Szukaj

Wiadomości

Psi hotel w raciborskim schronisku

2008-07-07

Miejsca hotelowe dla psów i kotów w naszym schronisku, były zawsze, ale nie były wystarczająco reklamowane -  mówi Wojciech Priebe, kierownik schroniska.

Wojciech Priebe pracuje w schronisku już pięć lat. - Gdy rozpocząłem tutaj pracę były tylko dwa miejsca hotelowe – wspomina. Teraz dysponujemy większą liczbą. Wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów, tworząc nowe miejsca hotelowe. Zainteresowanie możliwością pozostawienia u nas psów, kotów jest coraz większe. W sezonie mamy wszystkie miejsca zajęte – dodaje.  

 

 

Psi hotel umożliwia pozostawienie ukochanego czworonoga w dobrych rękach. - Myślę, że nasze społeczeństwo dorosło, ponieważ uświadomiło sobie, jak ważne jest, aby nie zostawiać psów czy kotów w domu na czas wyjazdu. Często właściciele zwierzaków przyprowadzają je również, gdy mają w domu jakąś uroczystość – mówi Priebe.  

 

 

Raciborzanie – jak mówi kierownik schroniska – rzadko korzystają z hotelu dla psów. Częściej swoje psy i koty pozostawiają mieszkańcy Rybnika, Kędzierzyna – Koźla. Schroniska w tych miastach nie mają miejsc hotelowych.

 

 

Zwierzęta znajdujące się w psim hotelu mają zapewnioną opiekę, pokarm. - Rzadko się zdarza, że właściciele psów przywożą karmę dla swojego czworonoga. O wiele częściej właściciele kotów dają nam karmę dla nich. Koty gorzej znoszą zmiany pokarmowe – wyjaśnia Wojciech Priebe.

 

 

Za pozostawienie czworonoga na jedną dobę w hotelu musimy zapłacić:  12,20 zł za małego psa, 14,64 zł za średniego, 17,08 zł za dużego, 6 zł za kota.

 

 

Raciborskie schronisko ma 80 kojców. W jednym kojcu są najwyżej dwa psy. - Warunki mają niemal luksusowe – śmieje się Priebe.

 

Trafiają do niego psy porzucone, które przyprowadzają zwykle  pracownicy straży miejskiej. - Zwierzaków porzuconych jest coraz mniej. Ich liczba z roku na rok maleje – mówi kierownik schroniska.

 

W schronisku można zaadoptować psa. - Coraz częściej przychodzą do nas ludzie, aby zabrać czworonoga do domu. Mamy dobrą opinię. Psy wychodzące od nas są zdrowe. Za małego psa trzeba zapłacić 36 zł, za średniego 41 zł, za dużego 67 zł,  za psa mającego cechy psa rasowego 118 zł.

 

/KJ/


reklama
Wczytywanie...Dodaj komentarz >>
reklama

Inne artykuły w serwisie Wiadomości

Zastępca prezydenta na spotkaniu biznesu w Ostrawie

2016-06-30

29 czerwca w Ratuszu Głównym Miasta Ostrawa miało miejsce XXII Spotkanie Biznesu. W spotkaniu uczestniczyła również przedstawicielka raciborskiego samorządu Irena Żylak.

Jak dostać unijne dofinansowanie na założenie firmy?

2016-06-30

Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Rybniku organizuje szkolenie dla osób fizycznych zainteresowanych pozyskaniem wsparcia z funduszy unijnych na rozpoczęcie działalności gospodarczej.

RAFAMET debiutuje na namibijskim rynku

2016-06-30

Po raz pierwszy Fabryka Obrabiarek RAFAMET S.A. wyprodukuje maszynę dla odbiorcy z Namibii. Zamawiającym jest firma kolejowa odpowiedzialna za transport osobowy i towarowy, której siedziba mieści się w stolicy kraju - Windhuk.

Bazarek dziecięcy i animacje z Fiku-Miku

2016-06-30

25 czerwca w godzinach 9.00 do 13.00 w byłym pubie Labirynt, w piwnicach Raciborskiego Centrum Kultury odbył się bazarek ubrań i zabawek dla dzieci połączony z animacjami dla najmłodszych.

Spektakl "Prawiek" Olgi Tokarczuk na schodach biblioteki

2016-06-30

Już w piątek wieczorem o godz. 21:00 w ramach „Letniego Teatru na Schodach” w raciborskiej bibliotece odbędzie się spektakl na motywach powieści Olgi Tokarczuk.

Jak zachować się w czasie burzy. Policja ostrzega

2016-06-30

Unikajmy parkowania aut pod drzewami, usuwajmy także z balkonów i parapetów wszystkie przedmioty, które podczas silnych wiatrów mogą stwarzać zagrożenie. Nie zapominajmy zabezpieczyć okien.

Koncert Etnostation na przystani kajakowej

2016-06-30

Raciborskie Centrum Kultury na pierwszy z tegorocznych, tradycyjnych już koncertów letnich zaprasza 3 lipca o godz. 18.00 na przystań kajakową nad Odrą. Zagra folkowy zespół Etnostation.

Ostatnio komentowane artykuły
Polecane artykuły na forum
reklama
reklama
Promowane firmy

Na skróty

> o wydawnictwie - reklama w mediach - praca - kontakt <
Copyright © 2001 - 2016 Raciborskie Media  Raciborskie Media