Szukaj

Gospodarka

Ulgi prorodzinne za wywóz śmieci? Dopiero po przetargu

2013-04-09

Nowelizacja ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach dopuszcza wprowadzenie ulg prorodzinnych w opłatach za wywóz śmieci. Z możliwości tej chce skorzystać między innymi gmina Nędza. 

Według znowelizowanego zapisu w ustawie o utrzymaniu czystości i porządku w gminach "Rada gminy może zróżnicować stawki opłaty w zależności od powierzchni lokalu mieszkalnego, liczby mieszkańców zamieszkujących nieruchomość, odbierania odpadów z terenów wiejskich lub miejskich, a także od rodzaju zabudowy".

 

Z części tego zapisu chcą skorzystać radni z Nędzy. Podczas marcowej sesji rady gminy rozmawiali na temat wprowadzenia ulg prorodzinnych w opłatach za wywóz śmieci. Wójt gminy Nędza Anna Iskała poinformowała, że gmina ma zamiar wprowadzić ulgi. - Dotyczyć jednak będą one tylko i wyłącznie rodzin wielodzietnych - mówiła. Dodała, że wysokość zniżki ustalona zostanie dopiero po przetargu na wyłonienie firmy, która zajmie się wywozem śmieci z terenu gminy. Wójt podkreśliła, że zniżki przysługiwać będą tylko rodzinom wielodzietnym, a nie wieloosobowym. Ci drudzy zapłacą tak jak wszyscy, 10 zł od osoby miesięcznie (w przypadku, kiedy mieszkaniec zadeklaruje segregację odpadów).

 

/p/

 

 

 

-------------------------------------------------------

Polecamy również:

 

Zameldowano lokatorów bez wiedzy właściciela domu?
Okazało się, że właściciele nieruchomości, na której kilka lat temu zostali zameldowani lokatorzy, nie wyrazili na to zgody. Po latach właściciele odezwali się i żądają usunięcia niechcianych osób ze swojej nieruchomości.

Kradł węgiel z pociągu, zatrzymała go policja

Policjanci z Komisariatu Policji w Kuźni Raciborskiej zatrzymali 36-letniego mieszkańca Rybnika podejrzanego o dokonanie kradzieży 16 worków z węglem na szlaku kolejowym Nędza-Kuźnia Raciborska.

Wójt Nędzy pod kontrolą
Wójt Anna Iskała stanęła przed Regionalną Komisją Orzekającą w Sprawach o Naruszenie Dyscypliny Finansów Publicznych.- Jestem chyba najbardziej prześwietlonym wójtem - twierdzi A. Iskała 


Szukaj podobnych artykułów:
NĘDZAGOSPODARKA
reklama
Wczytywanie...Dodaj komentarz >>
reklama

Inne artykuły w serwisie Gospodarka

Kursowanie autobusów w dniu Wszystkich Świętych

2016-10-28

Magistrat zachęca do korzystania w okresie Wszystkich Świętych z komunikacji publicznej.

Zmiana organizacji ruchu na Ocickiej i darmowe autobusy

2016-10-26

Od soboty do końca listopada z powodu remontu z ruchu będzie wyłączona część ulicy Ocickiej. W Dniu Wszystkich Świętych na cmentarz Jeruzalem będzie można dojechać darmowym autobusem.

Kierował kombajnem, mając prawie 1,5 promila alkoholu

2016-10-25

Podczas akcji Trzeźwość policja "wyeliminowała" z dalszej jazdy 4 amatorów jazdy na „podwójnym gazie”. Rekordzistą okazał się 35-latek w Szonowicach.

Projekt z myślą o szukających pracy

2016-10-25

Śląskie Centrum Szkoleniowe Sp. z o.o. w Katowicach realizuje projekt pn. "Outplacement – kluczem do nowego zatrudnienia" skierowany dla osób bezrobotnych.

Spotkanie prezydenta z mieszkańcami Nowych Zagród

2016-10-24

Prezydent Miasta Racibórz zaprasza mieszkańców Nowych Zagród na spotkanie dotyczące działań w temacie podtopień.

Emerytowani pracownicy Rafako świętowali Dzień Seniora

2016-10-24

Koło Emerytów i Rencistów działające przy Związkach Zawodowych NSZZ Pracowników Zakładów Pracy po raz czwarty zorganizowało obchody Dnia Seniora. W spotkaniu wzięło udział 80 emerytowanych pracowników Rafako.

Policja kontroluje trzeźwość

2016-10-24

Raciborscy policjanci ruchu drogowego prowadzą akcję "Trzeźwość", która ma na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, poprzez kontrolowanie stanu trzeźwości kierujących.

> o wydawnictwie - reklama w mediach - praca - kontakt <
Copyright © 2001 - 2016 Raciborskie Media  Raciborskie Media