Szukaj

Rozrywka

Piersi rozbujały Racibórz podczas sobotniego wieczoru

2008-08-24

O 20:30, 23 sierpnia Racibórz pochłonęła muzyka Pawła Kukiza i zespołu Piersi. Mimo problemów ze zdrowiem, Kukiz przyjechał na Memoriał. Jak mówił ze sceny - Racibórz lubię, stąd pochodzi mój szwagier.

Zespół Piersi tworzą: Paweł "Giorgio" Kukiz - śpiewak, Marek "Mały" Kryjom - multiczłowiek, chórki, instrumenty inne, Zbigniew "Dziadek" Moździerski - basówka, Wojciech "Amores" Cieślak - gitara, Krzysztof "Alladyn" Imiołczyk - klawisze, Marcin "Maryan" Papior - dobosz. Powstał w 1984 roku i od razu zdobył jedną z pierwszych nagród na festiwalu muzyki rockowej w Jarocinie. Jego debiutancka płyta ukazała się w 1992 roku pod nazwą "Zchn zbliża się", która wzbudziła liczne kontrowersje. Zespół "Piersi" stał się jednym z najpopularniejszych zespołów. Rok później ukazała się druga płyta zespołu "My już są Amerykany". Za nią została nagrana "60/70" pod szyldem "Piersi&Przyjaciele". Płyta nie spowodowała większego wzrostu popularności zespołu. Po jej wydaniu zespół zakończył działalność. W 1995 roku zespół niespodziewanie wydaje płytę "Powrót do Raju", reklamując ją jako "uczczenie rocznicy rozwiązania Piersi". Dwa lata później nagrali płytę "Raj na ziemi", z której pochodzą takie hity jak "Całuj mnie", "O Hela". Z kolei w 2004 roku nagrali "Piracką płytę", która sprzedawała sie znakomicie i trafiła  na drugie miejsce oficjalnej listy sprzedaży (OLIS). Otrzymali nominację do nagrody Fryderyk 2004. Dziś zespół Piersi, mający na swoim koncie złote płyty, cieszy się sporą popularnością zarówno w kraju, jak i poza jego granicami.

 

Piersi pojawiły się w Raciborzu przed czasem, zajęły namiot i zaczęły przygotowania do koncertu. Atmosfera była dość nerwowa - nadal na miejscu nie było Pawła Kukiza. W końcu się pojawił i prawie w biegu wskoczył na scenę. Wtedy się zaczęło...

 

 

 

 

 

- No po prostu masakra. Kojarzyłem zespół Piersi. Wiedziałem, że śpiewają " O Hela ", ale nic poza tym. A tu się okazuje, że właściwie znam każdy tekst - emocjonuje się Piotrek.

 

- Ja jestem fanem Kukiza. Zawsze mu kibicowałem, można tak powiedzieć. Jak grał z Piersiami i jak grał z Borysewiczem. Ale chyba z Piersiami jest jego właściwie miejsce, bo są razem świetni - kwituje Mateusz.

 

- Nie spodziewałam się, że może być tak fajnie. Ich muzyka kojarzyła mi się trochę z disco - polo - śmieje się Ola - a tu okazuje się, że całkiem fajnie grają, a jak teraz patrzę , to wcale nie są już młodzi. Mam nadzieję, że się nie obrażą - martwi się.

 

Nie, nie obrazili się, kiedy zapytałam skąd w nich tyle enegrii, żeby ciągle grać. Ponoć nie wiedzą - Ciężko powiedzieć. Z tym trzeba się po prostu chyba urodzić. Mieć to we krwi - mówi klawiszowiec. - To nie tak - kłóci się Marek Kryjom - to po prostu jest praca i trzeba ją wykonywać i tyle. Przecież jakbym naprawiał lodóki, to nikogo by nie obchodziło, czy mi się to podoba, czy nie. Nikt by nie pytał skąd biorę energię, tylko kazał robić - tłumaczy "Mały".

 

 

 

 

 

Z tą opinią zgadza się Paweł Kukiz: - Od początku tygodnia mam dość poważne problemy ze zdrowiem i do końca nie wiedziałem, czy zagram dzisiejszy koncert, ale to jest moja praca, więc musiałem przyjechać. To nie tak, że artysta jest artystą i może olewać swoją robotę. Nie, praca to praca i trzeba ją rzetelnie wykonywać - mówił artysta.

 

Zespół na koniec dziękował za ciepłe przyjęcie i życzył dobrej zabawy w niedzielę ( 24 sierpnia ).

 

/ab/

 

Zobacz stronę http://www.memorial.com.pl/


FotorelacjaFotorelacjaFotorelacjaFotorelacjaFotorelacjaFotorelacja
Szukaj podobnych artykułów:
MUZYKAMEMORIAŁ
reklama
Wczytywanie...Dodaj komentarz >>
reklama

Inne artykuły w serwisie Rozrywka

O.S.T.R. na Końcu Świata w Raciborzu

2016-10-01

O.S.T.R. podbił serca raciborzan wczorajszym koncertem. Bilety na jego koncert zostały wyprzedane w dwa dni! Zobacz fotorelację.

W DK Strzecha odbyła się impreza profilaktyczna z policją

2016-09-30

Raciborscy policjanci w piątkowe popołudnie zorganizowali imprezę profilaktyczną. W jej ramach odbyły się koncerty orkiestr RCK i test na temat bezpieczeństwa ruchu drogowego, który wygrał Rafał Grzelka.

Gmina Krzyżanowice zaprasza na zakończenie sezonu rowerowego

2016-09-30

8 października szykuje się gratka dla miłośników dwóch kółek. Z Tworkowa wyruszy rajd rowerowy, który zwieńczy sezon rowerowy w gminie Krzyżanowice.

Kartofelfest 2016. Święto ziemniaka w Rudyszwałdzie

2016-09-30

Sobota w Rudyszwałdzie będzie stała pod znakiem ziemniaków. Na godz. 17:00 zaplanowano tam Kartofelfest.

Rockowe brzmienie w Strzesze. Zagrają Insekt i Dream

2016-09-29

Po wakacyjnej przerwie do DK Strzecha wraca mocne uderzenie i koncerty z cyklu RoCK UP! 8 października zagrają zespoły Insekt oraz Dream.

Powstanie ścieżka rowerowa z Nędzy do Czech

2016-09-29

Ścieżka ma prowadzić do Velkich Hoštic z Górek Śląskich przez Nędzę, Racibórz, Pietrowice Wielkie i Gródczanki, a jej długość po polskiej stronie to 30 kilometrów.

Hubertus 2016 - co jeszcze w ten weekend?

2016-09-29

Hubertus, koncerty O.S.T.R. i Zbigniew Foryś Jazz Quartet, Mistrzostwa Świata Gry w Kapsle, zakończenie sezonu motorowego czy Dzień Animacji Polskiej – zobacz, co jeszcze nas czeka w najbliższych dniach.

> o wydawnictwie - reklama w mediach - praca - kontakt <
Copyright © 2001 - 2016 Raciborskie Media  Raciborskie Media