Szukaj

Wiadomości

PO i PIS jednym głosem... Niemożliwe? A jednak!

2013-04-20

Prawo i Sprawiedliwość poparło ustawę autorstwa Jarosława Gowina, która zniesie ograniczenia w dostępie do zawodów taksówkarza, przewodnika, trenera, czy adwokata. Przed aktywnymi ludźmi otwiera się szansa...

Sejm przyjął pierwszą z ustaw deregulacyjnych Jarosława Gowina. Za przyjęciem ustawy głosowało 368 posłów, przeciw było 59, jeden poseł wstrzymał się od głosu. Co ciekawe, projekt kontrowersyjnego ministra poparło, obok Platformy Obywatelskiej, również Prawo i Sprawiedliwość.


Przyjęta przez sejm deregulacja dotyczy ok. 50 zawodów m.in.: notariusza, komornika, adwokata, radcy prawnego, trenera sportowego, przewodnika turystycznego, pilota wycieczek, bibliotekarza czy taksówkarza. Celem ustawy jest likwidacji wymogów formalnych dopuszczających do danych profesji. Plany wprowadzenia nowych przepisów są krytykowane przez zainteresowane środowiska zawodowe, które zgodnie twierdzą, że przyjęcie deregulacji spowoduje spadek jakości świadczonych przez nie usług.


Zwolennicy projektu kontrargumentują, że zwiększenie konkurencji doprowadzi do wzrostu jakości usług, a także spadku ich cen. Ustawa to dobry sygnał dla młodych ludzi, przed którymi otwierają się teraz szersze perspektywy zawodowe. Ustawy nie poparł liberalny Ruch Palikota oraz SLD - Leszek Miller uważa, że ustawa to nie wolny rynek, tylko "wolna amerykanka".


Czy Waszym zdaniem przyjęcie deregulacji to krok w dobrym kierunku?


/Wojciech Żołneczko/
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Polecamy również:


Poseł Siedlaczek ma wątpliwości czy odebrać posłom immunitet

Czy oddanie posłów na pastwę rzeczywistości to dobry kierunek? Dlaczego my znowu się biczujemy? - pyta poseł w temacie zniesienia poselskiego immunitetu i proponuje, by w takiej sytuacji odebrać wszystkim którzy go posiadają.


Bezrobocie w powiecie raciborskim... najniższe w regionie?
Jak wynika z danych Głównego Urzędu Statystycznego, powiat raciborski jest jednym z regionów województwa śląskiego, gdzie panuje najniższe bezrobocie. Są bowiem miasta, gdzie bez pracy pozostają ponad 12 tysięcy.


Warto wstępować do NSR, warto zatrudniać żołnierzy

- Bezpieczeństwo państwa jest sprawą wszystkich obywateli - przypomina kpt. T. Kuśmierczy i zachęca do wstępowania w szeregi NSR, a także uspokaja pracodawców - "na zatrudnieniu rezerwistów nie możecie stracić".

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 

Podziel się informacją lub napisz własny  artykuł na forum.
Dodaj Temat na:   
forum.raciborz.com.pl

Dodaj!
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Szukaj podobnych artykułów:
POLITYKAPRAWOPRACA
reklama
Wczytywanie...Dodaj komentarz >>
reklama

Inne artykuły w serwisie Wiadomości

Raciborska policja przestrzega. Oszuści w akcji

2015-05-27

W ostatnim czasie w powiecie raciborskim pojawiły się informacje o próbach oszukania osób starszych pod pretekstem aktualizacji umów lub podpisania nowej umowy o sprzedaży energii elektrycznej.

Festyn w Budziskach. Dochód przeznaczą na rozbudowę szkoły

2015-05-27

31 maja o godz. 14.00 na boisku przy OSP Budziska odbędzie się festyn z okazji Dnia Dziecka.

Strażacy ochotnicy będą rywalizowali o puchar prezydenta

2015-05-27

30 maja o godz. 14.00 w Markowicach  odbędą się XXXVII Miejskie Zawody Sportowo - Pożarnicze jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych o Puchar Prezydenta Miasta Racibórz.

Ruszyła budowa w ZAK Kędzierzyn Koźle

2015-05-27

22 maja w na terenie ZAK Kędzierzyn Koźle odbyło się uroczyste wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę nowej elektrociepłowni. Generalnym wykonawcą tej inwestycji, wartej 320 mln zł netto, jest RAFAKO S.A.

Mini plantacja marihuany w ... szafce

2015-05-27

Wodzisławscy policjanci zatrzymali dwójkę "ogrodników", którzy w mieszkaniu hodowali popularny narkotyk - marihuanę.

Chłopcy z ZPiSdN zaprezentowali się w Wodzisławiu

2015-05-27

Wychowankowie Zakładu Poprawczego i Schroniska dla Nieletnich przyciągnęli uwagę wielu wodzisławian swoją pogodą ducha i fantazyjnymi przebraniami.

Wystawa absolwentów liceum plastycznego

2015-05-27

Wernisaż wystawy prac uczniów raciborskiego Liceum Plastycznego ZSO Nr 1 w środę 27 maja o godz.17.00 na Zamku Piastowskim w Raciborzu. Wstęp wolny.

> o wydawnictwie - reklama w mediach - praca - kontakt <
Copyright © 2001 - 2014 Raciborskie Media  Raciborskie Media