Szukaj

Wiadomości

Psi hotel w raciborskim schronisku

2008-07-07

Miejsca hotelowe dla psów i kotów w naszym schronisku, były zawsze, ale nie były wystarczająco reklamowane -  mówi Wojciech Priebe, kierownik schroniska.

Wojciech Priebe pracuje w schronisku już pięć lat. - Gdy rozpocząłem tutaj pracę były tylko dwa miejsca hotelowe – wspomina. Teraz dysponujemy większą liczbą. Wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów, tworząc nowe miejsca hotelowe. Zainteresowanie możliwością pozostawienia u nas psów, kotów jest coraz większe. W sezonie mamy wszystkie miejsca zajęte – dodaje.  

 

 

Psi hotel umożliwia pozostawienie ukochanego czworonoga w dobrych rękach. - Myślę, że nasze społeczeństwo dorosło, ponieważ uświadomiło sobie, jak ważne jest, aby nie zostawiać psów czy kotów w domu na czas wyjazdu. Często właściciele zwierzaków przyprowadzają je również, gdy mają w domu jakąś uroczystość – mówi Priebe.  

 

 

Raciborzanie – jak mówi kierownik schroniska – rzadko korzystają z hotelu dla psów. Częściej swoje psy i koty pozostawiają mieszkańcy Rybnika, Kędzierzyna – Koźla. Schroniska w tych miastach nie mają miejsc hotelowych.

 

 

Zwierzęta znajdujące się w psim hotelu mają zapewnioną opiekę, pokarm. - Rzadko się zdarza, że właściciele psów przywożą karmę dla swojego czworonoga. O wiele częściej właściciele kotów dają nam karmę dla nich. Koty gorzej znoszą zmiany pokarmowe – wyjaśnia Wojciech Priebe.

 

 

Za pozostawienie czworonoga na jedną dobę w hotelu musimy zapłacić:  12,20 zł za małego psa, 14,64 zł za średniego, 17,08 zł za dużego, 6 zł za kota.

 

 

Raciborskie schronisko ma 80 kojców. W jednym kojcu są najwyżej dwa psy. - Warunki mają niemal luksusowe – śmieje się Priebe.

 

Trafiają do niego psy porzucone, które przyprowadzają zwykle  pracownicy straży miejskiej. - Zwierzaków porzuconych jest coraz mniej. Ich liczba z roku na rok maleje – mówi kierownik schroniska.

 

W schronisku można zaadoptować psa. - Coraz częściej przychodzą do nas ludzie, aby zabrać czworonoga do domu. Mamy dobrą opinię. Psy wychodzące od nas są zdrowe. Za małego psa trzeba zapłacić 36 zł, za średniego 41 zł, za dużego 67 zł,  za psa mającego cechy psa rasowego 118 zł.

 

/KJ/


reklama
Wczytywanie...Dodaj komentarz >>
reklama

Inne artykuły w serwisie Wiadomości

W Nędzy odbyły się warsztaty teatralne

2016-07-26

W ramach Akcji Lato 2016 w Gminnym Centrum Kultury w Nędzy odbyły się warsztaty teatralne, które poprowadziła raciborska artystka Grażyna Tabor.

Kuźniańscy policjanci zatrzymali złodzieja roweru

2016-07-26

Kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności grozi mężczyźnie zatrzymanemu przez kuźniańskich policjantów, który ukradł rower z posesji.

Dotacje do montażu kolektorów słonecznych

2016-07-26

W Urzędzie Gminy w Krzyżanowicach przyjmowane są wnioski o dotację do montażu kolektorów słonecznych.

Wykorzystanie terenów przydomowych wspólnot mieszkaniowych

2016-07-26

Teren przydomowy przy ulicach Stalmacha, Dąbrowskiego i Różyckiego jest jednym z największych w zasobie MZB wymagających kompleksowego zagospodarowania. W lipcu dyskutowano nad jego przeznaczeniem.

W raciborskim browarze otwarto salę degustacyjną

2016-07-26

Wszyscy odwiedzający raciborski browar będą mieli możliwość spróbowania piw w nowej sali degustacyjnej.

Młodzież z Nędzy przepytała mieszkańców

2016-07-26

Bezludna wyspa i wakacje nad Bałtykiem - te dwie opcje pojawiały się najczęściej podczas sondy ulicznej, w której młodzież pytała o wymarzone wakacje.

Nabór wniosków o refundację kosztów zatrudnienia

2016-07-26

Nadal można składać wnioski o refundację przez okres 12 miesięcy części kosztów poniesionych na wynagrodzenia, nagrody oraz składki na ubezpieczenia społeczne skierowanych bezrobotnych do 30 roku życia

> o wydawnictwie - reklama w mediach - praca - kontakt <
Copyright © 2001 - 2016 Raciborskie Media  Raciborskie Media