Szukaj

Wiadomości

Psi hotel w raciborskim schronisku

2008-07-07

Miejsca hotelowe dla psów i kotów w naszym schronisku, były zawsze, ale nie były wystarczająco reklamowane -  mówi Wojciech Priebe, kierownik schroniska.

Wojciech Priebe pracuje w schronisku już pięć lat. - Gdy rozpocząłem tutaj pracę były tylko dwa miejsca hotelowe – wspomina. Teraz dysponujemy większą liczbą. Wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów, tworząc nowe miejsca hotelowe. Zainteresowanie możliwością pozostawienia u nas psów, kotów jest coraz większe. W sezonie mamy wszystkie miejsca zajęte – dodaje.  

 

 

Psi hotel umożliwia pozostawienie ukochanego czworonoga w dobrych rękach. - Myślę, że nasze społeczeństwo dorosło, ponieważ uświadomiło sobie, jak ważne jest, aby nie zostawiać psów czy kotów w domu na czas wyjazdu. Często właściciele zwierzaków przyprowadzają je również, gdy mają w domu jakąś uroczystość – mówi Priebe.  

 

 

Raciborzanie – jak mówi kierownik schroniska – rzadko korzystają z hotelu dla psów. Częściej swoje psy i koty pozostawiają mieszkańcy Rybnika, Kędzierzyna – Koźla. Schroniska w tych miastach nie mają miejsc hotelowych.

 

 

Zwierzęta znajdujące się w psim hotelu mają zapewnioną opiekę, pokarm. - Rzadko się zdarza, że właściciele psów przywożą karmę dla swojego czworonoga. O wiele częściej właściciele kotów dają nam karmę dla nich. Koty gorzej znoszą zmiany pokarmowe – wyjaśnia Wojciech Priebe.

 

 

Za pozostawienie czworonoga na jedną dobę w hotelu musimy zapłacić:  12,20 zł za małego psa, 14,64 zł za średniego, 17,08 zł za dużego, 6 zł za kota.

 

 

Raciborskie schronisko ma 80 kojców. W jednym kojcu są najwyżej dwa psy. - Warunki mają niemal luksusowe – śmieje się Priebe.

 

Trafiają do niego psy porzucone, które przyprowadzają zwykle  pracownicy straży miejskiej. - Zwierzaków porzuconych jest coraz mniej. Ich liczba z roku na rok maleje – mówi kierownik schroniska.

 

W schronisku można zaadoptować psa. - Coraz częściej przychodzą do nas ludzie, aby zabrać czworonoga do domu. Mamy dobrą opinię. Psy wychodzące od nas są zdrowe. Za małego psa trzeba zapłacić 36 zł, za średniego 41 zł, za dużego 67 zł,  za psa mającego cechy psa rasowego 118 zł.

 

/KJ/


reklama
Wczytywanie...Dodaj komentarz >>
reklama

Inne artykuły w serwisie Wiadomości

"Na razie w sprawie DPS nie podejmujemy żadnych działań"

2016-05-31

- Każdemu trzeba dać szansę - twierdzi wicestarosta Marek Kurpis i zapowiada, że do czasu zapoznania się z planem naprawczym,  zarząd powiatu nie będzie ingerował w sprawy zarządzania DPS "Złota Jesień".

Polityka czy upór i zasługi? Za co medal dla Adama Hajduka?

2016-05-31

Opozycja w radzie powiatu sprzeciwiła się nadaniu byłemu staroście tytułu zasłużonego dla powiatu. - To obciach - uważa D. Wacławczyk. Innego zdania jest większość rządząca. Hajdukowi medal należy się za remont zamku.

Spełniły noworoczne postanowienia w Akademii Fitness

2016-05-31

Po czterech intensywnych miesiącach walki o zgrabną i smukłą sylwetkę program Noworoczne Postanowienia w Akademii Fitness dobiegł końca. Specjalnie przygotowany cykl ćwiczeń po raz kolejny zmotywował wiele pań do zmiany trybu życia.

Dni Otwarte w Straży Granicznej

2016-05-31

Pokazy sprzętu pirotechnicznego, zwiedzanie strzelnicy czy dynamiczny pokaz umiejętności i sprawności funkcjonariuszy - takie atrakcje czekały dziś na gości, którzy odwiedzili placówkę ŚMOSG w Raciborzu. Fotorelacja.

Raciborscy łamatorzy z medalami

2016-05-31

W minioną sobotę 28 maja odbył się ostatni w sezonie 2015/2016 punktowany turniej ogólnopolskiej ligii dzieci i młodzieży w ju jitsu sportowym. Organizatorem był Śląski Związek Ju Jitsu oraz Roan Fight Club Katowice.

Nowy projekt ustawy o podatku od sprzedaży detalicznej

2016-05-31

Poradnik Przedsiębiorcy: Kwotę wolną od podatku w wysokości 17 mln złotych miesięcznie oraz skalę progresywną obejmującą 2 stawki i progi podatkowe zawiera przygotowany przez Ministra Finansów projekt ustawy o podatku od sprzedaży detalicznej.

Spotkanie Ruchu Autonomii Śląska w Pietrowicach

2016-05-31

W niedzielę, 29 maja, w Pietrowicach Wielkich odbyło się kolejne spotkanie organizowane przez Ruch Autonomii Śląska z serii "Popołednie ze ślonskom godkom".

Ostatnio komentowane artykuły
Polecane artykuły na forum
reklama
reklama
Promowane firmy

Na skróty

> o wydawnictwie - reklama w mediach - praca - kontakt <
Copyright © 2001 - 2014 Raciborskie Media  Raciborskie Media