Szukaj

Wiadomości

PO i PIS jednym głosem... Niemożliwe? A jednak!

2013-04-20

Prawo i Sprawiedliwość poparło ustawę autorstwa Jarosława Gowina, która zniesie ograniczenia w dostępie do zawodów taksówkarza, przewodnika, trenera, czy adwokata. Przed aktywnymi ludźmi otwiera się szansa...

Sejm przyjął pierwszą z ustaw deregulacyjnych Jarosława Gowina. Za przyjęciem ustawy głosowało 368 posłów, przeciw było 59, jeden poseł wstrzymał się od głosu. Co ciekawe, projekt kontrowersyjnego ministra poparło, obok Platformy Obywatelskiej, również Prawo i Sprawiedliwość.


Przyjęta przez sejm deregulacja dotyczy ok. 50 zawodów m.in.: notariusza, komornika, adwokata, radcy prawnego, trenera sportowego, przewodnika turystycznego, pilota wycieczek, bibliotekarza czy taksówkarza. Celem ustawy jest likwidacji wymogów formalnych dopuszczających do danych profesji. Plany wprowadzenia nowych przepisów są krytykowane przez zainteresowane środowiska zawodowe, które zgodnie twierdzą, że przyjęcie deregulacji spowoduje spadek jakości świadczonych przez nie usług.


Zwolennicy projektu kontrargumentują, że zwiększenie konkurencji doprowadzi do wzrostu jakości usług, a także spadku ich cen. Ustawa to dobry sygnał dla młodych ludzi, przed którymi otwierają się teraz szersze perspektywy zawodowe. Ustawy nie poparł liberalny Ruch Palikota oraz SLD - Leszek Miller uważa, że ustawa to nie wolny rynek, tylko "wolna amerykanka".


Czy Waszym zdaniem przyjęcie deregulacji to krok w dobrym kierunku?


/Wojciech Żołneczko/
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Polecamy również:


Poseł Siedlaczek ma wątpliwości czy odebrać posłom immunitet

Czy oddanie posłów na pastwę rzeczywistości to dobry kierunek? Dlaczego my znowu się biczujemy? - pyta poseł w temacie zniesienia poselskiego immunitetu i proponuje, by w takiej sytuacji odebrać wszystkim którzy go posiadają.


Bezrobocie w powiecie raciborskim... najniższe w regionie?
Jak wynika z danych Głównego Urzędu Statystycznego, powiat raciborski jest jednym z regionów województwa śląskiego, gdzie panuje najniższe bezrobocie. Są bowiem miasta, gdzie bez pracy pozostają ponad 12 tysięcy.


Warto wstępować do NSR, warto zatrudniać żołnierzy

- Bezpieczeństwo państwa jest sprawą wszystkich obywateli - przypomina kpt. T. Kuśmierczy i zachęca do wstępowania w szeregi NSR, a także uspokaja pracodawców - "na zatrudnieniu rezerwistów nie możecie stracić".

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 

Podziel się informacją lub napisz własny  artykuł na forum.
Dodaj Temat na:   
forum.raciborz.com.pl

Dodaj!
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Szukaj podobnych artykułów:
POLITYKAPRAWOPRACA
reklama
Wczytywanie...Dodaj komentarz >>
reklama

Inne artykuły w serwisie Wiadomości

"Hotel Transylwania 2" hitem! Będą dodatkowe seanse

2015-10-13

Od 9 października w Kinie Bałtyk w Raciborzu można oglądać drugą część filmu animowanego "Hotel Transylwania". Zainteresowanie jest ogromne.

MKZ Unia Racibórz w natarciu

2015-10-12

Podopieczni trenerów Piotra Szczeponioka i Piotra Żurawika wywalczyli 4 medale w Pucharze Polski Kadetów. Na najwyższym stopniu podium stanął Kamil Czarnecki.

Policyjna akcja "Piesi". Posypały się mandaty

2015-10-12

Na terenie Raciborza przeprowadzono akcję "Piesi". Tym razem ukarano także kilku kierowców, którzy nie ustąpili pierwszeństwa pieszym.

Protest mieszkańców. Nie chcą wycinki drzew na Warszawskiej

2015-10-12

Mieszkańcom przedstawiono trzy koncepcje zagospodarowania skweru przy ulicy Warszawskiej i Wczasowej w Raciborzu. Każda z nich zakładała wycinkę 28 drzew. Mieszkańcy organizują protest.

Debata wyborcza na Zamku

2015-10-12

Dzisiaj o 17.30 odbędzie się debata kandydatów do izby niższej i wyższej parlamentu. Wśród przedstawiających swoją wizję Polski po wyborach znajdzie się 8 kandydatów.

Raciborski Festiwal Podróżniczy "Wiatraki". Zobacz program!

2015-10-12

Tegoroczny festiwal "Wiatraki" odbędzie się 23-25 października w Raciborskim Centrum Kultury. Gośćmi specjalnymi będą Elżbieta Dzikowska i Ryszard Pawłowski.

Policjanci prowadzą akcję "Trzeźwe przewozy"

2015-10-12

Od rana, również na terenie powiatu raciborskiego śląscy policjanci kontrolują stan trzeźwości kierujących autobusami, busami i pojazdami nauki jazdy.

Ostatnio komentowane artykuły
Polecane artykuły na forum
reklama
reklama
Promowane firmy

Na skróty

> o wydawnictwie - reklama w mediach - praca - kontakt <
Copyright © 2001 - 2014 Raciborskie Media  Raciborskie Media