi strażacy z Niemiec z wizytą w powiecie raciborskim

2016-10-19

Czterdziestu młodych strażaków-ochotników z Polski i Niemiec uczestniczyło w projekcie "Ratownicy przyszłości – niemiecko-polska wymiana młodzieżowych ochotniczych straży pożarnych".

Ruszyło głosowanie nad Budżetem Obywatelskim

2016-10-18

W poniedziałek rozpoczęło się głosowanie na projekty, które mogą zostać zrealizowane w ramach Budżetu Obywatelskiego. Głosy można oddawać przez internet lub w Urzędzie Miasta.

Powiat raciborski w Stowarzyszeniu Gmin Cysterskich

2016-10-18

Ideą Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Gmin Cysterskich jest obrona wspólnych interesów w zakresie ochrony dziedzictwa cysterskiego. Członkiem wspierającym został powiat raciborski.

Zapadł wyrok w sprawie Anny Ronin

2016-10-17

Zakończyła się ciągnąca się od wielu miesięcy sprawa, w której radna Anna Ronin oskarżona była o bezprawne ujawnienie szczegółów śledztwa w czasie jego trwania.

IV Zjazd Oddziału Powiatowego Związku OSP

2016-10-15

W Pietrowicach Wielkich odbył się IV Zjazd Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP 2016. Wybrano prezesa na kolejną kadencję.

Budżet Obywatelski 2017: W poniedziałek początek głosowania

2016-10-14

W poniedziałek rusza głosowanie na projekty, które mogą zostać zrealizowane w ramach Budżetu Obywatelskiego. Z tej okazji Urząd Miasta przygotował film promujący wydarzenie.

> o wydawnictwie - reklama w mediach - praca - kontakt <
Copyright © 2001 - 2016 Raciborskie Media  Raciborskie Media