Szukaj

Edukacja

Sukcesy uczniów szkoły muzycznej w Raciborzu

2013-12-03

Ostatni tydzień listopada to pasmo sukcesów uczniów raciborskiej Państwowej Szkoły Muzycznej, którzy zdobywali czołowe miejsca w konkursach w Kędzierzynie-Koźlu oraz Namysłowie.

Wiktoria Hain - uczennica klasy II C-4 zdobyła II miejsce w IV Ogólnopolskim Konkursie Fletowym „SYRINX”, który odbył się w dniach 25 – 26 listopada 2013 r. w Kędzierzynie – Koźlu. Wiktoria uczy się gry na flecie w klasie pani Joanny Maciejewskiej – Ratuś.  Następnego dnia 27 listopada w Namysłowie Martyna Wiesner uczennica klasy V C-6   zajęła III miejsce w II Konkursie Gitary Klasycznej. Młoda gitarzystka jest uczennicą pana Mariusza Swoińskiego.

W XIII Ogólnopolskim Konkursie Młodych Solistów, który odbył się w dniach 27 - 29 listopada 2013 r. dwie saksofonistki, uczące się pod okiem pana Artura Motyki: Julia Żyła z klasy II C-6 oraz Joanna Martynus z klasy V C-6 zdobyły wyróżnienia.  Flecistce i saksofonistką w konkursowych bojach pomagał przy fortepianie akompaniując pan Jarosław Pawłowski.

 

AM

 

publ. /ps/


Szukaj podobnych artykułów:
SZKOŁA MUZYCZNASZKOŁYNAGRODYKONKURSYMUZYKA
reklama
Wczytywanie...Dodaj komentarz >>
reklama

Inne artykuły w serwisie Edukacja

Herkules edukacji. Zajęcia z fotografii dla uczniów

2015-03-03

Gmina Krzanowice realizuje projekt edukacyjny – „Herkules edukacji - rozwój kompetencji kluczowych uczniów w Gminie Krzanowice”.

Reorganizacja szkół zawodowych. Starostwo skonsultuje zmiany

2015-03-03

Starostwo przygotowało koncepcję reorganizacji szkolnictwa zawodowego w powiecie raciborskim. Opracowanie dotyczy 5 zespołów szkół zawodowych: ekonomika, budowlanki, mechanika, ZSZ i CKU.

Kocie sprawy w Przedszkolu nr 24

2015-03-03

W tym roku, podobnie jak w latach poprzednich Przedszkole nr 24 w Raciborzu obchodziło Międzynarodowy Dzień Kota.

Zaproszenie do Gimnazjum nr 5

2015-03-03

Szanowni Państwo!   Uczniowie i absolwenci G5 oraz uczniowie II LO mają zaszczyt zaprosić raciborzan w piątek 6 marca o godzinie 17.00 do auli Gimnazjum nr 5 na wieczorek poetycki, poświęcony żołnierzom wyklętym i na projekcję filmu "Żołnierze Niezłomni, Wyklęci".

SP 18 z wycieczką do obserwatorium geofizycznego

2015-03-02

Nasza szkoła wzięła udział w realizacji projektu unijnego "Podnoszenie kompetencji uczniowskich w dziedzinie nauk matematyczno - przyrodniczych z wykorzystaniem innowacyjnych metod i technologii". Projekt jest realizowany przez Obserwatorium Sejsmologiczne IG PAN w Raciborzu we współpracy z Platformą EDUSCIENCE.

Ostatnio komentowane artykuły
Polecane artykuły na forum
reklama
reklama
Promowane firmy

Na skróty

> o wydawnictwie - reklama w mediach - praca - kontakt <
Copyright © 2001 - 2014 Raciborskie Media  Raciborskie Media