Szukaj

Edukacja

Sprawdzili swoją wiedzę o Janie Pawle II

2012-06-11

W Gimnazjum nr 5 w Raciborzu odbył się konkurs wiedzy o Janie Pawle II pt. "Lolek, Karol, Jan Paweł II - papież". Okazało się, że najwięcej na temat papieża wiedzą uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Raciborzu .

Konkurs przeznaczony był dla uczniów szkół podstawowych, a organizowany przez Gimnazjum nr 5 im. Jana Pawła II oraz Parafię Najświętszego Serca Pana Jezusa. Składał się on z trzech etapów. W pierwszym etapie uczniowie mieli do rozwiązania test wiedzy o Janie Pawle II, który zawierał 23 pytania. Z tej części można było uzyskać maksymalnie 23 punkty. W drugiej części konkursu uczestnicy mieli odpowiedzieć na 11 pytań. Odpowiedzi na pytania były podane w formie rozsypanki. Po udzieleniu odpowiedzi zadaniem uczestników było narysowanie krzyżówki z hasłem "SANTO SUBITO". Trudność tego zadania polegała na udzieleniu prawidłowych odpowiedzi na pytania. W trzeciej części konkursu należało narysować plakat na podstawie hasła z krzyżówki. Uczniowie wykazali się tu wielką wyobraźnią i talentem.

Po podsumowaniu punktów wyłoniono trzy zwycięskie drużyny:

I miejsce - SP3
Mateusz Stawinoga
Julia Kubenko

II miejsce - SP15
Karolina Kubala
Aleksandra Bachryj

III miejsce - SP4
Szymon Tiebler
Tomasz Cynar

Laureaci zostali nagrodzeni dyplomami oraz nagrodami rzeczowymi. Zdobywcy pierwszego miejsca otrzymali słuchawki do komputera a II i III miejsce wyróżniono bonami książkowymi o wartości 50 zł. Wszyscy dobrze się bawili łącząc wiedzę z zabawą.

 

 
 
 

 

 

 

G5


Szukaj podobnych artykułów:
EDUKACJAMIASTO RACIBÓRZ
reklama
Wczytywanie...Dodaj komentarz >>
reklama

Inne artykuły w serwisie Edukacja

Młodzi mundurowi przeszli sprawdzian

2015-10-03

Uczniowie klas pierwszych interdyscyplinarnych, tzw. mundurowych spędzili 2 dni na wyjeździe sportowo-integracyjnym.

Uniwersytet Dziecięcy w Raciborzu: Inauguracja roku

2015-10-03

Dzisiaj w Pałacyku Rafako w Raciborzu odbyło się rozpoczęcie roku akademickiego na Uniwersytecie Dziecięcym w Raciborzu. Zobacz fotorelację >>>

PWSZ zainaugurowała nowy rok akademicki na zamku

2015-10-02

Uroczyste Gaudeamus igitur, które rozbrzmiało na zamku piastowskim może oznaczać tylko jedno: rok akademicki 2015/2016 w raciborskiej Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej rozpoczęty.

Mundurowi i Sanepid przeciwko dopalaczom

2015-10-02

Policja wspólnie z Sanepidem prowadzi połączone działania w zakresie profilaktyki na temat szkodliwości środków odurzających. W tym celu spotkali się z młodzieżą w Ośrodku dla Niesłyszących i Słabosłyszących w Raciborzu.

Co to jest wiatr ?

2015-10-02

We wtorek 29 września 2015 r grupa pięciolatków wybrała się na wycieczkę do biblioteki na Ostrogu.

ŚMIECIOMODA - czyli ekologia na wesoło

2015-10-01

Cóż to był za wspaniały dzień, wszystkie przedszkolaki w piątek 25.09.15r miały okazję znaleźć się na wybiegu jako modelki i modele.

Wybory i Dzień Chłopaka w G5

2015-10-01

W środę 30.09.2015 odbyły się w naszej szkole wybory nowych władz Samorządu Uczniowskiego. Cała "brać uczniowska" Gimnazjum nr 5 wybierała nową przewodniczącą lub przewodniczącego szkoły spośród 3 kandydatów.

> o wydawnictwie - reklama w mediach - praca - kontakt <
Copyright © 2001 - 2014 Raciborskie Media  Raciborskie Media