Szukaj

Religia

Dziś 2 lutego - Dzień Życia Konsekrowanego

2016-02-02

W tym roku Dzień Ofiarowania Pańskiego, czyli Matki Boskiej Gromnicznej zbiega się z zakończeniem Roku Życia Konsekrowanego.

wiecej

Matki Boskiej Gromnicznej - 2 lutego

2016-02-02

Jest  to święto chrześcijańskie dla upamiętnienia Ofiarowania Jezusa Chrystusa w Świątyni Jerozolimskiej, zgodnie z prawem Mojżeszowym.

wiecej

Islam na naszym terenie. Spotkały się trzy religie

2016-01-28

Przedstawiciele chrześcijaństwa, muzułmanie i Żydzi wspólnie rozważali hasło "Chrześcijanie i Muzułmanie: razem wobec przemocy popełnianej w imię religii". Jak to wygląda w archidiecezji, do której należy także Racibórz?

wiecej

Kolędowanie z Orkiestrą Dętą Gminy Walce w Krzanowicach

2016-01-28

31 stycznia, żegnając się już z bożonarodzeniową szopką, w kościele parafialnym w Krzanowicach odbędzie się wspólne kolędowanie z Orkiestrą Dętą Gminy Walce.

wiecej

Kolędowanie przy żłóbku w Tworkowie

2016-01-28

Koncert Laureatów XI Gminnego Przeglądu Kolęd i Pastorałek "Święta z Kolędą - Weihnachten mit Weihnachtsliedern" odbędzie się w kościele p.w. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Tworkowie.

wiecej

Kaznodzieja z karabinem gościem Kościoła Zielonoświątkowego

2016-01-22

Sam Childers, ps. Kaznodzieja z karabinem – były członek gangu motocyklowego, obecnie założyciel fundacji Angels of East Africa zajmującej się ratowaniem dzieci w Sudanie Południowym i Ugandzie.

wiecej

Rok Miłosierdzia – czasem pogłębionej modlitwy o pokój

2016-01-17

„Rybom woda, ludziom zgoda” – powiedział Aleksander Fredro. Módlmy się zatem o jedność nie tylko wśród chrześcijan, ale także wśród wyznawców wszystkich religii. 

wiecej

W Raciborzu odpust zupełny uzyskasz w parafii NSPJ

2016-01-13

Biskup opolski wyznaczył na terenie diecezji 12 świątyń jako miejsca uzyskania odpustu zupełnego z okazji Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia. Jedną z nich jest parafia przy ul. Warszawskiej w Raciborzu.

wiecej

Rudzkie sanktuarium kościołem z Bramą Miłosierdzia

2016-01-13

Biskup gliwicki wydał dekret wyznaczający kościoły z Bramą Miłosierdzia na czas obchodów Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia w diecezji gliwickiej. Wśród 7 kościołów znalazło się sanktuarium w Rudach.

wiecej

Kolędowali dla Kamerunu

2016-01-11

W parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Raciborzu odbył się koncert połączony ze zbiórką na budowę szkoły Baffoussam [FOTORELACJA].

wiecej
reklama
> o wydawnictwie - reklama w mediach - praca - kontakt <
Copyright © 2001 - 2014 Raciborskie Media  Raciborskie Media