Szukaj

Gospodarka

Ulgi prorodzinne za wywóz śmieci? Dopiero po przetargu

2013-04-09

Nowelizacja ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach dopuszcza wprowadzenie ulg prorodzinnych w opłatach za wywóz śmieci. Z możliwości tej chce skorzystać między innymi gmina Nędza. 

Według znowelizowanego zapisu w ustawie o utrzymaniu czystości i porządku w gminach "Rada gminy może zróżnicować stawki opłaty w zależności od powierzchni lokalu mieszkalnego, liczby mieszkańców zamieszkujących nieruchomość, odbierania odpadów z terenów wiejskich lub miejskich, a także od rodzaju zabudowy".

 

Z części tego zapisu chcą skorzystać radni z Nędzy. Podczas marcowej sesji rady gminy rozmawiali na temat wprowadzenia ulg prorodzinnych w opłatach za wywóz śmieci. Wójt gminy Nędza Anna Iskała poinformowała, że gmina ma zamiar wprowadzić ulgi. - Dotyczyć jednak będą one tylko i wyłącznie rodzin wielodzietnych - mówiła. Dodała, że wysokość zniżki ustalona zostanie dopiero po przetargu na wyłonienie firmy, która zajmie się wywozem śmieci z terenu gminy. Wójt podkreśliła, że zniżki przysługiwać będą tylko rodzinom wielodzietnym, a nie wieloosobowym. Ci drudzy zapłacą tak jak wszyscy, 10 zł od osoby miesięcznie (w przypadku, kiedy mieszkaniec zadeklaruje segregację odpadów).

 

/p/

 

 

 

-------------------------------------------------------

Polecamy również:

 

Zameldowano lokatorów bez wiedzy właściciela domu?
Okazało się, że właściciele nieruchomości, na której kilka lat temu zostali zameldowani lokatorzy, nie wyrazili na to zgody. Po latach właściciele odezwali się i żądają usunięcia niechcianych osób ze swojej nieruchomości.

Kradł węgiel z pociągu, zatrzymała go policja

Policjanci z Komisariatu Policji w Kuźni Raciborskiej zatrzymali 36-letniego mieszkańca Rybnika podejrzanego o dokonanie kradzieży 16 worków z węglem na szlaku kolejowym Nędza-Kuźnia Raciborska.

Wójt Nędzy pod kontrolą
Wójt Anna Iskała stanęła przed Regionalną Komisją Orzekającą w Sprawach o Naruszenie Dyscypliny Finansów Publicznych.- Jestem chyba najbardziej prześwietlonym wójtem - twierdzi A. Iskała 


Szukaj podobnych artykułów:
NĘDZAGOSPODARKA
reklama
Wczytywanie...Dodaj komentarz >>
reklama

Inne artykuły w serwisie Gospodarka

ZOTT zwija się z Raciborza

2015-07-28

Trzy lata temu niemiecka firma ZOTT kupiła podupadającą raciborską mleczarnię. Dzisiaj ogłasza, że jego misja się kończy. Bez pracy może zostać prawie 100 osób. 3 lata temu przed tym scenariuszem ostrzegał Tadeusz Wojnar.

Przetarg na modernizację ulicy Wygonowej rozstrzygnięty

2015-07-28

Ulicę Wygonową będzie remontować firma z Raciborza. Weźmie za to 200 tysięcy zł.

Sunex 30 lipca 2015 roku zadebiutuje na giełdzie

2015-07-28

Sunex S.A., czołowy producent innowacyjnych rozwiązań opartych o odnawialne źródła energii, oferujący m.in. kolektory słoneczne, zadebiutuje na głównym rynku GPW w Warszawie w ostatni czwartek lipca.

Bosacka będzie wyremontowana do 15 października

2015-07-25

Zarząd Dróg Wojewódzkich ogłosił przetarg na remont DW nr 935 - ul. Bosacka w Raciborzu. Zakres prac przewiduje m.in.remont samej drogi, chodników i zjazdów.

Kuźnia Raciborska z dofinansowaniem światłowodu

2015-07-24

Kwota o jaką zabiegał Urząd Miejski w Kuźni Raciborskiej to 467.346,43 zł. Prace związane z położeniem światłowodu i konfiguracją sprzętu sieciowego mają być zakończone do 31 grudnia 2015r.

Przetarg na plan rewitalizacji

2015-07-23

Przetarg wygrało Dolnośląskie Centrum Rozwoju Lokalnego z Wrocławia. Za swoje usługi firma weźmie 36,7 tys. zł

Egzamin na prawo jazdy w Raciborzu. Realne?

2015-07-23

Urząd miasta zaprezentował analizę opłacalności utworzenia oddziału Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Raciborzu. Czy na egzamin w dalszym ciągu będziemy musieli jeździć do innych miast?

> o wydawnictwie - reklama w mediach - praca - kontakt <
Copyright © 2001 - 2014 Raciborskie Media  Raciborskie Media