Szukaj

Wiadomości

Psi hotel w raciborskim schronisku

2008-07-07

Miejsca hotelowe dla psów i kotów w naszym schronisku, były zawsze, ale nie były wystarczająco reklamowane -  mówi Wojciech Priebe, kierownik schroniska.

Wojciech Priebe pracuje w schronisku już pięć lat. - Gdy rozpocząłem tutaj pracę były tylko dwa miejsca hotelowe – wspomina. Teraz dysponujemy większą liczbą. Wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów, tworząc nowe miejsca hotelowe. Zainteresowanie możliwością pozostawienia u nas psów, kotów jest coraz większe. W sezonie mamy wszystkie miejsca zajęte – dodaje.  

 

 

Psi hotel umożliwia pozostawienie ukochanego czworonoga w dobrych rękach. - Myślę, że nasze społeczeństwo dorosło, ponieważ uświadomiło sobie, jak ważne jest, aby nie zostawiać psów czy kotów w domu na czas wyjazdu. Często właściciele zwierzaków przyprowadzają je również, gdy mają w domu jakąś uroczystość – mówi Priebe.  

 

 

Raciborzanie – jak mówi kierownik schroniska – rzadko korzystają z hotelu dla psów. Częściej swoje psy i koty pozostawiają mieszkańcy Rybnika, Kędzierzyna – Koźla. Schroniska w tych miastach nie mają miejsc hotelowych.

 

 

Zwierzęta znajdujące się w psim hotelu mają zapewnioną opiekę, pokarm. - Rzadko się zdarza, że właściciele psów przywożą karmę dla swojego czworonoga. O wiele częściej właściciele kotów dają nam karmę dla nich. Koty gorzej znoszą zmiany pokarmowe – wyjaśnia Wojciech Priebe.

 

 

Za pozostawienie czworonoga na jedną dobę w hotelu musimy zapłacić:  12,20 zł za małego psa, 14,64 zł za średniego, 17,08 zł za dużego, 6 zł za kota.

 

 

Raciborskie schronisko ma 80 kojców. W jednym kojcu są najwyżej dwa psy. - Warunki mają niemal luksusowe – śmieje się Priebe.

 

Trafiają do niego psy porzucone, które przyprowadzają zwykle  pracownicy straży miejskiej. - Zwierzaków porzuconych jest coraz mniej. Ich liczba z roku na rok maleje – mówi kierownik schroniska.

 

W schronisku można zaadoptować psa. - Coraz częściej przychodzą do nas ludzie, aby zabrać czworonoga do domu. Mamy dobrą opinię. Psy wychodzące od nas są zdrowe. Za małego psa trzeba zapłacić 36 zł, za średniego 41 zł, za dużego 67 zł,  za psa mającego cechy psa rasowego 118 zł.

 

/KJ/


reklama
Wczytywanie...Dodaj komentarz >>
reklama

Inne artykuły w serwisie Wiadomości

Wernisaż malarstwa Pauliny Knyziak-Niezgodzki

2015-08-04

W raciborskim zamku ponoć straszy… więc sprawę trzeba koniecznie zbadać, zwłaszcza, że już wkrótce na zamek przyjedzie nowa wystawa. Sprawdź jaka!

Region: Poziomu alarmowy dla ozonu w powietrzu przekroczony

2015-08-04

Przyczynami takiego stanu są warunki meteorologiczne związane z dużym nasłonecznieniem i wysokimi temperaturami, a także obecność w powietrzu substancji, które sprzyjają tworzeniu się ozonu w atmosferze.

Warsztaty LEGO w RCK znowu zrobiły furorę

2015-08-04

Wakacje na półmetku, a w RCK seria warsztatów jeszcze się nie kończy. Bardzo dużym powodzeniem cieszyły się w tym roku warsztaty LEGO prowadzone przez Antoniego Dudę z Akademii Technicznej Małolata w Rybniku.

Narodowe Czytanie 2015. W tym roku Lalka Bolesława Prusa

2015-08-04

W sobotę 5 września Zamek Piastowski w Raciborzu włącza się w IV edycję Narodowego Czytania. Potrwa od 17.00 do 19.00 w miejscu starej wozowni.

Granat moździerzowy na budowie

2015-08-04

Na terenie budowy przy ul. Koszalińskiej w Raciborzu robotnicy pracujący przy wykopie odkryli niewybuch z czasów II wojny światowej.

Piosenki czar znów zabrzmi na zamku

2015-08-04

W sobotę 8 sierpnia na dziedzińcu Zamku Piastowskiego w Raciborzu w miejscu byłej wozowni odbędzie się kolejny mini – recital w ramach cyklu „Piosenki na Zamku czar”.

Referendum 6 września. Co warto wiedzieć?

2015-08-04

W związku z wyznaczonym na 6 września 2015 roku referendum ogólnokrajowym, raciborski magistrat przypomina o sposobie sporządzenia spisów osób uprawnionych do udziału w referendum i inne przydatne informacje.

> o wydawnictwie - reklama w mediach - praca - kontakt <
Copyright © 2001 - 2014 Raciborskie Media  Raciborskie Media