Szukaj

Gospodarka

Ulgi prorodzinne za wywóz śmieci? Dopiero po przetargu

2013-04-09

Nowelizacja ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach dopuszcza wprowadzenie ulg prorodzinnych w opłatach za wywóz śmieci. Z możliwości tej chce skorzystać między innymi gmina Nędza. 

Według znowelizowanego zapisu w ustawie o utrzymaniu czystości i porządku w gminach "Rada gminy może zróżnicować stawki opłaty w zależności od powierzchni lokalu mieszkalnego, liczby mieszkańców zamieszkujących nieruchomość, odbierania odpadów z terenów wiejskich lub miejskich, a także od rodzaju zabudowy".

 

Z części tego zapisu chcą skorzystać radni z Nędzy. Podczas marcowej sesji rady gminy rozmawiali na temat wprowadzenia ulg prorodzinnych w opłatach za wywóz śmieci. Wójt gminy Nędza Anna Iskała poinformowała, że gmina ma zamiar wprowadzić ulgi. - Dotyczyć jednak będą one tylko i wyłącznie rodzin wielodzietnych - mówiła. Dodała, że wysokość zniżki ustalona zostanie dopiero po przetargu na wyłonienie firmy, która zajmie się wywozem śmieci z terenu gminy. Wójt podkreśliła, że zniżki przysługiwać będą tylko rodzinom wielodzietnym, a nie wieloosobowym. Ci drudzy zapłacą tak jak wszyscy, 10 zł od osoby miesięcznie (w przypadku, kiedy mieszkaniec zadeklaruje segregację odpadów).

 

/p/

 

 

 

-------------------------------------------------------

Polecamy również:

 

Zameldowano lokatorów bez wiedzy właściciela domu?
Okazało się, że właściciele nieruchomości, na której kilka lat temu zostali zameldowani lokatorzy, nie wyrazili na to zgody. Po latach właściciele odezwali się i żądają usunięcia niechcianych osób ze swojej nieruchomości.

Kradł węgiel z pociągu, zatrzymała go policja

Policjanci z Komisariatu Policji w Kuźni Raciborskiej zatrzymali 36-letniego mieszkańca Rybnika podejrzanego o dokonanie kradzieży 16 worków z węglem na szlaku kolejowym Nędza-Kuźnia Raciborska.

Wójt Nędzy pod kontrolą
Wójt Anna Iskała stanęła przed Regionalną Komisją Orzekającą w Sprawach o Naruszenie Dyscypliny Finansów Publicznych.- Jestem chyba najbardziej prześwietlonym wójtem - twierdzi A. Iskała 


Szukaj podobnych artykułów:
NĘDZAGOSPODARKA
reklama
Wczytywanie...Dodaj komentarz >>
reklama

Inne artykuły w serwisie Gospodarka

Krzanowice: zwrot podatku akcyzowego za olej napędowy

2015-08-28

Wnioski można składać od 1 sierpnia do końca tego miesiąca w Urzędzie Miasta Krzanowice. Trzeba do nich dołączyć faktury za zakup oleju napędowego.

Motopompa dla OSP w Brzeziu

2015-08-28

Zamówiona przez Urząd Miasta motopompa charakteryzuje się bardzo dużą wydajnością i w wydatny sposób poprawi ochronę przeciwpowodziową miasta.

Urząd Miasta zamawia agregat prądotwórczy

2015-08-28

Urządzenie ma zapewnić alternatywne źródło prądu w sytuacjach kryzysowych takich jak np. pożar lub powód. Jego moc ma wynosić przynajmniej 150 kilowoltoamperów.

RIPOK ma ruszyć zgodnie z planem w styczniu

2015-08-27

Jeszcze nie ruszyli z działalnością, a już myślą o jej rozszerzeniu. Mowa o firmie Empol, która stawia w Raciborzu Regionalną Instalację Przekształcania Odpadów Komunalnych.

Droga Racibórz - Pszczyna klepnięta

2015-08-27

Racibórz – Pszczyna na liście rankingowej najważniejszych inwestycji drogowych w regionie.

Restauracja "Leśna" - urokliwe miejsce

2015-08-26

W samym centrum Arboretum Bramy Morawskiej znajduje się restauracja "Leśna".

Osiedlową siłownię na Ostrogu wybudują za 57 tys. zł

2015-08-25

Miejsce do ćwiczeń w rejonie ulic Książęcej i Królewskiej będzie mieć co najmniej 10 stanowisk i ma być gotowe do końca września. Za projekt i budowę będzie odpowiedzialna firma z Miękini.

> o wydawnictwie - reklama w mediach - praca - kontakt <
Copyright © 2001 - 2014 Raciborskie Media  Raciborskie Media