Szukaj

Zdrowie

Stowarzyszenie Emerytów i Rencistów zaprasza na wycieczki

2016-05-09

Stowarzyszenie Emerytów i Rencistów Oddział I Ziemi Raciborskiej zaprasza na wycieczki i wczasy. Pierwszy wyjazd organizowany jest już 17 maja.

wiecej

Zadbaj o sylwetkę przed latem z Akademią Fitness

2015-04-30

W minioną sobotę, 25 kwietnia  Akademia Fitness zorganizowała Dzień Otwarty, tym razem w filii, mieszczącej się na terenie raciborskiego aquaparku H2Ostróg.

wiecej

Krzyżanowice w telewizyjnej "dwójce"

2015-01-03

Program "100 procent natury" pokaże las Tworkowski i Meandry Odry.

wiecej

Popłyną na zakończenie sezonu wodniackiego

2014-09-30

Krzyżanowice oraz Bogumin zapraszają na tradycyjny spływ kajakowy "Zamykanie granicznych meandrów Odry".

wiecej

Takie zabawy grożą śmiercią lub kalectwem

2013-08-02

Zbliża się kolejny, upalny weekend. Kiedy temperatura przekracza 30 st. C każdy marzy tylko o tym, aby znaleźć się nad wodą i nieco się w niej ochłodzić. Wiele osób zamiast basenów, wybiera niestrzeżone kąpieliska.

wiecej

Pleśna 2013: dzieci i młodzież w drodze nad Bałtyk

2013-06-29

Dzieci i młodzież wyjechały na pierwszy turnus obozu w Pleśnej. Wzorem lat ubiegłych, również i na te wakacje zaplanowano ogółem trzy turnusy. Dzieci będą bawić nad morzem 16 dni. Wyjazd do Pleśnej - zdjęcia>>>

wiecej

"Przystań" organizuje wypoczynek dla swoich podopiecznych

2013-06-25

"Dzieci bliżej natury" - takie hasło będzie przyświecać wakacyjnym wyjazdom dzieci skupionych w Centrum Młodzieżowym "Przystań" w Raciborzu. Dzieci pojadą do Hornimego Mesta w Czechach i pobliskich Szymocic.

wiecej

Polder Buków: na biwak pojedziesz, ale z ograniczeniami

2013-03-29

RZGW w Gliwicach przyjęło regulamin dotyczący korzystania z polderu Buków. Choć pogoda za oknem nie nastraja do myśli o biwakowaniu, to warto zapoznać się z tymi postanowieniami, aby w przyszłości uniknąć kłopotów.

wiecej

Łężczok na letnie wieczory - 1. część

2011-08-04

Najbliższy tydzień zapowiada się deszczowo. Przed nami ostatnie dwa wieczory bez opadów, więc zachęcamy do aktywnego wypoczynku. Zobacz zdjęcia z Łężczoka.  

wiecej

Słoneczne Aikido na wakacje

2011-07-04

Grupa "Aikido Racibórz" zaprasza dzieci, młodzież i dorosłych na bezpłatne wakacyjne zajęcia wschodnich sztuk walki.

wiecej

Naturalne sposoby na małych krwiopijców

2011-06-21

Przed nami wakacje i wyjazdy na urlopy. Zepsuć taki wakacyjny wyjazd może nie tylko pogoda, ale i komary. Czy można się przed nimi obronić nie używając środków chemicznych? 

wiecej

Dwie oferty atrakcyjnych wczasów w Egipcie

2010-06-11

Agencja Turystyczna ATLAS proponuje wczasy w dwóch świetnych hotelach w atrakcyjnej miejścowości Sharm el Sheikh w Egipcie w zatoce Naama Bay. W 4-gwiazdkowym hotelu Sharm Holiday cena za 7 dniowy pobyt wynosi 1 199 zł.

wiecej

Zjazd linowy w Chałupkach

2009-09-03

Wiejskie Centrum Wypoczynku i Rekreacji w Chałupkach wzbogaciło się o zestaw urządzeń rekreacyjno-sportowych. Dzieci i młodzież mają do dyspozycji stanowiska do koszykówki, siatkówki i tenisa ziemnego a także zjazd linowy.

