Szukaj

Wiadomości

PO i PIS jednym głosem... Niemożliwe? A jednak!

2013-04-20

Prawo i Sprawiedliwość poparło ustawę autorstwa Jarosława Gowina, która zniesie ograniczenia w dostępie do zawodów taksówkarza, przewodnika, trenera, czy adwokata. Przed aktywnymi ludźmi otwiera się szansa...

Sejm przyjął pierwszą z ustaw deregulacyjnych Jarosława Gowina. Za przyjęciem ustawy głosowało 368 posłów, przeciw było 59, jeden poseł wstrzymał się od głosu. Co ciekawe, projekt kontrowersyjnego ministra poparło, obok Platformy Obywatelskiej, również Prawo i Sprawiedliwość.


Przyjęta przez sejm deregulacja dotyczy ok. 50 zawodów m.in.: notariusza, komornika, adwokata, radcy prawnego, trenera sportowego, przewodnika turystycznego, pilota wycieczek, bibliotekarza czy taksówkarza. Celem ustawy jest likwidacji wymogów formalnych dopuszczających do danych profesji. Plany wprowadzenia nowych przepisów są krytykowane przez zainteresowane środowiska zawodowe, które zgodnie twierdzą, że przyjęcie deregulacji spowoduje spadek jakości świadczonych przez nie usług.


Zwolennicy projektu kontrargumentują, że zwiększenie konkurencji doprowadzi do wzrostu jakości usług, a także spadku ich cen. Ustawa to dobry sygnał dla młodych ludzi, przed którymi otwierają się teraz szersze perspektywy zawodowe. Ustawy nie poparł liberalny Ruch Palikota oraz SLD - Leszek Miller uważa, że ustawa to nie wolny rynek, tylko "wolna amerykanka".


Czy Waszym zdaniem przyjęcie deregulacji to krok w dobrym kierunku?


/Wojciech Żołneczko/
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Polecamy również:


Poseł Siedlaczek ma wątpliwości czy odebrać posłom immunitet

Czy oddanie posłów na pastwę rzeczywistości to dobry kierunek? Dlaczego my znowu się biczujemy? - pyta poseł w temacie zniesienia poselskiego immunitetu i proponuje, by w takiej sytuacji odebrać wszystkim którzy go posiadają.


Bezrobocie w powiecie raciborskim... najniższe w regionie?
Jak wynika z danych Głównego Urzędu Statystycznego, powiat raciborski jest jednym z regionów województwa śląskiego, gdzie panuje najniższe bezrobocie. Są bowiem miasta, gdzie bez pracy pozostają ponad 12 tysięcy.


Warto wstępować do NSR, warto zatrudniać żołnierzy

- Bezpieczeństwo państwa jest sprawą wszystkich obywateli - przypomina kpt. T. Kuśmierczy i zachęca do wstępowania w szeregi NSR, a także uspokaja pracodawców - "na zatrudnieniu rezerwistów nie możecie stracić".

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 

Podziel się informacją lub napisz własny  artykuł na forum.
Dodaj Temat na:   
forum.raciborz.com.pl

Dodaj!
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Szukaj podobnych artykułów:
POLITYKAPRAWOPRACA
reklama
Wczytywanie...Dodaj komentarz >>
reklama

Inne artykuły w serwisie Wiadomości

Herkules edukacji. Zajęcia z fotografii dla uczniów

2015-03-03

Gmina Krzanowice realizuje projekt edukacyjny – „Herkules edukacji - rozwój kompetencji kluczowych uczniów w Gminie Krzanowice”.

Reorganizacja szkół zawodowych. Starostwo skonsultuje zmiany

2015-03-03

Starostwo przygotowało koncepcję reorganizacji szkolnictwa zawodowego w powiecie raciborskim. Opracowanie dotyczy 5 zespołów szkół zawodowych: ekonomika, budowlanki, mechanika, ZSZ i CKU.

Warsztaty tańca w PWSZ

2015-03-03

Zajęcia z nauki tańca prowadził instruktor z Kornowaca Paweł Porwoł. Dzięki nim można np. nabyć lepszej koordynacji ruchowej i poczucia rytmu.

Karol Kalemba sołtysem Szymocic na kolejną kadencję

2015-03-03

Małe Szymocice, niewiele ponad 300 mieszkańców, ale pomysłów i zaangażowania nie brakuje. Najważniejszą funkcję we wsi na kolejne 4 lata objął dotychczasowy sołtys.

Walfad rusza w kolejną trasę

2015-03-03

Grupa odwiedzi Kraków, Wrocław, Koszalin, Poznań, Katowice i Opole.

Regionalne smaki po raz ósmy w Pietrowicach Wielkich

2015-03-03

VIII Powiatowy Konkurs Potraw Regionalnych "Wielkanocne stoły" odbędzie się w tym roku 28 marca.

Szkolenia dla biznesu ruszają w Raciborzu!

2015-03-03

Szkolenia dedykowane dla właścicieli firm, kadry zarządzającej, handlowców i doradców klienta. Teraz w Raciborzu. Trwają zapisy. Sprawdź terminy szkoleń>>

Ostatnio komentowane artykuły
Polecane artykuły na forum
reklama
reklama
Promowane firmy

Na skróty

> o wydawnictwie - reklama w mediach - praca - kontakt <
Copyright © 2001 - 2014 Raciborskie Media  Raciborskie Media