Szukaj

Edukacja

Tydzień Zwierząt w raciborskiej Bibliotece

2011-10-28

Raciborska Biblioteka włączyła się w obchody Światowego Tygodnia Zwierząt. Z tej okazji w książnicy odbyły się warsztaty pn. "Leśni lokatorzy. Jakie zwierzęta żyją w lesie i jakie są ich zwyczaje?”.

26 października w Bibliotece na Rynku odbyły się warsztaty "Leśni lokatorzy. Jakie zwierzęta żyją w lesie i jakie są ich zwyczaje?”. Spotkanie poprowadziła Elżbieta Skrzymowska, pracownik Arboretum Bramy Morawskiej w Raciborzu a uczestniczyli w nich uczniowie klas piątych ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Raciborzu. Podczas zajęć zostały poruszone kwestie środowiska życia zwierząt leśnych, ich przystosowania do zmian klimatycznych w ciągu roku i okołodobowych zmian siedliskowych oraz sposób odżywiania się i zdobywania pokarmu przez zwierzęta leśne. Zostały także omówione konkretne gatunki płazów, gadów, ptaków i ssaków, zamieszkujące polskie lasy. Uczniowie mogli wysłuchać głosów wydawanych przez prezentowane gatunki poszczególnych grup zwierząt.

 

 

Z kolei 27 października, także w Bibliotece na Rynku, odbyło się spotkanie Jarosława Kasprzyka z Klubu „Gaja” z uczniami Gimnazjum nr 2 pod hasłem „Ratujmy zwierzęta”. Głównymi tematami poruszanymi w trakcie prezentacji były: wpływ hodowli zwierząt na stan środowiska naturalnego oraz wpływ wyborów konsumenckich na dobrostan zwierząt. Uczniowie poznali odpowiedzi na nurtujące wszystkich pytania dotyczące proekologicznego jedzenia: z jakiego chowu i z jakim oznaczeniem wybierać jajka, które informacje na opakowaniach wskazują na tzw. zdrową żywność itp.

 

 

 

Klub „Gaja”, który jest organizacją ekologiczną, działającą od 1989 r., organizuje szereg kampanii społecznych dotyczących ochrony przyrody i zwierząt. Jedną z takich inicjatyw, o której opowiedział wczoraj gość Biblioteki jest akcja „Zbieraj makulaturę, ratuj konie”, dzięki której wstrzymywane są transporty koni na rzeź do Włoch. Szczęśliwie uratowane konie są następnie przekazywane do ośrodków zajmujących się hipoterapią. Takie żywe lekcje biologii bardzo spodobały się uczniom, którzy żywo reagowali na poszczególne slajdy i informacje, chętnie zadawali pytania i brali czynny udział w obu spotkaniach.

 

/biblioteka/


Szukaj podobnych artykułów:
BIBLIOTEKAMIASTO RACIBÓRZEDUKACJA
reklama
Wczytywanie...Dodaj komentarz >>
reklama

Inne artykuły w serwisie Edukacja

Uczennice z Raciborza w programie Super Dzieciak

2015-10-04

Super Dzieciaki z udziałem trzech utalentowanych dziewczyn z Raciborza.

Młodzi mundurowi przeszli sprawdzian

2015-10-03

Uczniowie klas pierwszych interdyscyplinarnych, tzw. mundurowych spędzili 2 dni na wyjeździe sportowo-integracyjnym.

Uniwersytet Dziecięcy w Raciborzu: Inauguracja roku

2015-10-03

Dzisiaj w Pałacyku Rafako w Raciborzu odbyło się rozpoczęcie roku akademickiego na Uniwersytecie Dziecięcym w Raciborzu. Zobacz fotorelację >>>

PWSZ zainaugurowała nowy rok akademicki na zamku

2015-10-02

Uroczyste Gaudeamus igitur, które rozbrzmiało na zamku piastowskim może oznaczać tylko jedno: rok akademicki 2015/2016 w raciborskiej Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej rozpoczęty.

Mundurowi i Sanepid przeciwko dopalaczom

2015-10-02

Policja wspólnie z Sanepidem prowadzi połączone działania w zakresie profilaktyki na temat szkodliwości środków odurzających. W tym celu spotkali się z młodzieżą w Ośrodku dla Niesłyszących i Słabosłyszących w Raciborzu.

Co to jest wiatr ?

2015-10-02

We wtorek 29 września 2015 r grupa pięciolatków wybrała się na wycieczkę do biblioteki na Ostrogu.

ŚMIECIOMODA - czyli ekologia na wesoło

2015-10-01

Cóż to był za wspaniały dzień, wszystkie przedszkolaki w piątek 25.09.15r miały okazję znaleźć się na wybiegu jako modelki i modele.

> o wydawnictwie - reklama w mediach - praca - kontakt <
Copyright © 2001 - 2014 Raciborskie Media  Raciborskie Media