Szukaj

Wiadomości

Psi hotel w raciborskim schronisku

2008-07-07

Miejsca hotelowe dla psów i kotów w naszym schronisku, były zawsze, ale nie były wystarczająco reklamowane -  mówi Wojciech Priebe, kierownik schroniska.

Wojciech Priebe pracuje w schronisku już pięć lat. - Gdy rozpocząłem tutaj pracę były tylko dwa miejsca hotelowe – wspomina. Teraz dysponujemy większą liczbą. Wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów, tworząc nowe miejsca hotelowe. Zainteresowanie możliwością pozostawienia u nas psów, kotów jest coraz większe. W sezonie mamy wszystkie miejsca zajęte – dodaje.  

 

 

Psi hotel umożliwia pozostawienie ukochanego czworonoga w dobrych rękach. - Myślę, że nasze społeczeństwo dorosło, ponieważ uświadomiło sobie, jak ważne jest, aby nie zostawiać psów czy kotów w domu na czas wyjazdu. Często właściciele zwierzaków przyprowadzają je również, gdy mają w domu jakąś uroczystość – mówi Priebe.  

 

 

Raciborzanie – jak mówi kierownik schroniska – rzadko korzystają z hotelu dla psów. Częściej swoje psy i koty pozostawiają mieszkańcy Rybnika, Kędzierzyna – Koźla. Schroniska w tych miastach nie mają miejsc hotelowych.

 

 

Zwierzęta znajdujące się w psim hotelu mają zapewnioną opiekę, pokarm. - Rzadko się zdarza, że właściciele psów przywożą karmę dla swojego czworonoga. O wiele częściej właściciele kotów dają nam karmę dla nich. Koty gorzej znoszą zmiany pokarmowe – wyjaśnia Wojciech Priebe.

 

 

Za pozostawienie czworonoga na jedną dobę w hotelu musimy zapłacić:  12,20 zł za małego psa, 14,64 zł za średniego, 17,08 zł za dużego, 6 zł za kota.

 

 

Raciborskie schronisko ma 80 kojców. W jednym kojcu są najwyżej dwa psy. - Warunki mają niemal luksusowe – śmieje się Priebe.

 

Trafiają do niego psy porzucone, które przyprowadzają zwykle  pracownicy straży miejskiej. - Zwierzaków porzuconych jest coraz mniej. Ich liczba z roku na rok maleje – mówi kierownik schroniska.

 

W schronisku można zaadoptować psa. - Coraz częściej przychodzą do nas ludzie, aby zabrać czworonoga do domu. Mamy dobrą opinię. Psy wychodzące od nas są zdrowe. Za małego psa trzeba zapłacić 36 zł, za średniego 41 zł, za dużego 67 zł,  za psa mającego cechy psa rasowego 118 zł.

 

/KJ/


reklama
Wczytywanie...Dodaj komentarz >>
reklama

Inne artykuły w serwisie Wiadomości

Zbigniew Wodecki wystąpił na zamku

2015-07-04

Artysta zaśpiewał na zamkowym dziedzińcu z okazji 115 jubileuszu obecności w Raciborzu Banku Spółdzielczego [FOTORELACJA].

Polsko-niemiecko-francuska ekspozycja na zamku

2015-07-04

W ramach współpracy międzynarodowej Powiatu Raciborskiego do Raciborza przyjechały prace artystów z niemieckiego miasta Rendsburg oraz francuskiego miasta Vierzon.

Pożar w Pietrowicach Wielkich

2015-07-04

W piątek w godzinach popołudniowych paliły się odpady koło zabudowań gospodarskich na jednej z posesji [zdjęcia].

Nowe akcje Rafako. Komisja Nadzoru Finansowego zatwierdza

2015-07-04

Chodzi o  prospekt emisyjny Rafako, przygotowany w związku z ofertą publiczną akcji serii J oraz zamiar ubiegania się o dopuszczenie do obrotu na rynku regulowanym i praw do akcji serii.

Ruszył remont alejek w parku przy Matejki

2015-07-03

Koniec z brodzeniem w błocie na skwerze u zbiegu ulic Matejki - Warszawskiej i Żeromskiego. Właśnie ruszył remont alejek, w ciągu miesiąca pojawi się estetyczna kostka.

Migalski do Kukiza: upodabnia się Pan do Tymińskiego

2015-07-03

- Słusznie krytykował Pan Tuska i Kaczyńskiego, ale co sam proponuje? Szkodzi Pan Polakom opowiadając im naiwne bajki o tym, że JOW-y są dobre na wszystko - pisze były europoseł do Pawła Kukiza.

Zmarł ks. Franciszek Czernik, były wikary parafii WNMP

2015-07-03

Najstarszy ksiądz diecezji gliwickiej święcenia kapłańskie przyjął 61 lat temu. W czasie 6 dekad służby Bogu pełnił m.in. funkcję wikarego w raciborskim kościele farnym.

> o wydawnictwie - reklama w mediach - praca - kontakt <
Copyright © 2001 - 2014 Raciborskie Media  Raciborskie Media