Szukaj

Wiadomości

Psi hotel w raciborskim schronisku

2008-07-07

Miejsca hotelowe dla psów i kotów w naszym schronisku, były zawsze, ale nie były wystarczająco reklamowane -  mówi Wojciech Priebe, kierownik schroniska.

Wojciech Priebe pracuje w schronisku już pięć lat. - Gdy rozpocząłem tutaj pracę były tylko dwa miejsca hotelowe – wspomina. Teraz dysponujemy większą liczbą. Wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów, tworząc nowe miejsca hotelowe. Zainteresowanie możliwością pozostawienia u nas psów, kotów jest coraz większe. W sezonie mamy wszystkie miejsca zajęte – dodaje.  

 

 

Psi hotel umożliwia pozostawienie ukochanego czworonoga w dobrych rękach. - Myślę, że nasze społeczeństwo dorosło, ponieważ uświadomiło sobie, jak ważne jest, aby nie zostawiać psów czy kotów w domu na czas wyjazdu. Często właściciele zwierzaków przyprowadzają je również, gdy mają w domu jakąś uroczystość – mówi Priebe.  

 

 

Raciborzanie – jak mówi kierownik schroniska – rzadko korzystają z hotelu dla psów. Częściej swoje psy i koty pozostawiają mieszkańcy Rybnika, Kędzierzyna – Koźla. Schroniska w tych miastach nie mają miejsc hotelowych.

 

 

Zwierzęta znajdujące się w psim hotelu mają zapewnioną opiekę, pokarm. - Rzadko się zdarza, że właściciele psów przywożą karmę dla swojego czworonoga. O wiele częściej właściciele kotów dają nam karmę dla nich. Koty gorzej znoszą zmiany pokarmowe – wyjaśnia Wojciech Priebe.

 

 

Za pozostawienie czworonoga na jedną dobę w hotelu musimy zapłacić:  12,20 zł za małego psa, 14,64 zł za średniego, 17,08 zł za dużego, 6 zł za kota.

 

 

Raciborskie schronisko ma 80 kojców. W jednym kojcu są najwyżej dwa psy. - Warunki mają niemal luksusowe – śmieje się Priebe.

 

Trafiają do niego psy porzucone, które przyprowadzają zwykle  pracownicy straży miejskiej. - Zwierzaków porzuconych jest coraz mniej. Ich liczba z roku na rok maleje – mówi kierownik schroniska.

 

W schronisku można zaadoptować psa. - Coraz częściej przychodzą do nas ludzie, aby zabrać czworonoga do domu. Mamy dobrą opinię. Psy wychodzące od nas są zdrowe. Za małego psa trzeba zapłacić 36 zł, za średniego 41 zł, za dużego 67 zł,  za psa mającego cechy psa rasowego 118 zł.

 

/KJ/


reklama
Wczytywanie...Dodaj komentarz >>
reklama

Inne artykuły w serwisie Wiadomości

Świąteczny kiermasz i jasełka w wykonaniu wychowanków MDK

2014-12-22

Na scenie wystąpiły grupy teatralne Studio Baśni, Kodo, 4 Ściana oraz zespołu wokalnego Daniela Rożka [FOTORELACJA].

Płonął strych domu w Bieńkowicach

2014-12-22

Z pożarem walczyli strażacy PSP z Raciborza oraz ochotnicy z Krzyżanowic i Sudołu [FOTO].

Będą podwyżki dla urzędników starostwa w 2015 roku?

2014-12-22

Nowy starosta Ryszard Winiarski chciałby dać urzędnikom podwyżki, ale po 5 dniach urzędowania jeszcze nie wie czy go na to stać.

Dofinansowanie dla Yolo [project] GCK w Nędzy

2014-12-22

Na realizację GCK otrzymało 7,5 tys. zł z programu "Równać Szanse 2014 - Regionalny Konkurs Grantowy".

Trudne warunki jazdy. Kolizja za kolizją

2014-12-22

Niesprzyjające warunki atmosferyczne przyczyną stłuczek. Na Mariańskiej opel vectra wjechał w tył BMW.

Synoptycy ostrzegają przed wiatrem

2014-12-22

Niebezpieczny wiatr może łamać drzewa.

Przegląd T-Mobile Nowe Horyzonty także w RCK

2014-12-22

W programie znalazły się dzieła, które stały się wydarzeniami oraz zostały nagrodzone.

> o wydawnictwie - reklama w mediach - praca - kontakt <
Copyright © 2001 - 2014 Raciborskie Media  Raciborskie Media