Szukaj

Edukacja

Sukcesy uczniów szkoły muzycznej w Raciborzu

2013-12-03

Ostatni tydzień listopada to pasmo sukcesów uczniów raciborskiej Państwowej Szkoły Muzycznej, którzy zdobywali czołowe miejsca w konkursach w Kędzierzynie-Koźlu oraz Namysłowie.

Wiktoria Hain - uczennica klasy II C-4 zdobyła II miejsce w IV Ogólnopolskim Konkursie Fletowym „SYRINX”, który odbył się w dniach 25 – 26 listopada 2013 r. w Kędzierzynie – Koźlu. Wiktoria uczy się gry na flecie w klasie pani Joanny Maciejewskiej – Ratuś.  Następnego dnia 27 listopada w Namysłowie Martyna Wiesner uczennica klasy V C-6   zajęła III miejsce w II Konkursie Gitary Klasycznej. Młoda gitarzystka jest uczennicą pana Mariusza Swoińskiego.

W XIII Ogólnopolskim Konkursie Młodych Solistów, który odbył się w dniach 27 - 29 listopada 2013 r. dwie saksofonistki, uczące się pod okiem pana Artura Motyki: Julia Żyła z klasy II C-6 oraz Joanna Martynus z klasy V C-6 zdobyły wyróżnienia.  Flecistce i saksofonistką w konkursowych bojach pomagał przy fortepianie akompaniując pan Jarosław Pawłowski.

 

AM

 

publ. /ps/


Szukaj podobnych artykułów:
SZKOŁA MUZYCZNASZKOŁYNAGRODYKONKURSYMUZYKA
reklama
Wczytywanie...Dodaj komentarz >>
reklama

Inne artykuły w serwisie Edukacja

Dzień otwarty w PWSZ zaraz po feriach

2016-02-12

3 marca w PWSZ w Raciborzu odbędzie się dzień otwarty. Uczelnia przygotowała różnorodny program. Dzięki takim inicjatywom władze PWSZ liczą na duży sukces w trakcie tegorocznej rekrutacji.

Bądź aktywny po pięćdziesiątce!

2016-02-12

Czy po zakończeniu kariery zawodowej życie musi się sprowadzać jedynie do przesiadywania przed telewizorem, spacerów z psem, ewentualnie opieki nad wnukami? Zdecydowanie nie!

GROSZ na KOŚĆ

2016-02-12

We wtorek 9 lutego grupa pięciolatków odwiedziła schronisko dla bezdomnych zwierząt, by podarować potrzebującym czworonogom zebrane dary.

Wieczorek poetycki poświęcony Jackowi Kaczmarskiemu

2016-02-12

12 lutego, czyli w przededniu zimowej przerwy, w Gimnazjum Nr 5 im. Jana Pawła II zorganizowany został kolejny wieczorek poetycki. Tym razem był on poświęcony życiu i twórczości Jacka Kaczmarskiego. Pomysł na tę oryginalną tematykę po ubiegłorocznej wieczornicy podsunęli uczniowie ówczesnej klasy III, a dziś już absolwenci naszego gimnazjum.

"Literackie Walentynki" w bibliotece

2016-02-11

W tym roku, wychodząc naprzeciw świętu zakochanych, 11 lutego w bibliotece Gimnazjum Nr 5 im. Jana Pawła II został rozstrzygnięty wewnątrzszkolny konkurs czytelniczy "Literackie Walentynki".

DBI w Gimnazjum nr 5

2016-02-11

10 lutego 2016 roku młodzież Gimnazjum Nr 5 im. Jana Pawła II w Raciborzu obchodziła Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI). "Lepszy Internet zależy od Ciebie!" Pod takim hasłem uczniowie klas I-III obchodzili tegoroczny Dzień Bezpiecznego Internetu.

Wyróżnienie dla raciborskiej biblioteki

2016-02-10

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Raciborzu została doceniona przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego za udział w projekcie „Link do przyszłości. Zaprogramuj swoją karierę”.

> o wydawnictwie - reklama w mediach - praca - kontakt <
Copyright © 2001 - 2014 Raciborskie Media  Raciborskie Media