Szukaj

Gospodarka

Ulgi prorodzinne za wywóz śmieci? Dopiero po przetargu

2013-04-09

Nowelizacja ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach dopuszcza wprowadzenie ulg prorodzinnych w opłatach za wywóz śmieci. Z możliwości tej chce skorzystać między innymi gmina Nędza. 

Według znowelizowanego zapisu w ustawie o utrzymaniu czystości i porządku w gminach "Rada gminy może zróżnicować stawki opłaty w zależności od powierzchni lokalu mieszkalnego, liczby mieszkańców zamieszkujących nieruchomość, odbierania odpadów z terenów wiejskich lub miejskich, a także od rodzaju zabudowy".

 

Z części tego zapisu chcą skorzystać radni z Nędzy. Podczas marcowej sesji rady gminy rozmawiali na temat wprowadzenia ulg prorodzinnych w opłatach za wywóz śmieci. Wójt gminy Nędza Anna Iskała poinformowała, że gmina ma zamiar wprowadzić ulgi. - Dotyczyć jednak będą one tylko i wyłącznie rodzin wielodzietnych - mówiła. Dodała, że wysokość zniżki ustalona zostanie dopiero po przetargu na wyłonienie firmy, która zajmie się wywozem śmieci z terenu gminy. Wójt podkreśliła, że zniżki przysługiwać będą tylko rodzinom wielodzietnym, a nie wieloosobowym. Ci drudzy zapłacą tak jak wszyscy, 10 zł od osoby miesięcznie (w przypadku, kiedy mieszkaniec zadeklaruje segregację odpadów).

 

/p/

 

 

 

-------------------------------------------------------

Polecamy również:

 

Zameldowano lokatorów bez wiedzy właściciela domu?
Okazało się, że właściciele nieruchomości, na której kilka lat temu zostali zameldowani lokatorzy, nie wyrazili na to zgody. Po latach właściciele odezwali się i żądają usunięcia niechcianych osób ze swojej nieruchomości.

Kradł węgiel z pociągu, zatrzymała go policja

Policjanci z Komisariatu Policji w Kuźni Raciborskiej zatrzymali 36-letniego mieszkańca Rybnika podejrzanego o dokonanie kradzieży 16 worków z węglem na szlaku kolejowym Nędza-Kuźnia Raciborska.

Wójt Nędzy pod kontrolą
Wójt Anna Iskała stanęła przed Regionalną Komisją Orzekającą w Sprawach o Naruszenie Dyscypliny Finansów Publicznych.- Jestem chyba najbardziej prześwietlonym wójtem - twierdzi A. Iskała 


Szukaj podobnych artykułów:
NĘDZAGOSPODARKA
reklama
Wczytywanie...Dodaj komentarz >>
reklama

Inne artykuły w serwisie Gospodarka

Jest wstępny projekt przebudowy DW 935

2016-05-05

Zarząd Dróg Wojewódzkich w Katowicach wykonał już wstępny projekt przebudowy DW 935. W ramach tej inwestycji droga ta ma zostać dostosowana do wymogów drogi kategorii G, czyli drogi głównej.

Zadbaj o bezpieczeństwo i higienę podczas pracy

2016-05-05

Sklep Delfin pomoże Ci dopasować odzież ochronną oraz artykuły BHP do specyfiki wykonywanej pracy.

Cuda ze szkła na wyciągnięcie ręki. Tylko w Szkłomark

2016-05-05

- My podchodzimy do klienta indywidualnie. Wykonujemy rzeczy, które sobie wymyśli, wyobrazi - mówi właścicielka Szkłomark, Joanna Banowska.

PPHUT KOCOŃ - profesjonalne pokrycia dachowe

2016-05-05

15 lat doświadczenia w wykonywaniu profesjonalnych pokryć dachowych. Precyzja, sumienność, doświadczenie – PPHUT KOCOŃ. Firma rozpoczęła swoją działalność w 2001 roku.

Kominkowe błędy, czyli jak uniknąć problemów

2016-05-05

Profesjonalne porady, dzięki którym unikniesz różnego rodzaju błędów i będziesz cieszyć się wymarzonym kominkiem. ZDJĘCIA

Już w maju kolejny Europejski Kongres Gospodarczy

2016-05-02

Poradnik Przedsiębiorcy: Od 18 do 20 maja br. do Międzynarodowego Centrum Kongresowego w Katowicach zawita kilka tysięcy gości. Do stolicy woj. śląskiego przyjadą prelegenci, przedsiębiorcy oraz samorządowcy nie tylko z krajów europejskich.

Zmiany w rozkładach jazdy PKS i autobusów miejskich

2016-04-29

W okresie 1-3 maja autobusy PKS kursować będą jak w święta, ferie i wakacje. 3 maja, ze względu na organizację "Biegu bez granic", zmienione zostaną również trasy i godziny kursowania komunikacji miejskiej.

> o wydawnictwie - reklama w mediach - praca - kontakt <
Copyright © 2001 - 2014 Raciborskie Media  Raciborskie Media