Szukaj

Edukacja

Tydzień Zwierząt w raciborskiej Bibliotece

2011-10-28

Raciborska Biblioteka włączyła się w obchody Światowego Tygodnia Zwierząt. Z tej okazji w książnicy odbyły się warsztaty pn. "Leśni lokatorzy. Jakie zwierzęta żyją w lesie i jakie są ich zwyczaje?”.

26 października w Bibliotece na Rynku odbyły się warsztaty "Leśni lokatorzy. Jakie zwierzęta żyją w lesie i jakie są ich zwyczaje?”. Spotkanie poprowadziła Elżbieta Skrzymowska, pracownik Arboretum Bramy Morawskiej w Raciborzu a uczestniczyli w nich uczniowie klas piątych ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Raciborzu. Podczas zajęć zostały poruszone kwestie środowiska życia zwierząt leśnych, ich przystosowania do zmian klimatycznych w ciągu roku i okołodobowych zmian siedliskowych oraz sposób odżywiania się i zdobywania pokarmu przez zwierzęta leśne. Zostały także omówione konkretne gatunki płazów, gadów, ptaków i ssaków, zamieszkujące polskie lasy. Uczniowie mogli wysłuchać głosów wydawanych przez prezentowane gatunki poszczególnych grup zwierząt.

 

 

Z kolei 27 października, także w Bibliotece na Rynku, odbyło się spotkanie Jarosława Kasprzyka z Klubu „Gaja” z uczniami Gimnazjum nr 2 pod hasłem „Ratujmy zwierzęta”. Głównymi tematami poruszanymi w trakcie prezentacji były: wpływ hodowli zwierząt na stan środowiska naturalnego oraz wpływ wyborów konsumenckich na dobrostan zwierząt. Uczniowie poznali odpowiedzi na nurtujące wszystkich pytania dotyczące proekologicznego jedzenia: z jakiego chowu i z jakim oznaczeniem wybierać jajka, które informacje na opakowaniach wskazują na tzw. zdrową żywność itp.

 

 

 

Klub „Gaja”, który jest organizacją ekologiczną, działającą od 1989 r., organizuje szereg kampanii społecznych dotyczących ochrony przyrody i zwierząt. Jedną z takich inicjatyw, o której opowiedział wczoraj gość Biblioteki jest akcja „Zbieraj makulaturę, ratuj konie”, dzięki której wstrzymywane są transporty koni na rzeź do Włoch. Szczęśliwie uratowane konie są następnie przekazywane do ośrodków zajmujących się hipoterapią. Takie żywe lekcje biologii bardzo spodobały się uczniom, którzy żywo reagowali na poszczególne slajdy i informacje, chętnie zadawali pytania i brali czynny udział w obu spotkaniach.

 

/biblioteka/


Szukaj podobnych artykułów:
BIBLIOTEKAMIASTO RACIBÓRZEDUKACJA
reklama
Wczytywanie...Dodaj komentarz >>
reklama

Inne artykuły w serwisie Edukacja

Nędza zorganizowała projekt dla dzieci

2015-06-30

W ramach projektu dzieci chodziły na szczudłach, wspinały się na ściance, grały w paintball. Młodzież bawiła się także przy ognisku przy wtórze gitary.

Studenci Instytutu Sztuki bronili się na Zamku Piastowskim

2015-06-30

Dawna siedziba Piastów po raz drugi stała się nie tylko miejscem obrony prac studenckich, ale również galerią twórczości artystycznej.

Policjanci z wizytą w przedszkolu na ul. Bielskiej

2015-06-29

Przedstawiciele raciborskiej komendy policji odwiedzili przedszkolaków. Spotkanie zorganizowane było w ramach prowadzonych kampanii Rok Pieszego 2015, Bezpieczne Wakacje 2015.

Uczeń z Mechanika laureatem konkursu astronomicznego

2015-06-27

Krzysztof Choroba z raciborskiego Zespołu Szkół Mechanicznych zdobył II miejsce w Konkursie Młodych Talentów Astronomicznych.

Miejskie zakończenie roku szkolnego

2015-06-26

Po zakończeniu uroczystości zostało przekazane do użytkowania nowe boisko szkolne. Rozegrano na nim nawet zawody piłkarskie, w których wziął udział m.in. przewodniczący rady miasta.

Mural z myślą o 6-latkach powstał w szkole w Nędzy

2015-06-26

To już kolejny obraz, który wyszedł spod rąk nauczycieli i uczniów Zespołu Szkolno-Gimnazjalnego. Tym razem gimnazjalistom zależało na stworzeniu bajkowego muralu przy szkolnej świetlicy.

Zakończenie roku szkolnego w SP 15

2015-06-26

26 czerwca o godz. 11.00 w sali gimnastycznej "piętnastki" szkołę na dwa miesiące żegnali uczniowie klas I - III [FOTORELACJA].

> o wydawnictwie - reklama w mediach - praca - kontakt <
Copyright © 2001 - 2014 Raciborskie Media  Raciborskie Media