Szukaj

Wiadomości

Psi hotel w raciborskim schronisku

2008-07-07

Miejsca hotelowe dla psów i kotów w naszym schronisku, były zawsze, ale nie były wystarczająco reklamowane -  mówi Wojciech Priebe, kierownik schroniska.

Wojciech Priebe pracuje w schronisku już pięć lat. - Gdy rozpocząłem tutaj pracę były tylko dwa miejsca hotelowe – wspomina. Teraz dysponujemy większą liczbą. Wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów, tworząc nowe miejsca hotelowe. Zainteresowanie możliwością pozostawienia u nas psów, kotów jest coraz większe. W sezonie mamy wszystkie miejsca zajęte – dodaje.  

 

 

Psi hotel umożliwia pozostawienie ukochanego czworonoga w dobrych rękach. - Myślę, że nasze społeczeństwo dorosło, ponieważ uświadomiło sobie, jak ważne jest, aby nie zostawiać psów czy kotów w domu na czas wyjazdu. Często właściciele zwierzaków przyprowadzają je również, gdy mają w domu jakąś uroczystość – mówi Priebe.  

 

 

Raciborzanie – jak mówi kierownik schroniska – rzadko korzystają z hotelu dla psów. Częściej swoje psy i koty pozostawiają mieszkańcy Rybnika, Kędzierzyna – Koźla. Schroniska w tych miastach nie mają miejsc hotelowych.

 

 

Zwierzęta znajdujące się w psim hotelu mają zapewnioną opiekę, pokarm. - Rzadko się zdarza, że właściciele psów przywożą karmę dla swojego czworonoga. O wiele częściej właściciele kotów dają nam karmę dla nich. Koty gorzej znoszą zmiany pokarmowe – wyjaśnia Wojciech Priebe.

 

 

Za pozostawienie czworonoga na jedną dobę w hotelu musimy zapłacić:  12,20 zł za małego psa, 14,64 zł za średniego, 17,08 zł za dużego, 6 zł za kota.

 

 

Raciborskie schronisko ma 80 kojców. W jednym kojcu są najwyżej dwa psy. - Warunki mają niemal luksusowe – śmieje się Priebe.

 

Trafiają do niego psy porzucone, które przyprowadzają zwykle  pracownicy straży miejskiej. - Zwierzaków porzuconych jest coraz mniej. Ich liczba z roku na rok maleje – mówi kierownik schroniska.

 

W schronisku można zaadoptować psa. - Coraz częściej przychodzą do nas ludzie, aby zabrać czworonoga do domu. Mamy dobrą opinię. Psy wychodzące od nas są zdrowe. Za małego psa trzeba zapłacić 36 zł, za średniego 41 zł, za dużego 67 zł,  za psa mającego cechy psa rasowego 118 zł.

 

/KJ/


reklama
Wczytywanie...Dodaj komentarz >>
reklama

Inne artykuły w serwisie Wiadomości

Zdejmij nogę z gazu. W piątek drogówka intensywnie suszy

2014-09-18

Dobra rada dla lubiących mocniej przycisnąć pedał gazu w swoim aucie: lepiej tego nie robić. W piątek od rana drogówka kontroluje, czy kierowcy przestrzegają dozwolonej prędkości.

Łukasz Kadziewicz, wicemistrz świata, zagrał w Raciborzu

2014-09-18

Nieco w cieniu starcia Polaków z Rosjanami o półfinał siatkarskich Mistrzostw Świata, w Arena Rafako odbyły się pierwsze mecze bardzo ciekawego turnieju [FOTORELACJA]

Spotkanie informacyjno-promocyjne dla rolników

2014-09-18

Starostwo zaprasza rolników na zamek. Tematem spotkania będzie nowy system wsparcia bezpośredniego na lata 2015-2020.

M. Lenk: W wolnym kraju można się nawet truć

2014-09-18

Prezydent z przekąsem o prawie, które zamiast zakazywać złej jakości paliw, jest liberalizowane i działa wręcz odwrotnie.

Chcesz się pozbyć elektrośmieci? Zbiórka już w ten weekend

2014-09-18

Przypominamy o sobotniej zbiórce zużytego sprzętu RTV-AGD. Starą pralkę, zużyty telewizor rubin, komputer atari czy inny "szrot" można zamienić na sadzonkę bądź świetlówkę.

Policja podsumowała akcję "Trzeźwe przewozy"

2014-09-18

Blisko 400 kontroli przeprowadzili funkcjonariusze drogówki w ramach akcji. Wpadło dwóch nietrzeźwych kierowców.

Odwiedzili szkołę 50 lat po maturze

2014-09-18

Absolwenci "Mechanika", którzy maturę zdawali w 1964 roku, po półwieczu znów zawitali w mury Zespołu Szkół Mechanicznych.

Ostatnio komentowane artykuły
Polecane artykuły na forum
reklama
reklama
Promowane firmy

Na skróty

> o wydawnictwie - reklama w mediach - praca - kontakt <
Copyright © 2001 - 2014 Raciborskie Media  Raciborskie Media