Szukaj

Samorząd

Ekologia słowo znane i w całym świecie powtarzane...

2008-06-18

Tak śpiewały starszaki z Rudnika, otwierając już III  Międzyprzedszkolny Konkurs Wiedzy Ekologicznej, który odbył się 30 kwietnia w rudnickim przedszkolu.

W konkursie udział wzięły drużyny z Przedszkoli w Grzegorzowicach, Brzeźnicy, Gamowie, Szonowicach oraz Rudniku.

 

Drużyna z Szonowic już rozwiązała rebusy.

 

Celem konkursu było rozbudzanie świadomości ekologicznej oraz kształtowanie postaw proekologicznych u dzieci.

 

Zawodniczka z Brzeźnicy w wyścigu z plastikową butelką.

 

Drużyny poszczególnych przedszkoli brały udział w konkurencjach sprawnościowych, w których rekwizytami były różnorodne surowce wtórne (gazety, puszki, plastikowe butelki). Konkurencje sprawnościowe były przeplatane zadaniami umysłowymi do rozwiązania, typu: rebusy, puzzle „zagrożone zwierzęta”, zagadki o tematyce przyrodniczo – ekologicznej. Poprawność i szybkość wykonanych zadań oceniało Jury, w skład którego weszły Mirella Ogrocka - nasza wizytator oraz Renata Rybka - dyrektor przedszkola w Rudniku. Prawidłowe odpowiedzi były punktowane plastikowymi nakrętkami, które zostaną oddane do punktu skupu.

 

Rudnickie starszaki rozpoczęły konkurs inscenizacją o tematyce ekologicznej.

 

Na zorganizowanie konkursu Katarzyna Zawojska - nauczycielka w przedszkolu w Rudniku, pozyskała fundusze z Gminnego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Powiatowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Banku Spółdzielczego w Raciborzu.

 

Ogółem została zebrana kwota 1200 zł. Zakupiono dwie nagrody główne - aparaty fotograficzne, nagrody w postaci zabawek i płyt cd z bajkami do słuchania dla wszystkich przedszkoli oraz nagrody indywidualne dla uczestników konkursu.

 

Ponieważ wszystkie przedszkolaki z poszczególnych przedszkoli zapoznawały się z tematyką ekologiczną dla nich zostały ufundowane słodkie nagrody.

 

/Katarzyna Zawojska/

/Gmina Rudnik/


Szukaj podobnych artykułów:
RUDNIK
reklama
Wczytywanie...Dodaj komentarz >>
reklama

Inne artykuły w serwisie Samorząd

Dyżury radnych Rady Seniorów Miasta Racibórz

2016-08-24

Członkowie Rady Seniorów dyżurują w każdy przedostatni poniedziałek miesiąca w godz. od 14.30 do 15.30 w Sali Błękitnej (I piętro nr 125) Urzędu Miasta Racibórz.

Za ile skorzystasz z szaletu? O tym zadecyduje prezydent

2016-08-19

Rada miasta zamierza zrzec się przysługującego jej prawa do ustalania wysokości opłat za korzystanie z szaletów miejskich i upoważnić prezydenta, aby to on decydował o tym osobiście.

Radni pochylą się nad obwodnicami Raciborza

2016-08-19

Po wakacyjnej przerwie do pracy wracają radni miejscy. Głównym tematem sierpniowej sesji będzie stan zaawansowania prac nad projektowaniem obwodnic miasta. Zobacz, czym jeszcze zajmą się raciborscy radni w sierpniu.

Starosta powołał grupę antykryzysową

2016-08-17

Powiatowy Zespół Zarządzania Kryzysowego to organ właściwy w sprawach inicjowania i koordynowania działań w zakresie zarządzania kryzysowego.

Raptorsi na Zamkowej? "W życiu nie ma nic za darmo"

2016-08-10

Prezydent sprzyja raciborskiej drużynie futbolu amerykańskiego, jednak nie kwapi się wpuścić Raptorsów na stadion OSiR-u za darmo.

Kiedy szpecące billboardy znikną z poboczy?

2016-08-10

Władze centralne ustawą krajobrazową dały samorządom narzędzie pozwalające ucywilizować przestrzeń wokół miast. W Raciborzu biorą jednak na przeczekanie.

Małgorzata Krawczyńska nową szefową DPS Złota Jesień

2016-07-27

Zarząd powiatu zdecydował o przekazaniu obowiązków dyrektora DPS „Złota Jesień” w Raciborzu na czas, w którym zwolniona poprzednia szefowa przebywa na L-4.

> o wydawnictwie - reklama w mediach - praca - kontakt <
Copyright © 2001 - 2016 Raciborskie Media  Raciborskie Media