Szukaj

Gospodarka

Ulgi prorodzinne za wywóz śmieci? Dopiero po przetargu

2013-04-09

Nowelizacja ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach dopuszcza wprowadzenie ulg prorodzinnych w opłatach za wywóz śmieci. Z możliwości tej chce skorzystać między innymi gmina Nędza. 

Według znowelizowanego zapisu w ustawie o utrzymaniu czystości i porządku w gminach "Rada gminy może zróżnicować stawki opłaty w zależności od powierzchni lokalu mieszkalnego, liczby mieszkańców zamieszkujących nieruchomość, odbierania odpadów z terenów wiejskich lub miejskich, a także od rodzaju zabudowy".

 

Z części tego zapisu chcą skorzystać radni z Nędzy. Podczas marcowej sesji rady gminy rozmawiali na temat wprowadzenia ulg prorodzinnych w opłatach za wywóz śmieci. Wójt gminy Nędza Anna Iskała poinformowała, że gmina ma zamiar wprowadzić ulgi. - Dotyczyć jednak będą one tylko i wyłącznie rodzin wielodzietnych - mówiła. Dodała, że wysokość zniżki ustalona zostanie dopiero po przetargu na wyłonienie firmy, która zajmie się wywozem śmieci z terenu gminy. Wójt podkreśliła, że zniżki przysługiwać będą tylko rodzinom wielodzietnym, a nie wieloosobowym. Ci drudzy zapłacą tak jak wszyscy, 10 zł od osoby miesięcznie (w przypadku, kiedy mieszkaniec zadeklaruje segregację odpadów).

 

/p/

 

 

 

-------------------------------------------------------

Polecamy również:

 

Zameldowano lokatorów bez wiedzy właściciela domu?
Okazało się, że właściciele nieruchomości, na której kilka lat temu zostali zameldowani lokatorzy, nie wyrazili na to zgody. Po latach właściciele odezwali się i żądają usunięcia niechcianych osób ze swojej nieruchomości.

Kradł węgiel z pociągu, zatrzymała go policja

Policjanci z Komisariatu Policji w Kuźni Raciborskiej zatrzymali 36-letniego mieszkańca Rybnika podejrzanego o dokonanie kradzieży 16 worków z węglem na szlaku kolejowym Nędza-Kuźnia Raciborska.

Wójt Nędzy pod kontrolą
Wójt Anna Iskała stanęła przed Regionalną Komisją Orzekającą w Sprawach o Naruszenie Dyscypliny Finansów Publicznych.- Jestem chyba najbardziej prześwietlonym wójtem - twierdzi A. Iskała 


Szukaj podobnych artykułów:
NĘDZAGOSPODARKA
reklama
Wczytywanie...Dodaj komentarz >>
reklama

Inne artykuły w serwisie Gospodarka

Ważna i zmiana w planie aglomeracji Nędza

2015-07-01

Zmieniły się przepisy, dlatego, by utrzymać w gminie aglomerację, potrzebna była modyfikacja jej granic. Zabieg był konieczny, by nie stracić możliwości np. ubiegania się o środki zewnętrzne na budowę kanalizacji. 

Bezrobocie spada. Więcej ofert pracy

2015-07-01

Według danych szacunkowych PUP z końcem czerwca 2015 roku jako bezrobotne zarejestrowanych było 2594 osoby. To o 129 osób mniej niż miesiąc wcześniej.

OKNOPLAST – nowe otwarcie na Klienta

2015-07-01

Zapraszamy do nowego punktu OKNOPLAST w Tworkowie. Z Danielem Ryściukiem, Szefem Sprzedaży na Rynek Polski OKNOPLAST, rozmawia Anna Pawłowicz.

Świetlica wiejska w Turzu gotowa do użytku

2015-06-30

Gmina Kuźnia Raciborska wydała prawie pół miliona złotych na modernizację biblioteki. Teraz będzie to nowoczesna świetlica wiejska dla mieszkańców Turzy.

Pracownicy PBG z wizytą w Raciborzu

2015-06-26

W dniach 23-24 czerwca Rafako gościło w Raciborzu grupę kolegów z PBG w ramach spotkania integracyjno-szkoleniowego.

MOTOrady: przygotowania do wakacyjnego wyjazdu

2015-06-25

Zanim ruszymy na wymarzony urlop lepiej wcześniej dokładnie sprawdzić swój samochód. Lepiej uniknąć niemiłych niespodzianek.

Kolizja podczas wakacji to już nie problem!

2015-06-25

AutoZaFree.pl oferuje samochód zastępczy na cały czas likwidacji szkody.

> o wydawnictwie - reklama w mediach - praca - kontakt <
Copyright © 2001 - 2014 Raciborskie Media  Raciborskie Media