Szukaj

Wiadomości

Psi hotel w raciborskim schronisku

2008-07-07

Miejsca hotelowe dla psów i kotów w naszym schronisku, były zawsze, ale nie były wystarczająco reklamowane -  mówi Wojciech Priebe, kierownik schroniska.

Wojciech Priebe pracuje w schronisku już pięć lat. - Gdy rozpocząłem tutaj pracę były tylko dwa miejsca hotelowe – wspomina. Teraz dysponujemy większą liczbą. Wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów, tworząc nowe miejsca hotelowe. Zainteresowanie możliwością pozostawienia u nas psów, kotów jest coraz większe. W sezonie mamy wszystkie miejsca zajęte – dodaje.  

 

 

Psi hotel umożliwia pozostawienie ukochanego czworonoga w dobrych rękach. - Myślę, że nasze społeczeństwo dorosło, ponieważ uświadomiło sobie, jak ważne jest, aby nie zostawiać psów czy kotów w domu na czas wyjazdu. Często właściciele zwierzaków przyprowadzają je również, gdy mają w domu jakąś uroczystość – mówi Priebe.  

 

 

Raciborzanie – jak mówi kierownik schroniska – rzadko korzystają z hotelu dla psów. Częściej swoje psy i koty pozostawiają mieszkańcy Rybnika, Kędzierzyna – Koźla. Schroniska w tych miastach nie mają miejsc hotelowych.

 

 

Zwierzęta znajdujące się w psim hotelu mają zapewnioną opiekę, pokarm. - Rzadko się zdarza, że właściciele psów przywożą karmę dla swojego czworonoga. O wiele częściej właściciele kotów dają nam karmę dla nich. Koty gorzej znoszą zmiany pokarmowe – wyjaśnia Wojciech Priebe.

 

 

Za pozostawienie czworonoga na jedną dobę w hotelu musimy zapłacić:  12,20 zł za małego psa, 14,64 zł za średniego, 17,08 zł za dużego, 6 zł za kota.

 

 

Raciborskie schronisko ma 80 kojców. W jednym kojcu są najwyżej dwa psy. - Warunki mają niemal luksusowe – śmieje się Priebe.

 

Trafiają do niego psy porzucone, które przyprowadzają zwykle  pracownicy straży miejskiej. - Zwierzaków porzuconych jest coraz mniej. Ich liczba z roku na rok maleje – mówi kierownik schroniska.

 

W schronisku można zaadoptować psa. - Coraz częściej przychodzą do nas ludzie, aby zabrać czworonoga do domu. Mamy dobrą opinię. Psy wychodzące od nas są zdrowe. Za małego psa trzeba zapłacić 36 zł, za średniego 41 zł, za dużego 67 zł,  za psa mającego cechy psa rasowego 118 zł.

 

/KJ/


reklama
Wczytywanie...Dodaj komentarz >>
reklama

Inne artykuły w serwisie Wiadomości

Ahoj ku nowej przygodzie! Nocka w bibliotece w Markowicach

2016-02-08

Biblioteka czynna nocą? Taka gratka nie zdarza się co dzień! W piątkowy wieczór 5 lutego do biblioteki w Markowicach zawitali mali piraci z Przedszkola nr 17.

Ewa Chylińska nowym dyrektorem ZOPO w Raciborzu

2016-02-08

Od 15 lutego Dyrektorem Zespołu Obsługi Placówek Oświatowych w Raciborzu zostanie Pani Ewa Chylińska.

Debaty o mapach zagrożeń w powiecie raciborskim

2016-02-08

Raciborska policja zaprasza do dyskusji, podczas której przedstawiciele różnych środowisk podzielą się doświadczeniami płynącymi z dotychczasowego funkcjonowania lokalnych rozwiązań w zakresie bezpieczeństwa.

Rolety Eko-Okien podbijają Europę

2016-02-08

Eko-Okna S.A. nieustannie podnoszą sobie poprzeczkę. Spółka stawiana jest w ścisłej czołówce europejskich producentów stolarki okiennej. Jednak na tym nie poprzestaje. Rozwija również inne gałęzie produkcyjne.

Stop kopciuchom! Antysmogowy spot magistratu

2016-02-08

Raciborski urząd miasta zaprezentował nowy spot poświęcony walce z niską emisją. Zobaczcie filmik promujący walkę z tym zjawiskiem [WIDEO].

Raciborska policja w trosce o bezpieczeństwo seniorów

2016-02-08

W porozumieniu z dyrekcją Domu Pomocy Społecznej „Złota Jesień” w Raciborzu policjantka z wydziału prewencji raciborskiej policji zorganizowała spotkanie profilaktyczne skierowane do osób starszych.

Czytelnicy nagrodzeni w Plebiscycie na Książkę Roku

2016-02-08

Tytuł Książki Roku 2015 otrzymała debiutancka powieść raciborzanina Przemysława Wilczyńskiego Malarz obłędu – thriller psychologiczny z Raciborzem w tle. Teraz nagrodzono czytelników, którzy brali udział w konkursie. 

> o wydawnictwie - reklama w mediach - praca - kontakt <
Copyright © 2001 - 2014 Raciborskie Media  Raciborskie Media