Szukaj

Wiadomości

Psi hotel w raciborskim schronisku

2008-07-07

Miejsca hotelowe dla psów i kotów w naszym schronisku, były zawsze, ale nie były wystarczająco reklamowane -  mówi Wojciech Priebe, kierownik schroniska.

Wojciech Priebe pracuje w schronisku już pięć lat. - Gdy rozpocząłem tutaj pracę były tylko dwa miejsca hotelowe – wspomina. Teraz dysponujemy większą liczbą. Wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów, tworząc nowe miejsca hotelowe. Zainteresowanie możliwością pozostawienia u nas psów, kotów jest coraz większe. W sezonie mamy wszystkie miejsca zajęte – dodaje.  

 

 

Psi hotel umożliwia pozostawienie ukochanego czworonoga w dobrych rękach. - Myślę, że nasze społeczeństwo dorosło, ponieważ uświadomiło sobie, jak ważne jest, aby nie zostawiać psów czy kotów w domu na czas wyjazdu. Często właściciele zwierzaków przyprowadzają je również, gdy mają w domu jakąś uroczystość – mówi Priebe.  

 

 

Raciborzanie – jak mówi kierownik schroniska – rzadko korzystają z hotelu dla psów. Częściej swoje psy i koty pozostawiają mieszkańcy Rybnika, Kędzierzyna – Koźla. Schroniska w tych miastach nie mają miejsc hotelowych.

 

 

Zwierzęta znajdujące się w psim hotelu mają zapewnioną opiekę, pokarm. - Rzadko się zdarza, że właściciele psów przywożą karmę dla swojego czworonoga. O wiele częściej właściciele kotów dają nam karmę dla nich. Koty gorzej znoszą zmiany pokarmowe – wyjaśnia Wojciech Priebe.

 

 

Za pozostawienie czworonoga na jedną dobę w hotelu musimy zapłacić:  12,20 zł za małego psa, 14,64 zł za średniego, 17,08 zł za dużego, 6 zł za kota.

 

 

Raciborskie schronisko ma 80 kojców. W jednym kojcu są najwyżej dwa psy. - Warunki mają niemal luksusowe – śmieje się Priebe.

 

Trafiają do niego psy porzucone, które przyprowadzają zwykle  pracownicy straży miejskiej. - Zwierzaków porzuconych jest coraz mniej. Ich liczba z roku na rok maleje – mówi kierownik schroniska.

 

W schronisku można zaadoptować psa. - Coraz częściej przychodzą do nas ludzie, aby zabrać czworonoga do domu. Mamy dobrą opinię. Psy wychodzące od nas są zdrowe. Za małego psa trzeba zapłacić 36 zł, za średniego 41 zł, za dużego 67 zł,  za psa mającego cechy psa rasowego 118 zł.

 

/KJ/


reklama
Wczytywanie...Dodaj komentarz >>
reklama

Inne artykuły w serwisie Wiadomości

Ruszyły przygotowania do jarmarku świątecznego

2015-11-30

Jarmark zaczyna się 1 grudnia i potrwa cały miesiąc. Każdy znajdzie coś dla siebie wśród stoisk na  Rynku. A już w najbliższy weekend masa atrakcji, np. wielkie gotowanie, kino w namiocie sferycznym, spotkanie z Mikołajem.

Gołębie piękności na wystawie w Nędzy

2015-11-30

Dokładnie 212 gołębi zostało zaprezentowanych na wystawie gołębi pocztowych w Nędzy. To najlepsze z najlepszych w kategoriach sportowych i standard.

Raciborscy policjanci na podium pływackich mistrzostw

2015-11-30

W miniony piątek odbyły się Wojewódzkie Mistrzostwa Policji w Pływaniu. Wśród najlepszych na podium znaleźli się raciborscy policjanci.

Kolejarze o bezpiecznym przejeździe u przedszkolaków w Nędzy

2015-11-30

16 wypadków i kolizji, 4 osoby zabite i 2 ciężko ranne - to bilans zdarzeń do jakich doszło w samym tylko wrześniu z udziałem pojazdów i pieszych na przejazdach oraz przejściach kolejowo-drogowych.

Druga EkoPaka już jest w bibliotece

2015-11-30

Raciborska biblioteka jest jedną z 50 w całej Polsce, które biorą udział w programie edukacyjnym „EkoPaka - zamykamy obieg surowców” organizowanym przez INTERSEROH Organizację Odzysku Opakowań S.A.

1012 kontroli podczas policyjnej akcji "Alkohol i Narkotyki"

2015-11-30

Raciborscy policjanci przeprowadzili w sobotę akcję "Alkohol i narkotyki". W trakcie działań stróże prawa wyeliminowali z dalszej jazdy 7 amatorów jazdy na „podwójnym gazie”.

Mikołaj zawita do Areny Rafako

2015-11-30

W niedzielę, 6 grudnia w Arenie RAFAKO na wszystkie dzieci pracowników Rafako S.A. czekać będą niespodzianki. Właśnie tego dnia przypadają Mikołajki, więc i władze raciborskiej Spółki zadbały, aby ten dzień był wyjątkowy.

> o wydawnictwie - reklama w mediach - praca - kontakt <
Copyright © 2001 - 2014 Raciborskie Media  Raciborskie Media