Szukaj

Wiadomości

PO i PIS jednym głosem... Niemożliwe? A jednak!

2013-04-20

Prawo i Sprawiedliwość poparło ustawę autorstwa Jarosława Gowina, która zniesie ograniczenia w dostępie do zawodów taksówkarza, przewodnika, trenera, czy adwokata. Przed aktywnymi ludźmi otwiera się szansa...

Sejm przyjął pierwszą z ustaw deregulacyjnych Jarosława Gowina. Za przyjęciem ustawy głosowało 368 posłów, przeciw było 59, jeden poseł wstrzymał się od głosu. Co ciekawe, projekt kontrowersyjnego ministra poparło, obok Platformy Obywatelskiej, również Prawo i Sprawiedliwość.


Przyjęta przez sejm deregulacja dotyczy ok. 50 zawodów m.in.: notariusza, komornika, adwokata, radcy prawnego, trenera sportowego, przewodnika turystycznego, pilota wycieczek, bibliotekarza czy taksówkarza. Celem ustawy jest likwidacji wymogów formalnych dopuszczających do danych profesji. Plany wprowadzenia nowych przepisów są krytykowane przez zainteresowane środowiska zawodowe, które zgodnie twierdzą, że przyjęcie deregulacji spowoduje spadek jakości świadczonych przez nie usług.


Zwolennicy projektu kontrargumentują, że zwiększenie konkurencji doprowadzi do wzrostu jakości usług, a także spadku ich cen. Ustawa to dobry sygnał dla młodych ludzi, przed którymi otwierają się teraz szersze perspektywy zawodowe. Ustawy nie poparł liberalny Ruch Palikota oraz SLD - Leszek Miller uważa, że ustawa to nie wolny rynek, tylko "wolna amerykanka".


Czy Waszym zdaniem przyjęcie deregulacji to krok w dobrym kierunku?


/Wojciech Żołneczko/
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Polecamy również:


Poseł Siedlaczek ma wątpliwości czy odebrać posłom immunitet

Czy oddanie posłów na pastwę rzeczywistości to dobry kierunek? Dlaczego my znowu się biczujemy? - pyta poseł w temacie zniesienia poselskiego immunitetu i proponuje, by w takiej sytuacji odebrać wszystkim którzy go posiadają.


Bezrobocie w powiecie raciborskim... najniższe w regionie?
Jak wynika z danych Głównego Urzędu Statystycznego, powiat raciborski jest jednym z regionów województwa śląskiego, gdzie panuje najniższe bezrobocie. Są bowiem miasta, gdzie bez pracy pozostają ponad 12 tysięcy.


Warto wstępować do NSR, warto zatrudniać żołnierzy

- Bezpieczeństwo państwa jest sprawą wszystkich obywateli - przypomina kpt. T. Kuśmierczy i zachęca do wstępowania w szeregi NSR, a także uspokaja pracodawców - "na zatrudnieniu rezerwistów nie możecie stracić".

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 

Podziel się informacją lub napisz własny  artykuł na forum.
Dodaj Temat na:   
forum.raciborz.com.pl

Dodaj!
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Szukaj podobnych artykułów:
POLITYKAPRAWOPRACA
reklama
Wczytywanie...Dodaj komentarz >>
reklama

Inne artykuły w serwisie Wiadomości

Budowa kanalizacji w Rudach zakończona

2015-08-01

W terminie od 1 do 30 czerwca br. trwały prace związane z budową 3 kilometrowej nitki kanalizacyjnej w Rudach.

Pielgrzymka motocyklistów na Górę Św. Anny

2015-08-01

W dniu jutrzejszym odbędzie się pielgrzymka motocyklistów na Górę Św. Anny. Na miejscu motocykliści wezmą udział w uroczystej  mszy  świętej.

Remont alejek w parku przy Matejki zakończony

2015-08-01

Koniec z brodzeniem w błocie na skwerze u zbiegu ulic Matejki - Warszawskiej i Żeromskiego. Możemy już spacerować po estetycznej kostce.

Amunicja w bagażu przyczyną kłopotów na lotnisku

2015-07-31

Od początku roku funkcjonariusze Śląsko – Małopolskiego Oddziału Straży Granicznej w Raciborzu ujawnili już 17 przypadków nielegalnego wywozu amunicji.

Kontenery na używaną odzież. Urząd odpowiada radnemu

2015-07-31

- Czy firmy wystawiające kontenery na odzież czerpią z tego zyski? - pytał w czerwcu Leszek Szczasny i sugerując, iż jeśli tak jest, nie powinny one być w Raciborzu wystawiane. Co na to magistrat?

Jak przebiega tegoroczne lato w rejonie Raciborza?

2015-07-31

Lipiec był miesiącem znacznie cieplejszym od normy i bardzo suchym. Przez ostatnie 50 lat tylko dwukrotnie zdarzały się cieplejsze lipce. Zobacz charakterystykę pogodową wakacyjnych miesięcy, a także prognozy na najbliższe dni.

Uwaga! IBUK Libra – zmiany kodów

2015-07-31

3 sierpnia ończy się termin ważności numerów PIN, umożliwiających dostęp do platformy Ibuk Libra, ale bez obaw, wirtualny księgozbiór będzie nadal otwarty dla tych czytelników, którzy zgłoszą się do biblioteki po nowe kody.

Ostatnio komentowane artykuły
Polecane artykuły na forum
reklama
reklama
Promowane firmy

Na skróty

> o wydawnictwie - reklama w mediach - praca - kontakt <
Copyright © 2001 - 2014 Raciborskie Media  Raciborskie Media