wiecej

Niebezpieczne dzikie kąpielisko na Ostrogu

2009-07-15

Zakaz kąpieli, brudna woda, niebezpieczne dno, brak ratownika, tragiczne wypadki... To wciąż za mało, by zniechęcić niefrasobliwych plażowiczów wypoczywających na żwirowniach.

wiecej

Gdzie i za ile się kąpać

2007-06-12

W powiecie raciborskim działa kilka kąpielsk - niektóre są już czynne, inne z otwarciem czekają do wakacji.

wiecej

Pleśna czeka na obozowiczów

2007-04-15

Wkrótce wakacje, a to oznacza, że nadchodzi czas letniego wypoczynku. Często spotykaną formą wakacyjnej rekreacji jest uczestnictwo w letnich obozach. Nie inaczej będzie w tym roku w nadmorskiej Pleśnej.

wiecej

Rodzinny Rajd Rowerowy sposobem na rodzinną przygodę

2006-08-22

W tegorocznym VII Rodzinnym Rajdzie Rowerowo-Rekreacyjnym wzięło udział najwięcej zespołów w dotychczasowej historii tej imprezy. Aż 36 rodzin wystartowało z ulicy Nowej. Wszyscy rajdowcy powtarzają, że to świetna zabawa i doskonały sposób na wspólne spędzanie czasu.

wiecej

Lęk przed wodą

2006-06-05

Irena Noga
Problem lęku przed wodą dotyczy przede wszystkim dzieci i młodzieży. Jako nauczyciel zwróciłam swoją uwagę na to zjawisko, aby być przygotowaną na wszelkie problemy związane z obawą przed wodą.

wiecej

Nowy rządek w Oborze

2005-09-07

Spacerujący ścieżkami lasu Obora mają już gdzie dać odpocząć nogom. Tuż za wybudowaną przez gminę "bramą", rozciąga się szlak, ustawionych co kilkanaście metrów, ławeczek.

wiecej

Czas na urlop

2005-07-28

Jeszcze ponad miesiąc wakacji i prawie dwa miesiące lata, a tu praca, dom, praca. Znów napięte terminy, stres i wieczna gonitwa z czasem. Czas na urlop. Nie czekaj aż do odpoczynku skłoni cię lekarz i spędzisz wolne dni w łóżku, bo twój organizm nie wytrzymał tempa i poddał się. Lepiej zapobiegać niż leczyć.

wiecej

W góry czy nad morze?

2005-07-27

Hmm... Góry.. bo można chodzić szlakami na nieskończenie wiele sposobów. A nad morzem to ma się tylko 2 kierunki: w lewo i w prawo no i do przodu jak woda jest ciepła.

wiecej

Tłumne rezygnacje z wakacji

2005-07-26

Ludzie, mimo iż, ponoszą wraz z zerwaniem umowy konsekwencje finansowe, wycofują swoje wakacje i to nie tylko zaplanowane w Egipcie, ale także w innych częściach świata, głównie Europy. Rezygnują szczególnie ci, którym do wyjazdu zostało kilka dni.

wiecej

Piknik rodzinny

2005-07-17

Piknik rodzinny. Miejsce: Centrum Koncertowo - Targowe, Pietrowice Wielkie, ul. 1 - go Maja. Czytaj program...

wiecej

(Nie)bezpieczne wakacje

2005-07-12

Wakacje, lato, słońce, woda, a przede wszystkim swoboda, chwilowa ucieczka od codziennych problemów...

wiecej

Zanim wyruszysz na wakacje

2005-07-07

Przeczytaj, co wiedzieć powinieneś zanim wyruszysz w wakacyjną drogę.

wiecej
reklama
reklama
> o wydawnictwie - reklama w mediach - praca - kontakt <
Copyright © 2001 - 2016 Raciborskie Media  Raciborskie Media